Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezben altatas vagy eroltessem...

Kezben altatas vagy eroltessem a kisagyban valo altatast?

Figyelt kérdés
10 hetes a babam kezben elringatom 10 perc max berakom a kisagyba es alszik mint a bunda.Baratnom megjegyezte h nem fogom tudni leszoktatni a babamat a kezben valo altatasrol. 2 napja probalom h jo akkor kisagy...sikerul is de vagy 40 perc mire vergodve nyoszorogve elalszik. Ti hogy csinaljatok? En meg voltam gyozodve h ez igy jo mert meg pici de most elbizonytalanodtam...
2017. ápr. 28. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Ez most így kinek jobb?

Szerintem senkinek.


Ne aggódj, ahogy nő, együtt kialakítjátok a saját alvás előtti rituálétokat. Te és a baba.

A barátnőket hallgasd meg, de ne ők irányítsanak!

Hidd el, nem kell ringatni még iskolás korban is. ;)

2017. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

én ringattam, cicin altattam 6 hós koráig, aztán alvástréninggel cumira szoktattam. a barátnődnek annyiban van igaza, hogy hozzászoknak a ringatáshoz/cicin altatáshoz, babakocsihoz stb de le lehet őket azért szoktatni róla, csak lehet hogy sírással jár..ezt jobb megelőzni, de ilyen pici babák még nem képesek az önálló alvásra, valamilyen módon altatást igényelnek. én nem stresszeltem ezen, 6 hónapig adtam nekik ami kell (cici, ringatás) és amikor már láttam hogy érett rá az idegrendszere, akkor megtanítottam önállóan elaludni, a kiságyában.

amivel már most segítheted viszont ezt, hogy mindig az ágyába teszed utána. legalább azt megszokja

2017. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Én is kézben altattam, és nem szokott hozzá. Ameddig nem esett nehezemre és bírta a hátam, addig altattam így (3hós koráig), utána babakocsiban majdnem 5hónapos koráig. Most 6 hónapos és vagy úgy altatom, hogy lefekszek mellé az ágyra, kicsit simogatom és elalszik, vagy berakom a kiságyba, ott is simogatom a hátát és úgy is gyorsan elalszik.

Úgy tedd, ahogy te jónak látod. A babának mindenképpen a közelséged a jó.

2017. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Így jó, ahogy elalszik. De azt is csinálhatod, hogy odaülsz a kiságya mellé és ráteszed a kezed a fejére, esetleg simogatod is.
2017. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem felesleges volt megbolygatni egy jól működő rendszert.
2017. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha kézben elalszik ilyen gyorsan, akkor minek vesződni mással? Egyébként is 10 hetes! Nem több hónapos vagy 1 éves babáról van szó. Még nem is érzékel sok mindent rendesen. Csak a te közelségedet. Szerintem fontos a közelség. Nem arról van szó, hogy állandóan kézben kell lennie. De miért baj, ha a szinte újszülött babát így altatod? Nem kell a barátnőkre hallgatni, mert mindenki más, mindenkinek más a gyereke, és mindenki mást fog mondani.
2017. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon picinek en is kezben altattam.aztan 3 hos kora korul magatol elkezdett elaludni egyedul,eloszor nappal,aztan este is kiprobaltuk es siman elaludt.

9 kos koraig.

Azota ujra ringatni kell.senki nem szoktatta ujra ringatashoz,egyszeruen nem aludt el,es egyedul ez valt be.a mozgasfejlodes,fogzas,sok uj elmeny gondolom.kellek neki az elalvashoz.

3.gyerek,igy tudom,hogy egyszer ujra elalszik egyedul,ezert nem stresszelem magam.ulok az agy szelen es par perc alatt elalszik.lerakom az agyaba es alszik reggelig.

Pici meg a babad,ne aggodj ezen.ha nem alszik el egyedul,akkor ringasd.majd megtanul kesobb egyedul elaludni.

2017. ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem meg nem jo valoban ha hozzá szokik! Mert amikor már 8-10kiloblwdzb, még nehezebbé alszik el az öledben is! Sajnos én pont igy rontottam el sz első gyermekemnek! 😊 Most 3honapos a kicsi. Első perctől adtam neki textil pellust. Azt fogja , dörszöli vele magát. És magától elalszik a kiságyban. De ő ölben nem is szeret lenni. Soha nem tudtam ugy elaltatni.
2017. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Az én babám 3 és fél hónapos. Esténként a legnehezebb az elaltatása, nappal nincs gond mert akár egyedül is képes elaludni néha. De este már nehezebb. Akkor vagy az van hogy járkálok vele a lakásban ahol sötét van és csak a tv világit vagy pedig benne van a kiságyban és a cumit adom a szájába meg van ilyen nyugtató tenger hang eközben folyamatosan.
2017. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Kezben altattam mindig, engem nem zavart, most 8 honapos de neha o sajat maga kimaszik a kezembol es egyedul elalszik a kanapen. Ilyenkor berakom a kisagyba. Ha nagyon faradt mar egybol a kisagyba rakom es elalszik magatol. Szoval egy ido utan szerintem mar magatol is igenyli hogy egyedul aludjon el.
2017. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!