Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb lesz, ha a kórházból...

Jobb lesz, ha a kórházból hazamegyünk?

Figyelt kérdés
11-én szültem császárral, az első nap nagyon jó volt, tegnap már kevésbé. Szerintem a lányom érzi rajtam, hogy feszült vagyok az új helyzettől, mert csak úgy és akkor tudom megnyugtatni, ahogy a szobatársaim javasolják. Pl a bal mellemből szívesebben eszik, a jobbra kataszteófa ráfektetni, a pelenkázás sem épp egyszerű és hosszú a kis körme amivel mindig karmol. Nagyon sok videót néztem pl babadoktor, de nem hittem, hogy ilyen nehéz lesz. Tegnap barátnőmnek sírtam álomba magam, mert csak én voltam az, aki második éjszakára is beadta a babáját és annyira örültem, hogy tudok pihenni. A nővéreket kikészítem, folyamatosan azt kérdezem, mikor mehetek haza, ma is várom a 9 órát, hogy hátha én is benne vagyok a listában.. abban reménykedek, hogy otthon, ahol ott lesz párom és anya is, jobb lesz. Túlaggódom ?
2017. máj. 13. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

4. Napon mehettek haza, ha minden rendben van. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nem mindenki gyógyul egyformán.

Otthon már sokkal jobb lesz, de készülj fel rá, hogy lesz még sok kiakadás ott is. Pici babával nem egyszerű az első időszak. Kb. 6-8 hét, mire összeszoktok, beáll a tejci, és belerázódtok valami napirendbe.

2017. máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Hol szultel?en 3.napon huztam haza mindharommal.a korhazban en is ki voltam keszulve meg a 3.nal is.utalom a korhazat,depis leszek bent.

Most meg persze,hogy nehez.elso baba,csaszar....megertelek.ne erezd magad szarul emiatt.belejossz,egyre konnyebb lesz.eleinte otthon is nehezebb lesz,de sokat fog dobni a hangulatodon a megszokott kornyezeted,hidd el.mindjart szebbnek fogod latni az egesz anyasagot.

Ne stresszelj,probalj meg megnyugodni.kitartoan probalkozz a jobb melleddel is,minden szoptatasnal probald meg arra is ratenni,elobb utobb elfogadja.

A kezeire huzz kis zoknit,ugy nem tud karmolni.kukan neznek ki zoknival,de legalabb nem lesz csupa seb a kis arca.

Kitartas,pihenj amennyit csak tudsz,igyal sok folyadekot(lehetoleg vizet).

Sok sok boldogsagot a babahoz!

2017. máj. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Otthon saját környezetben jobb lesz :)

Főleg hogy a családtagjaiddal lesztek.

Nekünk is kellett legalább 2 hét mire magabiztosak lettünk és tudtunk kezelni minden helyzetet. Épp emiatt ne hidd azt, hogy egyedül vagy azzal, hogy nehezek az első napok.

Megeszitek az otthoni finom húslevest, beszélgettek, közösen kitaláljátok mit jelezhet a baba épp, rájöttök mi tetszik neki.

Minden baba más, neki is meg lesznek a saját személyiség jegyei és szokásai :)

És igen, már ilyen korán.

2017. máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem lesz jobb. De nem értem, mi a baj azzal, hogy a szobatársaid segítenek. Ezt természetes, hogy 1. gyereknél nem olyan, mint ahogy elképzeltük.

Sírni meg tök felesleges, inkább örülj, hogy most még tudsz pihenni, és hasznéld ki a lehetőséget, mert otthon már nem lesz ilyen. Hiába lesz ott anyukád és a párod, szoptatni nem fognak tudni helyetted, egy ideig sok pihenés nem lesz. Erre készülj fel.


Élvezd inkább a kórházi napokat, mert nem jönnek vissza, ne a kórházat okold, hogy nehéz, mert nem azért nehéz.


De majd menni fog, mert muszáj mennie! :)

2017. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A 3-4 nap attól függ, mikor szült valaki.

Szülés után 72 órát kell bent lenni, ha valaki reggel szült, akkor van esélye, hogy 72 óra múlva reggel hazamehet, de ha este, akkor ugye estére jön ki a 72 óra, és este már nem küldenek haza senkit és nem írnak zárójelentést, csak másnap reggel.

Persze mindez akkor, ma minden rendben anyukával és a babával is.

2017. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg (és még pár hétig) olya hormonvihar van benned, hogy minden érzésed normális, és az ellenkezője is!

Nemsokára jobb lesz, összerázódtok.

Sok boldogságot :)

2017. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem jobb lett. :)

Végre otthon, nem idegenekkel egy szobában. Nyugodtabb lettem egyből.

A baba ellátása is jobban ment. Egyrészt nem volt bennem a félsz, hogy mit szólnak mások, ha nekem nem megy még olyan jól. Egy többgyerekes anyuka pelenkát cserél fél perc alatt, én meg lassabban. Például. Másrészt muszáj volt, és ez motivált, hogy kiugorjak az ágyból, akár fájt a sebem, akár nem. Gyorsabban is gyógyultam otthon. Pár nap után egyszer csak feltűnt, hogy milyen fitten mozgok már. Addig nem volt időm ezzel foglalkozni. :)

Az meg minden bajra gyógyszer volt, mikor hárman bújtunk össze az ágyon: a babám szopizott, a férjem meg a hátamhoz simulva csodálta.

2017. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Üdv a való életben. Az általad leírtakat se kirívónak, se szörnyűnek nem lehet nevezni.
2017. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez baby blues.A méhlepény távozásával ürülnek a terhességi hormonok ami rossz kedvet, lehangoltságot és érzelmi labilitást okoz. Pár órától pár hétig tarthat ez az állapot. Ha tovább fennáll szülés utáni depresszióról van szó. Utóbbi a súlyosabb és adott esetben kezelendő.


Azt nem tudjuk jobb lesz-e otthon, de normális, az biztos.


Én este szültem.Éjjel síró zombiként kóvályogram a folyosón hátha kapok valakitől egy ölelést.Zokokva hívtam hajnalban anyukámat hogy mennyire egyedül érzem magam.Aztán másnap estére elmúlt az egész.Ne aggódj,szerintem el fog múlni.Ahogy beindul a rendes tejtermelés, nő az oxitocin szint ami antidepresszáns hatású.

2017. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!