Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Programozott császár esetén...

Programozott császár esetén is történhet valamiva babával ami miatt késhet a mozgasa vagy egyeb komplikáció léphet fel? Vagy inkább normál szülésnél?

Figyelt kérdés
Kérdésem az volna hogy sokszor hallani hogy normàl szülésnèl csökken a szívhang, fájásgyengeség, vagy már késő császározni egyéb komplikáció miatt így megsérül valami akár oxigénhiány lép fel és később pl Dévényeshez kell járni vagy egyéb más mozgásfejlesztésre szükség lehet. Császárnàl mennyire gyakori? Úgy gondolnám kevésbé fordulhat elő.
2017. máj. 12. 12:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A császár egy műtét, bármilyen komplikáció felléphet.

Olyat is hallottam, amit egyébként elképzelni sem tudtam, de itt is írták már többen is, hogy véletlenül belevágnak a szikével a babába.

2017. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akarmilyen szulesnel barmi tortenhet. Ezt nem lehet elore megmondani.
2017. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy bent is történhet már baj. És sokszor nem is tudják megmondani, hogy a szülés vagy a terhesség közben volt olyan gond, ami később problémát okoz.
2017. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Bármi. Pl. császárral született gyerekek között nagyobb a csípőrendellenességek gyakorisága.
2017. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Mindkét gyermekem császáros volt. Nem programcsászárok voltak, az elsőnél a kisfiam magától megindult, vajúdtam sok órát, végül sürgősségi császárral (belekakilt a magzatvízbe) műtöttek. A kisfiam arcát megvágtaba doki. Állítólag úgy elkezdtem vérezni, hogy a doki nem látta, hogyan fekszik a kisfiam. Egyébként pikk-pakk begyógyult Neki, makkegészséges, csodálatos 4 éves.

A kislányomat indítani kellett, semmi gond nem volt a műtét alatt sem, és azóta sem. Hihetetlenül okos, a korához képest nagyon érett 2 éves 3 hónapos.

Szval még a kisfiam esetével együtt is azt mondom, a császár során sokkal kisebb az oyigénhiány, csonttörés, koponyasérülés esélye, mint hüvelyi szülésnél. A császár az anyára nézve veszélyesebb.

Én hüvelyivel akartam, nem jött össze, de nem az a lényeg. A lényeg a baba egészsége.

2017. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudom hogy bárikor történhet bármi, de sok gyerek jár mindenféle fejlesztésre, és sokszor a normál úton fellépő problémákat mondják, ezért kérdezem és érdekelt hogy császárnál is van-e valakinek ilyen jellegű problémája. A baba egészsége a legfontosabb, de ebbe nekem az is benne van, hogy a szülésnél fellépő komplikációkat is elkerülhessük, hiszen hiába születik normál úton, ha aztán lehet hordani ide oda, hogy behozza a lemaradást, hála egy oxigénhiánynak, ami nem fordult volna elő (nem tudom lehet-e amúgy) császár esetén.
2017. máj. 12. 14:03
 7/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez a belevágás a babába fura... ilyet nem hallottam, pedig szerintem ez már rutinműtét. De jó ha hamar eltűnik.

Normál úton szülésnél sokszor pup van a gyerekek fejükön, szóval ott is lehet esztétikai hiba, ami azért meggyógyul.

2017. máj. 12. 14:10
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
A "fejlesztes" szotol a hideg is kiraz. Sokan azert jarnak mert a szomszed Pistikeje mar 6 honaposan all es ezert ugy erzik le vannak maradva.
2017. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

Ami orvosi teny, es ez nem vita targya:

A termeszetes szules a babara nezve kockazatos, a csaszar az anyara.


Ezert valasztottam csaszart ( kulfoldon ) .


Egyebkent pl a lombikos babakat eleve csaszarozzak, hogy ne a vegen legyen baj ha mar nagynehezen osszejott. Ezt igy szo szerint mondta a TV-ben a szulesz orvos abban a musorban ami ment otthon, nem jut eszembe a cime sajnos. A Hadas Krisztina musor.

2017. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam fenekén volt egy vágás a császár után, ő farfekvéses volt. A doki szólt is róla, és elnézést kért miatta. Nagyon gyorsan meggyógyult.

Akinek császár volt, különösen sürgősségi, ott már eleve baj volt a babával vagy a terhességgel, így elképzelhető, hogy majd ez még fog látszani a babán, pl a mozgásfejlődésében.

Nálunk is volt és van is gond, járunk is kontrollra.

2017. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!