Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat aludna?

Túl sokat aludna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam 10 hónapos, és szerintem sokat alszik a korához képest. Tudom-tudom, rengeteg anyuka meglincselne ezt olvasva, és azt mondaná, hogy örüljek neki... :) DE.


Tény, hogy világéletében jó alvó volt, 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Nem is az éjjeli alvása érdekes, mert este 10-kor alszik, és reggel 8-9 közt kel, ami szerintem teljesen átlagos. DE, emellett még mindig háromszor (!) alszik nappal. Délelőtt, délután és estefelé is 1-1-1 órát. Soha nem erőltetjük rá, akkor van lerakva, ha szemmel láthatóan álmos (ásítozik, dörgöli a szemét, nyűgös, stb.). És soha nem is panaszkodik, azonnal elalszik. Most már hónapok óta ugyanakkor alszik nappal is.


Nem aggódom túlságosan emiatt, és pláne eszem ágában sincs megvonni tőle az alvást, ha szüksége van rá. Csak furcsának találom, ennyi idősen már bőven azt gondoltam, hogy max. kétszer fog aludni.


Másnak is alszik, aludt ennyit ilyen korú babája? És ha igen, mikor változott a helyzet?



2017. ápr. 25. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is sokat alszik nappal ha nem fogzik vagy nyügös valamiért. Ennyi idös kora körül még ös 3x aludt 1 órákat, éjjel 9-et, max egy ébredéssel. Kb 11 hónaposan kb egy hónap ilyen-olyan alvás után beállt 2 alvásra. Most 19 hónapos és még 2x 1,5 órát alszik nap közben. Éjjel kb 9-et ébredés nélkül. Igényli. Néha megpróbáltam egyszer altatni, de szörnyen nyügös lett mindig.

Néha én is aggódom, de aztán rájövök, hogy inkább élvezzem ki ezt az idöt! :-)

2017. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Összeadva kb 13-14 óra, az enyém is ennyit aludt 10 hónaposan. És éppenhogy átállt a nappali 2 alvásra, 9,5 hónaposan néha úgy döntött a 3. alvás nem kell neki, 10 hónaposan meg normálisan beállt. Jelenleg 19 hónapos és éppenhogy átállt az 1 alvásra, összesen 12-12,5 órát alszik egy nap, szerintem nem kevés most se.
2017. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem sok.

10 honaposan nappal 3 x1 orat aludni teljesen normalis.


Ez exem fia, na o sokat aludt.

2-3 evesen is este 9-tol reggel 8 ig, aztan 11 tol delutan 3-4 ig !!! Es meg 5-6 korul is egy orat!

Most 4 eves es meg alszik delutan , min. 4 orat!

( kulfoldon elunk itt mas az ovoda rendszer, 9-12 ig jarnak csak)


18 orat aludt / alszik meg mindig.

2017. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, na az nem semmi! És nincs semmi baja, betegsége, akármi? Ennyi idősen ennyi alvásra már biztos nem mondanám, hogy normális...


Köszönöm szépen a válaszokat egyébként, nálunk is az van, hogy kibírhatatlan a fiatalúr, ha kb. 4-4,5 óránál többet van ébren. Ezért egyelőre meg sem próbálom kétszer altatni.

2017. ápr. 25. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:

3- as vagyok, az exeme a gyerek, tudtommal nincs vele gond, en ket evig voltam az ex- el, heti egy napot volt nalunk, de kb ertelmetlen volt az egesz , mert szo szerint vegigaludta a napot.

Reggel max ket orat volt ebren, meg delutan / este is 2-3 orat, de akkor mar vitte vissza az anyjanak. De felkelteni nem akartuk. Valoszinu kellett ennyi neki.

2017. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ilyen korú kisgyereknek 12-15 óra napi alvásra van szüksége. Tehát ez teljesen normálisnak számít még, ne aggódj.
2017. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából kicsit rosszul fogalmaztam. Nem is az, hogy sokaAT aludna, mert ha összeadom az alvással töltött órái számát, valóban beleesik kb. az átlagba. Inkább az, hogy sokSZOR. Tehát hogy napi 3x még mindig. De a válaszok alapján azért nem olyan szokatlan ez, úgy látom. :)
2017. máj. 1. 10:58
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, átérzem, én is kérdést tettem már fel kinek mikor állt át álomszuszék babája 2 nappali alvásra. De ne aggódj, eljön annak is az ideje. A nappali 1 alvást is vártam már mint a messiást. Ami késik, az nem múlik.
2017. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo, 5 - os vagyok.

Meg kicsi a babad, orulj, hogy sokszor alszik!

Az enyem ujszulott koratol nappal szinte alig aludt, napi 2*20 percet. Hidd el, visszasirod meg ezt az idot.

2017. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!