Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elméletben lenne rá lehtőségem...

Elméletben lenne rá lehtőségem? Muszály lépnem!

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult az életem, hogy itthon kell nevelnem a gyerekem.. Terveztem dolgozni menni 6 hónapos korától, mivel csak gyes+cspt kapok.. Anyukám a végsőkig ellenzi, próbál korlátozni (21 vagyok) mondván, hogy annó ő sem adott bölcsibe.. Igen ám de nekem ott volt az apám is, ergo plusz pénz.. Máskor mikor mondom, hogy márpedig megyek dolgozni a gyerek meg bölcsibe: Hát őt nem érdekli, hogy mit csinálok.. Mikor intézkednék "beszabályoz," hogy meg ne probáljam.. Közbe meg nekem mondja, hogy semmi pénze sincs (dolgozik)

Ebből elég! Lépni szeretnék! Elméletben megtehetem, hogy tőlünk pl. 130 kb-re lévő városba menjünk anyaothonba? Természetessen, ha oda kerülnénk egyből munkát és bölcsit keresnék!


2017. ápr. 28. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt vagy.Azt teszel amit akarsz.Anyukád,ha csak nem vagy korlátozottan cselekvőképes,nem szólhat a dolgaidba
2017. ápr. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy felnőtt, az anyja mondja meg mit csináljon pont, mint egy gyereknek!

Szép ábrànd, de èrtesz egyáltalán valamihez? Dolgoztál már?

Maradj anyáddal ès ott helyben keress állàst! Legalább lenne valaki, aki vigyáz a gyerekre, ha beteg lesz(mert az lesz jó párszor),ès neked dolgoznod kell!

2017. ápr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Mi az hogy elméletben?

Annyit nem tudsz, hogy 18 felett magad döntesz az életedről?

És a gyerekedéről is.

De felelősséggel kéne, mert ha nem vagy képes ellátni, elvehetik tőled!


Reálisan végiggondoltad ezt, vagy csak a kamasz dac vezet?

Érzésem szerint ez utóbbi.

Milyen végzettséged van, milyen munkát kaphatnál?

Biztos, hogy képes vagy majd kitörni az anyaotthonból (ahova 1) csak a legszerencsétlenebbeket veszik fel; 2) csak korlátozott ideig maradhatsz).

Tudod majd fizetni a lakhatásotokat (csak szobát nem fognak kiadni gyerekesnek, munkásszáló se fogad, a leglepusztultabb bérelt lakás városban min. 50 + rezsi = alaphangon 80-90), erre jön az étel, utazás gyerek költségei.... Nem fog vigyázni rá senki ingyen. Műszakos rendhez nem alkalmazkodik a bölcsi.

Eleve ahol munka van, ott gyakran férőhely nincs...


Sokkal könnyebben önálló lábra állnál háttértámogatással.

2017. ápr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát ezt nagyon elszúrtad a korai és nem megfelelő pasival történő gyermekvállalással.

Sajnállak mert rémes lehet hogy felnőttként még mindig az anyukád irányít. Sajnos átérzem a helyzetet mert még én is itthon lakok (bár gyerek nélkül).

Anyaotthon hülye ötlet.

Otthon kéne a sarkadra állni. Ne mondogasd hogy mit tervezel, hanem simán menj el és intézd a bölcsit/munkát. Anyukád könnyebben el fogja fogadni ha már a kész tények elé állítod. Szerezz egy pasit lakással aki apának is megfelelő és költözzetek mielőbb.

2017. ápr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Álmodozol.

Anyotthonban férőhelyet gyakran az sem kap, aki tényleg rászorul, mert otthon bántalmazták pl. Nem anyuci beszólásai miatt "menekülő" kislányoknak van kitalalva.

Nem vagy felnőtt ember, mert nem tudod eltartani magad + tartasz anyukádtól.

Alberletre semmi esélyed, egyedül kisgyerekkel lehetetlen kifizetni a mostani bérleti díjakat.

Ha ilyen kis buta voltál, hogy anyud nyakára szültél, akkor kénytelen vagy elviselni, hogy irányít.

Hamarabb kellett volna bölcsnek lenni.

Féléves baba egyébként még tényleg nagyon kicsi a bölcsihez.

2017. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Tiniész. Összejon egy gyokerrel,terhes lesz,nem veteti el,m fel,h csunyan fog ranezni az orvos meg fajni fog. Megszuli anyja nyakara,m persze a gyoker mar reg nincs a kepben. 6 honapos a gyerek, de o mar nem bir otthon lenni vele,m latja, h a vele egykoruak elnek,tanulnak,utaznak,szorakoznak,ismetkednek, szorakoznak. Igy hat gyorsan beiratna bolcsibe. Igaz,oda munkaltatoi igazolas kell. Anyaotthonba menne, m aazt hiszi az eg hotel es csak beallit a gyerekjel es orommel fogadjak. Varolista van! Amugy is krizishelyzetben levoknek van. A kerdezo nincs abban.
2017. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 honapost meg bolcsibe se lehet adni, nem?

Gyes+potlek+ sajat lakas+dolgozo anya nehogymar ne legyen eleg...

2017. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem adnám bölcsibe, az első pár év mérföldkő. Vállalj otthoni munkát!
2017. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!