Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek mozgásfejlődés elmaradá...

Akinek mozgásfejlődés elmaradása miatt kellett vinni a babát fejlesztésre, hogy alakult?

Figyelt kérdés

Hány hónaposan küldtek el, akkor hol tartott, és mennyi időbe telt, míg felzárkózott a korának megfelelően?


A háttérben volt valami ok?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. máj. 17. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

3 hónaposan figyeltünk fel a lemaradásra. Nem tartotta a fejét megfelelően. Ülésbe húzásnál is hátraejtette. Alkati hipotónia az ok. Azóta gyógytornázunk, itthon magán és állami úton is.

Még nem hozta be, most 21 hónapos. 18 hónaposan indult el, de az egyensúlyérzéke még nem megfelelő, izomzata továbbra is gyenge.

2017. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Ovodàskorban 3-4 évessen derült ki.Sokat esett,összerendezetlen volt a mozgàsa.Szüléskor oxigénhiànyos àllapotban született plusz az erőlködéstől bevérzett a szeme.3 évessen szemüveges is lett.Roppant nyugodt volt óràkigelvolt egyhelyben.Kevesett màszott.Hamar felàlt.Logopédushoz kellett jàrnunk 5 éves koràtól.Ő ajànlott torna gyakorlatokat.Itthon csínàltam vele.Sokat vàltozott a mozgàsa.Elkeztem úszni jàrni vele,és ez sokat segített neki..De pl hamar megtanult biciklizni 2 Keréken 4-és fél évessen.De az uszàs hozta az àt törést..
2017. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem a kislányom most lesz 9 hónapos.

Nem fordul hasra, vissza is csak néha. Nem mászik, kúszni is csak össze-vissza. Ma nézték meg, a fogása sem tökéletes.

Jövő héten kell mennünk először, reménykedem, hogy még nem késő elkezdeni. Eddig hiába jeleztem, nem küldtek, csak ráfogták a súlyára...

2017. máj. 17. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Pár hónaposan már küldték. Mindent csinált csak féloldalasan. AZ volt az oka, hogy úgy feküdt pocakban és "elgémberedett", mert mellé még nagy is volt és valószínűleg nem sok helye volt. Talán egy éves korára már nem lehetett látni ezt a féloldalasságot. Ki tudja, hogy magától is így lett volna-e... Mindent időben csinált.
2017. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!