Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közös szoba, vagy saját...

Közös szoba, vagy saját babaszoba? Melyik a jobb variáció?

Figyelt kérdés

Igaz, már kész van a kislányunk szobája, de most elgondolkodtam azon, nem-e lenne jobb, ha mondjuk 3 hónapos koráig velünk aludna...

Nem közöttünk, mert velem a férjem is közelharcot vív néha a takaróért, vagy a párnákért, mikor elalszunk, hanem külön kiságyban mellettem.

De eddig sem a férjem, sem anyukám nem tartotta jó ötletnek. A férjem azért, merthogy van, hogy ő tovább ébren van, sokszor hajnal 1-2-ig megy a tv. És hogy ő reggel, amikor készülődik, elindul, járkál fel-alá, letusol, pakol, keresi a cuccait. Én erre nem ébredek fel, de szerinte egy újszülött simán.

Viszont ez az egyik parám, hogy mi lesz, ha egyikünk sem ébred fel, ha sír a pici. Azt már megbeszéltük, hogy éjjel ő kel fel hozzá, de félek, hogy esetleg ő sem hallaná (bébikameránk, légzésfigyelőnk van). Úgy pedig még én is felébrednék, ha tőlem fél méterre sírna a babánk...

Viszont azt mondja, hogyha az első pár hónapban velünk lenne, akkor fogadjam el, hogy abból évek lesznek, mert a kutyánkkal is ugyanezt csináltam és a mai napig nem lehet kitenni a kertbe úgy, hogy valaki nem megy ki vele... Anyukám szerint is ez lesz, merthogy engem is 6 évesen szoktattak le arról, hogy közöttük aludjak, pedig volt saját szobám, játszószobám is, mégsem voltam hajlandó máshol elaludni.


Eddig nagyon határozott voltam, hogy nem fog velünk aludni, meg a babaszoba is egy álom, most lett kész és úgy voltam vele, hogy jó lesz ott neki. De ahogy közeledik a dátum, egyre inkább bizonytalanabb vagyok ebben és talán jobb lenne, ha 3 hónapos koráig velünk lenne egy szobában.


2017. ápr. 27. 19:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem külön szoba. Nálunk kezdetektől így volt. Hidd el... nem fogtok olyan mélyen aludni, hogy ne ébredjetek fel:)))

Nővérem még mindig ott van a 7 éves fia mellett amíg el nem alszik. Az én 2,5 évesem pedig egyedül megy aludni, olvasok neki mesét, jóéjt puszi és már alszik is.

Ha beteg volt, akkor én aludtam az ő szobájában. Több ismerősöm is van akik együtt aludtak a babával úgy, hogy a kiságy volt a hálószobában, és nagy macera volt a leszoktatás.

Tervezünk kistesót, neki is saját szobája lesz.

Hiába csak 3 hónapig szeretnéd, akkor sem lesz egyszerű az elválás, sőt.

2017. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
A gyereksírásra fel lehet ébredni. Vagy beszereztek egy bébiőrt is. Egyébként meg ki kell majd próbálni, hogy a legjobb.
2017. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
A szülőnek a külön szoba kényelmesebb, de a gyereknek a közös szoba a jobb. Én érintett voltam a témában. Tesóimmal 4-5 éves korunking a szüleink mellett aludtunk. Végig aludtuk az éjszakát már kicsi kortól, nem féltünk. Örülök, hogy ilyen szüleim vannak. Ahogy látom ritka kincsek.
2017. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Kisfiamnak is van gyönyörű külön szobája, de már a kórházba magam mellé vettem akkor tudtunk egyedül aludni 2 óránál hosszabbat.

Akkor úgy voltam hogy ha nagyobb lesz külön szoba aztán addig kiságy/meg mellettünk.

Aztán miután itthon se akart aludni éjjel nagyon lecsökkent ez a kompromisszum arra hogy köztünk alszik mert akkor csak magam mellé hajoltam és felvettem nem kellett kijárkálnom zombiként.

Hidd el olyan erős ösztöneid lesznek hogy felébredsz a sírásra, és férjem reggeli készülődése miután a szervezeted ölni tudna az alvásért se téged se a picit nem fogja felébreszteni.

Most 1 évesen ott tartunk hogy nappal már külön szobába alszik éjjel még ott nem alszik el csak köztünk.

Egy szó mint száz ember tervez baba végez. Annyira meg fog minden változni ha megszületik meglátod hogy ha a nevelésbe,ha az etetésbe,altatásba vannak most nézeteid az úgy is felülíródik ha megszületik.

Hallgass az ösztöneidre egyenlőre ott a szép szoba, ha rögtön nem is de használni fogja majd ne aggódj, és bízz a megérzésedre hogy lesz jobb ha hazaértek a kórházból mind hármotoknak.

2017. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

kulon szoba. ne kockaztass mert sok babat nem lehet ám visszaszoktatni, baratnom is ugy jart h kezdetben csak egy egy bapra hétre vette oda maga mellé, most meg lassan 3 éves, de még veluk alszik, es gondolom fog is most már, mig nem tartja cikinel.

a gyereksirasra a halottak is felriadnak :( emiatt ne aggodj.

2017. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is így voltam, mint Te. Mi végül egy kis kanapéféleseget beraktunk a kicsi szobájába és egy 2-3 hétig ott aludtam vele. Most, hogy már lassan egy éves még mindig ott van a kiskanapé,de már csak akkor alszom ott ha beteg vagy jön a foga és nyűgös. Ne aggódj biztos észrefogjátok venni, ha sír, lehetetlen,hogy ne vennétek észre.
2017. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem muszáj most eldönteni, később is átvihetitek a kiságyat. Nekem kényelmesebb volt a gyerekkel aludni amíg éjjel is kelt, ahogy nagyobb lett átkerült a másik szobába. Miért kelne hozzá a férjed? Ezt a részét nem is értem. Te tudsz pihenni napközben is, ő meg nem.
2017. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

Akkor még várunk, aztán ha hazajöttünk a klinikáról, megpróbálkozunk először a külön szobával és ha nem működik, vagy nagyon sokat kell átmenni hozzá éjjel, átpakoljuk a kiságyat és társait.


A férjem mondta, hogy az éjszakákat átvállalja, mert ő kevesebb alvással is működőképes, nappal meg úgyis én leszek többet a lányunkkal.

2017. ápr. 27. 20:46
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk a különszoba vált be, majd ti is megtapasztaljátok nektek melyik a jobb.

Ezt az éjszakázást apuka vállalja, azért ebben ne legyél ennyire biztos. Egyrészt apa hogy fogja szoptatni

i?

Másrészt majd amelyikőtöknek a közelségét igényli a baba.

2017. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Te tisztaban vagy azzal egyaltalan hogy 3 honapig aludni sem fogsz?:D Es utana se ugy kepzeld el mint a jo ovodas gyereket aki az estimese utan bemaszik az agyba a sajat szobajaban...huu mekkora meglepetesek fognak erni, szerintem olvasd vissza ezt a kerdest 1 ev mulva biztis jot fogsz rohogni:D
2017. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!