Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hos 10 kg babam jo igy a...

7,5 hos 10 kg babam jo igy a mozgas fejlodese? Vagy jogossan aggodok kicsit?

Figyelt kérdés
3-4 hos kora ota fordul hatrol hasra es vissza . Azota mar gurul stb meg oldalt is fekszik neha . Kuszni 4 hosan kezdett eleg szepen gyorsan ment neki 6 hos koratol asszimetrikussan kuszik . Ezt ugy ertem hogy a bal kezet maga ele teszi behajlitva es azzal huzza magat amihez a jobb labaval segit ra. Es mindig igy halad nincs a valtott kez-lab dolog csak igy hasznalja oket. Maszasba feltolja magat de csak hintazik kb 6 hos koratol es azota se masztott egy cm se. Amikor akar ebbol a hintazasbol haladni hasra dobja magat es kuszik inkabb. A masik dolog az ules. Tudom , hogy nem szabad ultetni majd ha magatol felul. De ha felultetem akkor sem tud megulni kb rogton elborul . Probalkozik felulni, tobbszor sikerult is neki de rogton eldol . Ennyi idossen ezek a dolgok normalisaak? Mellette allasba felhuzza magat a kisagyba lepeget. Mikor van a legkesobbi idopont amikor ulni / masznia kell/kene?!
2017. ápr. 21. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A bal kéz-jobb láb pont a váltott használatot jelenti. Ha aggódsz, mutasd meg ha dokinál vagy kérj tőle beutalót kivizsgálásra.
2017. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mászni és ülni bőven ráér ha jól tudom 11 hónapos korig. Persze, hogy eldől ha ülteted, hiszen nem elég erős hozzá a háta. Az enyém mikor magától kiült mászásból is eldőlt, egyre tovább ült meg. Stabil ülés meg kb 1-2 hónappal később lett.


A féloldalas kúszást viszont én megkérdezném gyerekorvostól. Az se feltétlen jó, hogy hamarabb állt fel, mint ahogy mászna/ülne. Nem feltétlen jelent gondot, de szerintem egy kérdést megér.

2017. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ugy ertettem hogy nem valtja a kezet es labat hogy egyszer eggyiket teszi elore es huzza magat aztan a masikat hanem mindig ugyan az a kez lab vegzi a " munkat" a masik kezet csak lecsapja elore es megint a bal kezet hajlitja es azzal huzza magat .

Az ulesnel ezt nemtudtam, hogy amikor magatol ulnek fel meg akkor is elborulhatnak eleinte . Azthittem akkor mar szepen tudnak ulni :) allas kozbe ingadozik beremeg de nagyon erossen kapaszkodva tartja magat, ha neha elfeledkezik magarol es mar majdnem elborulna hirtelen megkapaszkodik valahol . Ahanyszor lefektetem csak megy es huzza fel magat allasba .

2017. ápr. 21. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha csak bal kéz, jobb láb a kúszás. Majd fog kommandózni :). Az én babám akkor kezdte, amikor felült, addig csak úgy kúszott, ahogy a tiéd. A babád időben van egyébként. A dévényes tájékoztatófüzetben hónapokra le van bontva az elvárt mozgás.


www.deveny.hu/tajekoztato-fuzet

2017. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom akkor megnyugodtam kicsit, de lehet azert elviszem felmeresre egy devenyeshez. Egyszer mar voltunk es mutatott itthoni gyakorlatokat 1 het alatt elkezdett forogni a babam szoval hatasos volt :)
2017. ápr. 21. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!