Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Különböznek a kanadai nevek...

Különböznek a kanadai nevek az amerikai keresztnevektől? Ha igen, milyen kanadai nevek vannak?

Figyelt kérdés
A férjemet Torontóba helyezték át, mikor már elkezdtük szervezni a költözést kiderült, hogy állapotos vagyok, az eddigi vizsgálatok alapján 2 pocaklakónk is van. :)
2017. ápr. 30. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! :)


Nem különböznek az amerikai nevektől. Íme a top100 keresztnevük:


[link]

2017. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha azt különbsének tekintjük, hogy a francia eredetű nevek nem idegenek nekik, akkor annyi - de azokat a neveket is inkább Québec környékén használják. Mindenesetre lehet azokban is gondolkodni, hisz a francia is egy hivatalos nyelvük.
2017. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Kanadai az exem, rajta kivul meg kettot ismerek aki tobb szeretot tart a felesege es gyereke mellett, ocsmany egy nep :(

De a kerdeshez, az irasmod kulonbozhet nemelyik nevnel. A neten van nevlista.

2017. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Előző: ás ilyet más "nép" nem csinál szerinted? :) 3 kanadait ismersz, és ezek alapján kijelenteni, hogy ocsmányak, hát...

Én éltem kinn másfél évet és teljesen normálisnak találtam őket.

2017. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. és 2. válaszoló: köszönöm szépen :)

3. válaszoló: a férjem nem kanadai, ő szegedi-én kecskeméti vagyok, 10 éve vagyunk együtt, 3 éve vagyunk házasok. Remélhetőleg nem fog pont most Kanadában, a terhes felesége mellől elcsábulni.

2017. ápr. 30. 12:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo, tudom, csak irtam , kikivankozott belolem :)

En is szegedi vagyok. Kint is fogsz szulni ?

2017. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, kint, ezért is szeretnék neveket keresni, és remélhetőleg találni is. A férjem július 3-án kezd el dolgozni, én az itthoni orvos szerint szeptember közepére vagyok kiírva. Nem akarom, hogy 2 hónap után szabadságot vegyen ki azért, hogy itthon legyen velem jó pár hétig a szülés után. Mindkét nagymami elég tiptop, így már amikor kiderült a terhességem, akkor mondták, hogy jönnek, pláne, hogy az anyósom már nyugdíjas, az én anyukám meg 1 hónap múlva megy nyugdíjba. A másik, hogy itthon nem anyakönyvezik az amerikai nevet, Torontóban meg nem anyakönyvezik a magyar nevet..
2017. ápr. 30. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogyne anyakönyveznének magyar nevet. Pont Amerika az, ahol bárminek nevezheted a gyereket, egyedi írásmódot találhatsz ki, nincs kimondottan férfi-női név, azt csinálsz, amit akarsz.
2017. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy kanadai iskolában dolgozom, szerintem szinte bármit lehet anyakönyveztetni, mert sok gyereknek elég cifra neve van, teljesen különböző írásmódokkal. Eléggé népszerű pl. a Hayley vagy Hailey. Csupán egy gyerkőc van, aki nem itt született, de sok a bevándorlók gyereke, akik még tradicionális nevet adnak. Fiúk között több a hagyományos név, pl. William, Joseph, Jonathan, lányoknál nem anyira jellemző. "Maját" is ismerek, mint: Mia, Mya és Maya. De az osztályomban van pl. Ava, Shea, Emjay, illetve egy másik osztályban: Kun, Nor, Unique.
2017. máj. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első lista nem az újszülöttekre vonatkozik. Itt található a 2016-os országos statisztika. [link]


Jó babavárást! :)

2017. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!