Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismama és újszülött fotózásér...

Kismama és újszülött fotózásért mennyit fizettetek/fizetnétek?

Figyelt kérdés

Kezdő fotós vagyok, próbálom kitalálni, hogy milyen árak legyenek. Gondoltam kis és nagy csomagra, a kis csomag 10 retusált kép+5 retusálatlan, ez lenne 20.000 ft, a nagy csomag 25 retusált kép+7 retusálatlan, ez 35.000 ft.

a kismama fotózáskor lenne több póz persze, és 2-3 különböző ruha. Az újszülött fotózáskor szintén lenne a kis csomagban 3-4 póz és kiegészítők, a nagyban 5-7 póz és kiegészítők.

Ha számít akkor budapest külterületén, gazdagabb környéken dolgozok. Ez kb annyi mint amennyit láttam más weboldalakon. De kíváncsi vagyok, hogy ki mennyiért fotóztatott és hány képet kaptatok vissza.

Köszi a válaszokat!


2017. máj. 13. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy oke, viszont attol hulyet kapok mikor megszabjak, hogy hany poz, hany atoltozes lehet. Inkabb ido szerint fizetek. En sokszor voltam fotozasokon, de az olyanokat eleve elkerultem ahol ki volt irva, hogy ketszer atoltozhetek azert az arert, tobbszor nem. Ez bennem azt az erzest kelti, hogy a fotos eleve ugy all hozza, hogy fejezzuk mar be. Azt megszabni, hogy hany poz legyen, pedig nevetseges. En ettol elriadnek. Szerintem korrektebb odairni, hogy mennyi a kis es nagy csomag idotartama.
2017. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk itt helyben (kisközség) a fotósnál két csomag van. Nagy fotózés két óra külső helyszín vagy a műteremben, annyiszor öltözől ahábyszor akarsz nincs megadva hány póz, ha kell héromszor is átrendezi a dolgokat. Amit tartalmaz 15 retusált kép plusz a nyers képek pendriven mindössze 15 ezerért.

Kis csomag 1 orás 5 retusált kép 5 ezerért.

2017. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért nem időben szabnám meg, mert az újszülöttek elég kiszámíthatatlanok. Lehet, hogy 2 óra alatt is tudok annyi képet csinálni róla, amennyit szeretnék, mert "együttműködik", nem sír, sokat alszik stb. De az is lehet, hogy 1 órán át kell nyugtatgatni, hogy végre le tudjam fotózni, és akkor nyilván tovább tart, mire végzünk. Na meg átöltöztetni őket se semmi, azért ha rövidebb időnk van, kevesebb képet kell csinálni, akkor kevesebb póz és/vagy ruha is lesz.
2017. máj. 14. 07:13
 4/11 anonim ***** válasza:
én attól kapok agyvérzést, hogy a kb 200 elkattintott képből odaad 15-t. Ami SZERINTE a legjobb, nyilván. De a fotós nem tudhatja, hogy pl. sikerült azt a pillanatot lekapnia, ahol épp úgy húzza el a száját a baba mint a nagypapám, vagy épp olyan fintort vág mint én szoktam. Minden alkalommal olyan helyre mentünk, aki kiadja a nyersképeket is, nyilván vízjel nélküliek ezek a képek.
2017. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
képzeld el, hogy legutoljára ballagást fotóztam, 600 kép készült 6 óra alatt. abból 100volt használható. a többi nem volt fókuszálva, elmosódott volt, túl sötét vagy világos volt. azaz 100 volt használható, abból lehet válogatni. ez nem úgy megy, hogy 200 kép készül, és mind tökéletes.
2017. máj. 14. 15:31
 6/11 anonim ***** válasza:
nyilván nem a teljesen elmosódott képekre gondolok. De ha a 600 képedből csak 100 a használható, akkor ott vagy a gépeddel van valami gond vagy nem tudom, mivel, de nem egy táncos esküvőről van szó ahol belemozdulnak minden képben, egy ballagás azért nem az a szitu, mikor ahányan vannak, annyi felé, ott azért ülnek, állnak az emberek a műsor alatt, a vonulás is elég lassú ütemű... szóval szerintem ha csak a képeid 1/6-a a használható, akkor még inkább a képzéssel foglalkozz és ezt nem rosszból mondom
2017. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:D nem velem vagy a gépemmel van a gond, látszik hogy nem fotós vagy :D
2017. máj. 14. 18:43
 8/11 anonim ***** válasza:
valóban. és a megrendelőid sem fotósok. ezt kéne felfogni.
2017. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

na de le is írom, miért mondom ezt. Neked értékelhetetlen a kép, ha pl. a háttérben a Marcsi néni belemozdul sütivel a kezében. Nekem meg tökéletes és sza-om le Marcsi nénit, mert a másik sarokban látszik ahogy apukám az unokáját lovagoltatja a térdén. Annak ellenér,e hogy te a pózoló ballagót és anyukáját fotóztad.


Ha még mindig nem érted, miről beszélek, akkor mindegy is. És én ezért ragaszkodom a nyers képekhez.

2017. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
az ok hogy szeretnéd a nem minőségi képeket is. de ezeket utána mutogatod másnak is, és ezzel kb. lejáratod a fotóst, mert más azt fogja gondolni hogy ez ilyen rossz képeket csinál. érted már? a legprofibb fotósok azt mondják hogy 1000ből egy kép van ami tökéletes.
2017. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!