Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem szabad megmutatni a...

Miert nem szabad megmutatni a babat 1 hos koraig senkinek, csak a kozeli rokonoknak?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallottam,hogy miutan megszulok a baba 1honapos koraig csak a kozeli hozzatartozok lathatjak,senki mas,meg kepen se. Valaki tudja,hogy ez milyen babona,vagy hogy miert nem szabad megmutatni a babocat?:)


38hkm



2017. máj. 8. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én ilyet még sosem hallottam, hogy képen sem láthatja senki. Egyébként nyilván a gyenge immunrendszer miatt nem tanácsos rengeteg vendéget fogadni az első időben, meg neked is kell a pihenés. A babonákkal ne foglalkozz!
2017. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

hát ez már a kórházba amikor kibújt bukott dolog :)

Amúgy ezt még nem hallottam

2017. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem babona, hanem a fertőzésveszély csökkentése miatt van, de szerintem nem az számít, hogy valaki közeli vagy távoli hozzátartozó, netán csak ismerős, hanem hogy összesen hányan tapogatják/puszilgatják végig.
2017. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, az érdekes, mert a kórházban egy csomóan látják, pl. csecsemősök, dokik, szobatársak... :D
2017. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a képen se mutasd meg dolgot nem értem, mivel az internet is általában tele van az újszülöttek képeivel.
2017. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk (Szloákiában)az volt régen a szokás,hogy keresztelőig nem vitték ki a babát,nehogy megrontsák a rossz szellemek. :D Mivel egyre kevesebben kerezstelik későn (2-3 hósan) vagy nem keresztelik meg a gyereket megbukott ez a babona.

De amúgy a gyenge immunrendszer miatt kell szerintem is,mert meg kell szoknia a kinti levegőt,légjáratot. Mindenféle rokon és barát jön-megy az nem tesz jót neki. Főleg,hogy még pici.

Én nem szerette mikor már az első hétre bejelentkezett valaki.Mindenkinek mondtam,hogy várjanak egy picit.Ki kell pihenni a szülést mindkettőnknek. (főleg a császárt a másodiknál)

2017. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez amiatt van, mert a legtöbb anyuka nem szeretne friss sebekkel, meg még beállt napirend nélküli baba mellett órákon át sütni-főzni a szomszéd Manci néninek, meg az unokasógornőknek meg az évek óta nem látott ismerősöknek, akik most meg jönnének gyereknézőbe. De a közeli hozzátartozó jobb esetben nem tehet, sőt pl. mi is úgy voltunk hogy együtt laktunk még szülőkkel amikor született a lányom, tehát eleve ott voltak. Meg ugye a fertőzés veszély miatt nem mindegy hányan puszilgatják össze.

Egyébként szülés utáni 2 hétben végiglátogatott minket mindenki aki a környéken lakott ismerős, mert utána elköltöztünk. De nem nekem kellett a vendégseregre sütni-főzni, meg körülugrálni őket, hanem anyukám megtette.

2017. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!