Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 honapos gyermekemet le...

16 honapos gyermekemet le kellene szoktatnom a ciciröl?

Figyelt kérdés
A nögyogyaszom azt mondta, hogy ne szoptassam mar ennyi idösen.Eleget szopizott mar egyen rendes etelt.Eszik is mindent, iszik is, hizik, fejlödik, de alvashoz keri a cicit es ejjel is meg többször ebred.Mi a velemenyetek, szopi vagy leszoktatas?
2017. ápr. 26. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkos kérdés. :-) A szoptatás témánál biztos több ilyen vita is van. Szerintem addig szoptass, amíg mindkettőtöknek megfelel így.
2017. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Alváshoz kéri az egy dolog, de 16 hónapos gyereket én már nem szoptatnék éjszaka, lehet megkövezni. Semmi szüksége rá, nyilván megnyugtatja, de ha éjjel ezentúl megriad és vízet kap és visszaaltatod, sanszosan leszokik a felkelésről, bár ez nyilván korántsem biztos. Nem voltak ridegtartáson a gyerekeim és sokáig szoptattam is mindkettőt, de én egy éves kor előtt valamivel mindkettőnél leálltam az éjjeli szoptatásról, igaz utána már nem sokkal elválasztotta magát mindkettő önként. Nekem a nyugodt, átaludt éjszaka megért annyit, de ezt döntsd el Te. Az orvos csak javasolt valamit, aztán majd te mérlegeled, hogy megfogadod-e avagy sem. Az biztos, hogy ennyi idősen ez már csak egy pluszt ad és nem létszükség,semmi gond nincsen avval, ha leszoktatod, ahogy avval sem, ha folytatod tovább. A magatok igényét, kényelmét, ritmusát tekintve gondold végig.
2017. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez jo vitaszito kerdes, hiszen a brutalis elkotelezettek 2-3 eves korig szoptatnak. Szerintem ha mar mindent eszik, felesleges, nekem elvem, hogy szoptasd a babat, etesd a gyereket. Magyarul egy mindent evo futkoso kisgyerek mar felesleges "cicikezik". Szeretni nem mellekkel kell.
2017. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A fiam 18 hónaposan hagyta el a szopit, addig éjjelente legalább 2-3x ébredt. De én megvártam, hogy megérjen. Ez alatt azt értsd, hogy időről időre megkínáltam éjjel vízzel, néha kókusztejjel (tejfehérje-érzékeny volt, tejet nem ihatott, dietetikussal egyeztettem a kalciummal dúsított növényi tejet), és amíg nem fogadta el(nagyon kereste a cicit), addig úgy voltam vele, hogy biztosan szüksége van a szopira. Ő is már csak elalváshoz kérte, a nappali alvásból már nem ébredt ,éjjel többször. Aztán egyszer csak 18 hónapos korában egyik éjjel megint megpróbáltam az itatást ébredéskor, és bevágta az adag kókusztejet. A cicimet nem kérte. Ez még második éjjel is így ment, aztán a harmadik éjszakát már átaludta, és nappal sem kérte a mellemet. Szval a fiam egy sírás nélkül 3 nap alatt leszokott a mellemről. Úgy érzem, megért addigra, és jól döntöttem, hogy nem választottam el erőszakkal. Egy kicsit rásegítettem, de nagyon figyeltem a jelzéseit.

Neked is ezt ajánlom, és ne hallgass se a dokira, sem az olyanokra, akik szerint iszonyatos, ördögtöl való dolog szoptatni egy kisgyermeket (1 év felettit). A babád érzi, mire van szüksége. És azzal sem értek egyet, hogy miután már mindent eszik a gyermek, nem kell neki a cici. Tudjuk, hogy a szoptatás nem csak a táplálásról szól, és nem gépeket nevelünk, hanem embereket egyéni igényekkel, szükségletekkel. Nincs két egyforma gyermek. Egyiknek szüksége van arra, hogy az anyukája ismerős illatú melléhez bújjon, a másiknak nincs.

2017. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem teljesen felesleges. Amit csinál, arra nem is igazán lehet mondani, hogy szopik, ha a táplálás szempontjából nézzük, hanem inkább a szájába adod, hogy aludjon. Azért lassan másfél éves kisgyerekről van szó, egy éves kor felett már nem is hívjuk őket babának.


Én kifejezetten szoptatás párti vagyok, mert a babának az a legjobb, de egy lassan másfél éves kisgyerek. Hát nekem mindig olyan fura volt, mikor a gyerek már beszél meg szaladgál, aztán meg anya teszi a szájába a mellét, hogy hát megnyugszik tőle. Egy ekkorának már nem a mell nélkül is kellene tudni aludni..

2017. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha fáraszt hogy fel kell hozzá kelni, vagy ha ő nyűgös mert nem tudja magát kipihenni, akkor szoktasd le. Én meguntam hogy éjjel 8szor kelünk, ezért jóval előbb megvontam már tőle az altató cicit meg az éjjeli szopikat (nem elválasztottam, hanem szoptattam tisztességgel nap közben, és éjjel is egyszer, de nem vagyok cumi hogy a mellem használja elalváshoz)

én tehát leszoktatnám, s mivel a babád 16 hós, el is választanám hiszen így könnyebb, ő már dacos ahhoz hogy nappal megkapja éjjel nem. De ez én vagyok, ha neked így kényelmes, csak azért ne válaszd le, mert a nőgyógyászod szerint le kellene.

2017. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja, és csak szólok hogy később valszeg nehezebb lesz...:( a barátnőm is szoptatta még ennyi idősen, nem csak éjjel, mert úgy gondolta kivárja, míg megérik rá...a gyermeke 3 éves lesz, 3 hónap múlva kezdené az ovit, de még mindig sír a ciciért ha elesik, ha nyűgös, ha unatkozik (és oda is adja neki hiszen a hiszti hisztit szül ilyenkor) lehet hogy magától is elengedi jövő héten, de lehet hogy még 2 év múlva sem, és ahogy idősödik, dacosodik, annál több sírással jár ez
2017. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha mar 16 honapig birtad, akkor olyan mindegy hogy meg rahuzol-e par honapot vagy sem...
2017. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!