Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pcos- re Inofolic, kinek hogy...

Pcos- re Inofolic, kinek hogy segitett?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, mindenkit meg halgatok.
2017. máj. 10. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a történetem, kicsit hosszú lesz. :) 19 évesen PCOS-t diagnosztizáltak nálam. Gyakorlatilag minden tünetem megvolt. Az inzulin értékem is durva volt.75 kilóra híztam kb 4 hónap alatt.

Fogamzásgátlót kezdtem szedni és metformint. Pár hónap alatt lefogytam 48 kilóra, amit 10 éven keresztül nagyjából tartottam is. Tavaly decemberben hagytam abba a fogamzásgátlót, mert babát szerettünk volna.

Mentem is orvoshoz a PCOS miatt, mivel azt gondoltam hogy természetes úton nehezen fog jönni a baba.

A dokim kiröhögött amikor mondtam neki hogy én PCOS vagyok.

A petefészkeim tiszták voltak, de a dokim csináltatott nekem egy vérvételt a 3. ciklusnapon, és javasolta nekem az Inofolic-ot. Februárban el is kezdtem inni, napi kettőt. Márciusban kellett volna mennem a 21.napi vérvételre, hát nem sikerül odaérnem, de rá 10 napra pozitív lett a tesztem :) 11+4 hetes terhes vagyok :)

Nem tudom hogy az Inofolic segített e, vagy amúgy is összejött volna, de az biztos hogy az Inofolicos ciklusban olyan peteérésem lett hogy rendesen megéreztem!

Egy próbát megér! Drukkolok hogy neked is segítsen! :)

2017. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gratulalok erot egeszseget.Jujj,koszonom szepen a valaszod nagyon jo ijet olvasni.És ha meg kerdezhetem hogy te hogy tudtad hogy pé.d tesztel vagy esetleg homeroztel?!
2017. máj. 11. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gratulációt. :)

Én hőmérőzéssel próbáltam nézni az ovum. Sajnos 3 műszakban dolgoztam, ezért elég cikk-cakkos lett a görbém, bár így is szépen lehetett látni hogy mikor volt az ovu. A másik az, hogy az Inofolic-os hónapban az ovu napján nagyon erős szúrást érzetem kb 3 órán keresztül a jobb oldali petefészkemben, szóval onnan gondoltam hogy ez bizony az ovu miatt van, és a hőgörbéből látszott hogy jól gondoltam :) Amúgy mi minden 2. nap együtt voltunk, szóval meg volt adva az esély a fogantatásra :)

Nagyon drukkolok hogy neked is sikerüljön :)

2017. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen,csak aszt el felejtettem hogy nem mindig van mensim.Ijen hol van hol nem. :( Mi is már nagyon babazni akarunk :((
2017. máj. 11. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Idd az inofolic-ot, ha minden igaz akkor 2-3 hónap alatt beállítja a mensit is.

A PCOS-re nem szedsz metformint? vagy csinálod a diétát?

2017. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,diétát tartom és Clostilbegyt- tet szedtem.És a doki aszt monta egyenlőre Inofolicon meg vitaminokon kivul ne szedjunk semmit de diétát tartom.
2017. máj. 12. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor elméletileg jó úton vagy. A diéta nagyon fontos, legalábbis én így tudom.

Amennyiben egy év próbálkozás után nem sikerül teherbe esned, úgy javaslom keressetek fel egy meddőségi intézményt, hogy alaposabb kivizsgáljanak. Párodat is.

Nem csak nálad lehet probléma. Persze alapvetően a PCOS probléma, de ha diétázol, és sportolsz is mellé valamit plussz elkezded az inofolicot, akkor az sokat javulhat.

Sok sikert kívánok neked! :)

2017. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!