Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5.5 hónapos kisfiam most...

5.5 hónapos kisfiam most kapta meg a pneumococcus elleni védőoltás első szérumát. Hibát követtem és nem kellett volna kérnem az oltást? Akik régebben adatták be a babájuknak, mit tapasztaltak?

Figyelt kérdés

Ezt most találtam róla, és nagyon idegesít.


[link]


2008. okt. 15. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj,minden oltásnak vannak mellékhatásai,amik az esetek többségében egy kis lázzal nyűggel le vannak tudva.De bmely oltásba bele is lehet halni...Persze ez nem jellemző,de akkor is.Egy sima influenzába is,vagy elég egy nem elég tiszta,nem eléggé hőkezelt tojás...

Szerintem ez az egész pneumo védőoltás túl van lihegve,és túl sokat költött az állam az adómilliárdjainkból erre,és ennek kampányolására,ahelyett,h tényleg megpróbálná kihúzni az országot abból a szarból,amibe ő juttatta.

2008. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem adatom be,a saját dokim győzött meg róla,h ne.Az én babám 5 hós.Ő azon a véleményen van,h mivel mindenki "oltási lázban ég"annyi gyerek lesz beoltva az én gyerekem körül,h a betegség nem fog előfordulni.Tehát ne terheljem az én babám immunrendszerét!És igaza van.3 évig biztos,h itthon leszek vele,még szopik ráadásul,tehát én így döntöttem.A nagy fiamnál még nem voltak ilyen mindenféle oltások-16 éves-még torokgyulladása se volt soha.És a dokimnak abban igaza van,h ezeknél az új oltásoknál majd évek múlva derül ki,h mennyit ártanak vagy használnak.Arról nem beszélve,h az autisták száma is növekszik,mert akinek hajlama van rá,abból a sok védőoltás kihozhatja.Éppen elég sok van a kötelezőből is!Amit majd beadatok,az az agyhártyagyulladás elleni,de azt csak 1 éves kora körül.
2008. okt. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Az előző vagyok,most olvastam el a cikket.Ezt mondta a dokim is!És azt,h valóban az idős embereket kellene oltani és nem a gyerekeket,mert valójában ők a veszélyeztetettek.Mégis a piciket terheljük!
2008. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is elbizonytalanodtam! A legközelebbi tanácsadáson mindenképp rákérdezek mit javasol, de ezek után nem biztos hogy beadatom.De ne izgulj biztos nem lesz gondja a babádnak!
2008. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én beadatom, szerintem hasznos dolog. A második válaszolónak üzenem, hogy ez az oltás véd az agyhártyagyulladás ellen, amire vársz.
2008. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már 2honaposan elkezdtem neki beadatni a pneomot. Most 5hos és ma kapta az utolsot a harmadikat (fél éves kor alatt 3 jár) és semmi baja az ég atta egy világon nincs és nem is volt egyszer sem. A kötelezőktől sem. A rota virus ellenitől volt egy kicsit nyügős de az sem volt vészes. Lehet hogy vannak mellékhatások de sokkal kisebb az oltás szövődménye (láz, nyűg...) mint ha elkapná a betegséget!
2008. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok. Hozzáteszem ahány oldalra mész rá annyi félét olvasol. Én nem hiszem el hogy a gyermekorvos (legalábbis a mienk) ajánlotta volna igy a beadatást ha kárt tesz ezzel. Gondolj csak bele!
2008. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszoló vagyok,és az 5.vál.nak üzenem,hogy én a meningitis nevű oltásra várok.A kötelező védő oltásokban is van agyhártyagyulladás elleni vakcina.A mening.oltás a C típusú agyh.gyull. ellen véd,ami a legveszélyesebb és halállal is végződhet!
2008. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
A 2 válaszoló vagyok.A pneumo. oltás fül-torok stb. megbetegedések ellen is van,a meningitis CSAK az agyh.gyull.ellen!A pneumo. NEM véd a C típusú ellen ,pedig az a legfontosabb szerintem!
2008. okt. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak azt nem értem ,hogy amíg térítéses volt csak jót olvastam róla, mióta ingyenes azóta rengeteg az ellenérv. Nagyon bízom benne, hogy jó lesz.
2008. okt. 16. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!