Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kerülni hogy a...

El lehet kerülni hogy a koszmó kialakuljon?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 23. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán, bármennyire is alaposan tisztítjátok a fejbőrt. Ez a túlzott faggyútermelődés miatt alakul ki, azt pedig nem tudod megakadályozni.

Ha szerencsétek van, akkor nem lesz, de szinte minden 2.babának van.


Nem kell tőle félni, egyszerűen el lehet távolítani a baba fejbőréről. Ha nem, mert esetleg több van a kelleténél, akkor a gyermekorvos úgyis felír rá valami kenőcsöt, ami pár alkalom után végleg eltünteti. Nekünk pl.kénes-szalaciles kenőcsöt írt fel, receptre, amit fürdés előtt 2 órával fel kellett kenni, és fürdéskor jó alaposan leöblíteni. 3 alkalommal kellett csak használnunk, és azóta nyoma sincs.

2017. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Mikor először észrevettem a koszmót a kisfiam fején vettem a patikában koszmó elleni sampont. Nem vacakoltam olajozgatással. Hetente 2x használjuk a sampon, kb a 3. használat óta nincs nyoma lerakódásnak.
2017. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Vagy kialakul vagy nem. A fiamnak eddig 3x volt, mind kisebb korában. Most 8 hónapos. A babé sampon a legjobb, nem éri meg az olajjal vacakolni, mert csak annál hosszabb idő lesz, mire a sampon eltünteti.
2017. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Hát megmondom őszintén én mikor épp elaludt a gyerek a mellkasomon óvatosan levakarászgattam.Kb 3 alvás után nyoma sem volt.


A különböző szerek ugyanezt teszik csak nem fizikailag szedik le hanem kémiailag oldják le a cuccot. De ugyanaz.

2017. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a megelőzés inkább a sampon és fürdés után jól megdörzsölni törölközővel/kifogóval a kobakot, hogy a bőr frissüljön.

Amikor úgy tűnt, mintha elkezdődött volna a koszmó megjelenése, először mi is olajoztunk fürdés előtt 1 órával, jól lemostuk, dörzsöltük törölközővel. De aztán elhagytuk, sima Johnson & Johnson samponnal gyönyörűen puhára tisztult a bőre, haja. Azóta sincs semmi..

2017. ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elkerülni nem lehet de ha időben cselekedsz akkor jó eséllyel nem hatalmasodik el. Nálunk mindkét gyereknek volt de minimális. Ahogy észrevettem elkezdtem olajozni és mindig lefésültem az összeset. Ha nagy terjedelmű akkor meg orvostól kell segítséget kérni.
2017. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!