Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy itt a...

Miért van az, hogy itt a gyakorin mindenki azt mondja, hogy a korai beszéd nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkodom rajta, hogy rákérdezek. Napokat töltöttem ugyanis a téma tanulmányozásával, leginkább angol cikkeket olvastam, mert magyarul nem sok minden van a témával kapcsolatban.

Mindenhol első helyen írják a tehetséges gyerekekkel kapcsolatban, hogy nagyon korán kezdenek mondatokban, helyesen ragozva beszélni, hatalmas a szókincsük stb.

Persze attól, hogy egy gyerek későn kezd el beszélni, még lehet nagyon okos, de aki másfél évesen hosszú mondatokat alkot, az biztos, hogy okosabb az átlagnál. Ezt minek tagadni, ha tény?

Van még más sok ilyen dolog is. Ha kétévesen 60 darabos kirakóst kirak, akkor a gyakorisok szerint biztos csak azért, mert rá van kattanva és ez érdekli. A szakcikkek szerint viszont azért érdekli, mert okos.

Ha másfél éves kora előtt ismeri a számokat, betűket, formákat, annak is mindenhez van köze, csak az intelligenciához nincs.


2017. máj. 12. 10:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert ez így van.
2017. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent neked az, hogy "okos"? Az intelligencia elég összetett dolog, a MAWI teszt pl. 10 részterületet mér, ebből csak egy a kirakós jellegű feladat. Az életkor előrehaladtával is változik az eredmény, nem véletlen, hogy korcsoportonként más az értékelés, külön van a gyerekekre teszt. Az, hogy egy gyereknek 1,5-2 éves korában valamely részterületen kiemelkedő eredményt mérnek, pillanatnyi állapot, nincs rá garancia, hogy 14 évesen vagy felnőttként is ki fog emelkedni a kortársai közül. Ezenkívül az intelligenciát a részterületek összessége adja, gyakran egy vagy több másik részterületen jóval gyengébb az átlagnál a gyerek.
2017. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ok :) de a kérdésem arra irányulna, hogy akkor a témával foglalkozó összes tudományos cikk, miért állítja az ellenkezőjét?
2017. máj. 12. 10:36
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Linkelj már be egy-két ilyen "tudományos" cikket.:-)
2017. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, ezt gyakran hozzák fel érvként, hogy valamilyen területen jóval gyengébb az átlagnál. Elfelejtettem említeni, hogy olyan gyerekekről van szó, akik semmilyen területen nem teljesítenek átlag alatt, mert ha vmelyik gyerekről kiderül, hogy nagyon korán beszélt, rögtön jön mindenki, hogy biztosan más területen elmaradott
2017. máj. 12. 10:41
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Hát éppen akkor abban a dologban nyilván ügyesebb az átlagnál. Tehát ebben vagy abban tehtséges, megvannak a képességei hozzá.


De egy ismerősöm 1 évesen összetett mondatokban beszélt, ritka jó volt a memóriája, rettentő okos volt, most 30on túl meg hát sajna még talán hátrébb is tart mint az átlag. Mert elhitte hogy ő tehetséges, kevesebbet is elég melóznia dolgokért, és ellustult, idővel meg a tőbbiek elrobogtak mellette.


Szerintem nem a tehetséget vonják itt kétségbe hanem azt hogy ez nem minden.Tehát önmagában még nem jelent a jövőre nézve semmit.

2017. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen más téma úgy általában a korán beszélő gyerekek intelligenciaszintje, meg a mérhetően kiemelkedő intelligenciájú gyerekek, akik egyébként korán kezdtek beszélni. Nem tudom, érted-e a különbséget.:-)
2017. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Arra nincs időm, hogy összeszedjem neked, de ha ráguglizol...: "early signs talented children" akkor kezdődhet az olvasás.


Ellenben belinkelhetnétek nekem olyan tudományos cikket, ami szerint pl a korán mondatokban beszélő gyerekek 80%-a felnőtt korában átlagos vagy az alatti intelligenciával rendelkezik

2017. máj. 12. 10:48
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem zseni, csak szimplán átlagnál okosabb gyerekekről beszélek, köszi, tudom a különbséget.

És igen, abban én is egyetértek, hogy az intelligenciának köze nincs ahhoz, hogy az életben ki hogy boldogul, az csak egy mérőszám.

Egyedül azt nem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy a korán beszélő gyerek igenis okosabb az átlagnál.

Mondjátok inkább azt, hogy igen okosabb nyilván, de kitörölheti vele a popóját, ne azt hogy teljesen átlagos! :)

Nem tudom, érti-e vki, hogy mire akarok kilyukadni...

2017. máj. 12. 10:54
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem ismerem a témát így arról nem nyilatkoznék. De a google találatok, amire hivatkozol minden csak nem tudományos. Mennyire lehet tudományos, amit a babycenter.com ír? Körülbelül mintha a Nők lapja Cafét olvasnád.

A tudományos itt kezdődik: [link] A Pubmeden, ahol impact factoros nemzetközi újságokban megjelent cikkeket találsz, a szakma tudományos elitje által elbírálva.

Attól, hogy valami angol nyelven van írva, attól az még nem tudományos, és pláne nem hiteles.

2017. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!