Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adtátok/adjátok oda a...

Ti adtátok/adjátok oda a gyereketek vadidegen kezébe míg valamit elintéztek?

Figyelt kérdés

Ma feltűnt valami. Ültem egy zárt helyiségben nem volt nálam egyik gyerekem sem. Bejött egy nő egy 6 hónapos babával (beszélgetett egy nővel, akkor hallottam, hogy ennyi idős a baba). Ők hamarabb végeztek, én még várakoztam. Mielőtt ők sorra kerültek volna, nagyon hosszan beszélgetett az anyuka ott több nővel, jól ismerték egymást, én viszont életemben nem láttam a nőt. Mikor indultak volna, visszaakarta tenni a babát a hordozóba, de meg akarta előtte igazítani a takarót, meg elakart pakolni a táskájába. Erre hirtelen odafordult hozzám és mondta, hogy megfognám-e a gyerekét. Tudom, nem nagy dolog, de én soha nem adtam így oda senkinek az enyémet. Persze, mondtam, hogy nyugodtan, megfogom. Megijedtem, mert egy rendkívül anyás babáról volt szó. Azt nem értettem, hogy miért nem az ismerőseinek adta oda. Engem tuti nem ismert, velük meg előtte egy csomót beszélgetett.


Van életem, nem azért érdekel a dolog. Nem is volt egy nagy dolog, nem esett nehezemre, nem szólom meg, miért is tettem volna, a baba mosolygott rám, egyáltalán nem sírt, pedig az anyja még telefonált is egyet. Csak érdekel, hogy ti így odaadtátok teljesen idegenek kezébe akár egy pillanatra is a gyereketeket? Mert én soha és talán ezért ilyen idegen ez a dolog nekem. Csak kíváncsi vagyok, hogy vagyok-e ennyire introvertált ? :)



2017. ápr. 27. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha
2017. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kültéren, forgalmas helyen biztosan nem..

Volt olyan, hogy valakinek én is odaadtam, de az egy baba-mama tornás intéző volt, segített fogni a fiam amíg gyorsan átöltöztem a torna előtt.

De biztosan nem tenném így tescoban, parkban, bárhol máshol. Ahhoz azért kell egy minimális bizalom és bizonyosság, hogy nem történhet baj..

Bár szerintem ritka, hogy elfutnak ilyenkor a babával vagy bántalmazni kezdenék..

2017. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem, főleg hogy elég ha már hozzászólnak az 1 éves fiamhoz és ordít annyira fél az idegenektől, kiskorától kezdve.

De ha nem így lenne se, ki tudja beteg -e az illető, meg tök tolakodó dolog szerintem.

Egyszer volt hogy egy anyuka megkért míg befut a mekibe tudnánk -e figyelni a gyerekére, igen mondtam bár kicsit izgultam mit szól a 3 év körüli gyereke hisz mit csinálok ha elrohan vagy bármi de nem volt gond.

Szóval nem, biztos nem :)

2017. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
egyszer felajanlotta valaki az orvosi rendelobe hogy megfogja mig beszaladok egy papirert de nem engedtem. nem is maradt volna el nala mert epp anyás volt nagyon, sirt mindenkitol...szerintem nem engedném
2017. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2017. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem soha.
2017. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, tehát nincsen velem baj :)
2017. ápr. 27. 23:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Orulj neki, valoszinuleg bizalomkeltonek nezel ki. Nekem nem jutna eszembe idegennek adni mert nem vagyok olyan baratkozos, de en semmi gondot nem latok ezzel. Ugy odaadnam, hogy kozben par meterre vagyok tole, plane egy zart helysegben.
2017. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!