Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamak, rakszureses kerdes?

Kismamak, rakszureses kerdes?

Figyelt kérdés

Mikor csinaltassak rakszurest szules utan? Nem akarom, hogy "bezavarjon" valami, hiszen mar volt olyan hogy egy egyszeru gombas fertozes miatt p3 lett az eredmenyem. Szules ota 8 honap telt el, de oszinten szolva egyaltalan nem erzem, hogy teljesen a regi vagyok. Valahogy "erzem a mehemet" (nem igazan tudom korulirni). Nem szoptatok, 6 hetesen ultrahanggal is megneztek es minden oke volt, azota sem volt rendellenes verzesem es fajdalmam.

Nem szeretnek feleslegesen menni, 80 ezer forintot fizettem a legutobbi "p3 kalandomert" amirol kiderult h csak egy gombas fertozes okozta amirol amugy tudtam de 3 kontrollra visszarendeltek.


2017. ápr. 26. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Evente illik.

Elmesz, megvizsgal ugy is. Latja ha valami nem oke.

Ha meg rendben vagy, leveszik a kenetet. :)

2017. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szules elott nem voltam kb 3 evig, terhesen pedig nem akartam hogy piszkaljanak. A dokim sem eroltette, azt mondta boven eleg szules utan. De szules utan azt mondta hogy eleg bo fel ev mulva,ha teljesen rendben leszek. Csak hat nem erzem magam pont olyannak m8nt szules elott.
2017. ápr. 26. 00:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor menj orvoshoz!
2017. ápr. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szülés után fél évvel már meg lehet csináltatni, engem úgy hívott vissza a dokim a hathetes kontroll után. Terhesen is kell(ett volna) csinálnia az orvosnak, az enyém csak akkor tekint el tőle, ha hat hónapnál frissebb az utolsó citológia eredmény. Szóval menj el nyugodtan. Mehetsz TB-s ambulanciára is, az nem kerül pénzbe se.
2017. ápr. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Terhesen nem akartad, hogy piszkáljanak?


Sok orvos nem csinál rákszűrést kismamának. A húgom már nem élne, ha ilyen orvosa van...

2017. ápr. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Amikor én elmentem az orvoshoz hogy pozitivat teszteltem,megkérdezte 1 éven belül voltam e rákszűrésen.mondtam,hogy nem és egyből vett ahhoz is kenetet.letelt az 1év,a hós csajszim van,mentem a kontrollra.én úgy gondolom,hogy szülés után senki se lesz a régi.megereszkedik a méh,van akinek plasztikázni is kell.menj inkább szűrésre,megnyugtatóbb tudni mi a helyzet odabenn,mint gyötrődni
2017. ápr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Mikor először mentem nőgyógyászhoz, a pozitív teszt után, úgy mentem, hogy akkor egyben letudom az éves rákszűrést is.

Megcsinálta, semmi gondot nem okozott, hogy terhesen macerált.

Szülés után fél évvel már nyugodtan lehet menni, ezt nekem is mondta. Ha gond van akkor nyilván előbb. Szóval nem is értem mire vársz.

2017. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Én is azt tudom írni, amit már leírtak előttem. Mikor először mentem a pozitív teszt után, kérdezte, hogy egy ében belül volt e rákszűrésem, mondtam, hogy nem, így automatikusan levette a kenetet. Eszembe sem jutott, hogy tiltakozzak. A 6 hetes kontrollon mondta, hogy szülés utàn fél évvel vár rákszűrésre. 6 hós a babám, így már épp esedékes.

Családomban van másik kismama is, 4 hónappal szülés után elment és milyen jól tette, mert rossz lett az eredmény. Meg is műtötték, most a szövettan eredményre vár.

2017. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Menj most már minél előbb. Unokatestvéremnek kevesebb mint fél év alatt romlott le a P2-s eredménye p4-re, azon belül is már a legutolsó stádiumra pedig fiatal és monogám kapcsolatban él. Ez nekem játék. Anya vagy! Felelősséggel tartozol a gyereked felé is!
2017. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amikor először mentem 7 hetes terhesen, levette az orvos a kenetet (akkor több,mint egy éve nem voltam szűrésen), és a szülés utáni 6 hetes kontrollon is.
2017. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!