Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell okosax használni a...

Hogy kell okosax használni a cumit?

Figyelt kérdés
Második babám, a nagyobb fiam nem cumizott, úgyhogy nincs tapasztalatom. Most viszont szükségét érzem, mert a picit annyi időre sem tudom kétségbeesett sírás nélkül lerakni amíg a nagyot megpisiltetem pl. Viszont azt nagyon nem szeretném, hogy állandóan cumi lógjon innentől a szájában, az a halálom amikor 2-3 éves gyereknek nem lehet érteni mit mond mert cumival a szájában van egész nap. Ki hogy csinálta? Pl. van olyawm aki csak altatáshoz használta? Hogy adjam oda neki, hogy ne szokjon rá az állandó cumizásra?
2017. ápr. 22. 17:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*okosan
2017. ápr. 22. 17:25
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem úgy,mint okosan dohányozni. Csak nagyon keveseknek sikerül. Egyébként hasonló problémája van most az egyik ismerősömnek. A cumira már rászoktatták mégsem nagyon lehetett letenni. Kiderült, hogy vmi izomletapadásról van szó és ha lerakják úgy érzi, hogy lezuhan. Dévény terápiára járnak, 4 hónapos.
2017. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztosan babafüggő is de a kisfiam már 2-3 hónaposan is kiköpte amíg pl egy macival "beszélgetett". Aztán adta magát, hogy ha elvan nélküle akkor nem adom a szájába. Amikor elkezdett kúszni-mászni meg már kialakult, hogy csak aludni kapja meg.
2017. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kb. 10 hónapos korától nem vittük ki a házból a cumit, ez volt az első lépés. Második, hogy otthon is csak alváshoz kapta meg vagy ha beteg volt. 1 évesen már ügyesen hozta alvás után, hogy köszönni ennyi volt.

Nekem ez bőven elég egyelőre, most 1,5 éves.

2017. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kendőn nem gondolkodtál inkább? Akkor nem kéne letenned a picit.
2017. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nem normalis dolog h nehanyan a dohanyzashoz hasonlitjak a cumit:D

Add oda neki es majd o eldonti hogy kell-e neki vagy sem, es ha kell, meddig. Erre mondana anyukam, h senki nem latott meg cumizo felnottet.

Az enyem ujszulott koratol kap cumit. De csak elalvashoz hasznalja, utana kikopi. Egesz nap ott van korulotte, neha berakja neha kikopi. Setahoz sose visszuk, ha nincs nem keresi.8hos.

2017. ápr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet okosan haszmalni. Van amelyik baba igenyli van aki nem. Mi csak ket hosak vagyunk de csak elalvashoz van aztan kikopi. Baratnomnek ugAnennyi idos es egesz nap a baba szajaba van.
2017. ápr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehet a dohányáshoz hasonlítani. Oké, hogy van itt 3 sikertörténet, hogy csak alváshot meg egyebek, de azért én igen sok függőt látok magam körül. Persze ők is csak néha akarták használni, nem akartak rossz fogakat, beszédhibát stb. Jöhetnek a pontok. :-)
2017. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 babyboom567 ***** válasza:
Én kisfiam meg csak a babakocsiba cumizik.Itthon nem kell neki.4,5 hónapos.
2017. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is nehéz okosan, mert a gyerektől függ, mennyire igényli, és akkor hiába akarod tiltani, állandó harc lesz, ha ő meg szeretné használni.

Mi adtunk a fiunknak cumit. Sokáig nem sokat használta, nem volt gond, viszont szépen elaludt vele, és éjjel is megnyugtatta. Aztán ugy 1 éves korában beteg volt, és akkor nagyon rá szokott, ki sem lehetett venni a szájából. Utána jött a megegyezés, hogy csak alváshoz használja, aki megint működött egy ideig, de végül egyre inkább visszaszokott, és megint egész nap a szájában volt.

Ma már nem használja, második megegyezés során elajándékozta egy kisbabának. Két este volt húzós, de már nem léptünk vissza. Egy héttel később már nem is emlegette.


Ez csak a mi történetünk, nem sokat lehet levonni abból, hogy egy parhonapos baba mennyit cumizik. Lehet, enm érdekli később sem, de az is lehet, hogy rájön, hogy neki az kell.

Ha ezt nem akarod, akkor legyél kemény, és ne add oda neki napközben.

2017. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!