Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék, amiért...

Rossz anya lennék, amiért másra is vágyom?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés itt, hogy az anyuka menni szeretett volna megcsináltatni a körmeit, addig a Mama lett volna a babával (3 hetes volt talán). És többen lehurrogták, hogy milyen anya így, hogy képes otthon hagyni és hogy ez nem normális.


Nálunk első baba, pont ma 2 hetes. Nagyon szeretjük, írtó édes és jó baba, viszont holnap ő is a nagyszülőkkel lesz egy kicsit (anyukámmal és a férjem anyukájával). És jövőhéten is lesz egy délután, hogy a férjem lesz vele.

Nem éreztem, hogy ez baj, vagy gáz lenne, mert a szüleink, nagyszüleink már most imádják, naponta vannak vele és ők mondták, hogy bármikor szóljak, szívesen vigyáznak rá akár fél órát is, ha az kell.

Szeretek itthon lenni, élvezem, hogy egész nap lehetek pizsamában, meg a legjobb barátnőim itt vannak mindig, de azért örültem is, hogy tudnak a babára vigyázni kicsit...


Ettől rossz anya leszek?


2017. máj. 18. 09:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem gondolom hogy rossz lennél. Én is el fogok menni fodrászhoz is. Meg hát pl a 6 hetes vizsgálatra sem fogom magammal vinni majd, akkor a mamával lesz.

Ha nem mindig másra hagyod, hanem pár alkalomról van szó (heti 1-2) akkor ezzel kis korban sincs gond.

A bátyám gyerekei már 1 évesen aludtak anyukáméknál és azóta is imádnak ott lenni.

2017. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy rossz anya. Felnőtt nő vag, persze hogy nem elég inger az, ha heti hét nap 0-24-ben csak a babáddal vagy. Kell egy kis kikapcsolódás, mielőtt beleőrülsz a sok gügyögésbe. Fél-egy óra kimozdulás után sokkal jobban fogod érezni magad, így a baba is.
2017. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy ettől rossz anya, mindenki máshogy működik. Ha szerinted ez így helyén van, akkor ne foglalkozz mással.

Én nem ítéllek el egyáltalán de a "másra is vágyom" még nagyon korai érzés. Még nagyon pici, most született csak meg az anyák többsége ilyenkor csak a babájára vágyik. Ezért lehet ez másnak furcsa, de nem vagyunk egyformák. Nem vagy még túl fiatal?

2017. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Manapság annyira eltúlozzák az anyai dolgokat: rossz anya, jó anya, ez az jó, az a jó.


A társadalom annyira nyomja az anyákat, hogy szegények már attól rosszul érzik magukat ha otthon hagyják a gyereket egy családtaggal. Nagyon kivagyok ettől..

És amikor régen még nem volt telefon és az anyuka utcákat ment arrébb hogy telefonáljon, addig a gyerek otthon volt? Könyörgöm. :D

Ezek teljesen normális dolgok. Rám is hatással van ez sajnos, tápszeres a babám és egyből rossz anyának érzem magam.


De nem ettől rossz valaki...... Elmész otthonról. Megteremtetted a lehetőséget, hogy valaki vigyázzon rá, amíg nem vagy otthon. Tehát NEM VAGY ROSSZ ANYA :)


Akik túloznak, okkal túloznak. Lehet azzal nyugtatják magukat valami miatt.. Ki tudja..

2017. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%

Szememben igen, aki ilyen pici mellől már szabadulna és programozik, az az, de ettől még úgy csinálod, ahogy akarod és azt gondolsz, amit.


És nem, nem a mártíromságot gondolom követendőnek, az "én idő" fontos, de nekem furcsa, ha már rögtön ennyi saját időre van szüksége valakinek, ahogy kipottyant a gyerek.


Gondolatrendőrség szerencsére (még) nem létezik, nem szabályozhatod, hogy más hogy tekint rád, és mi se mondhatjuk meg, hogy mit tégy.

2017. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj érte, nem bántásból, de nekem furcsa. Ennyi idős korukban én nagyon szigorúan a kezemben akartam tudni őket is, meg a napirendjüket, az ellátásukat is. Ez a másra vágyom dolog sokkal később jelentkezett, több hónapos korukban. De mivel szoptattam őket, amúgy sem volt opció, hogy otthagyjam őket, 2 hetesen pláne, mert semmi rendszer nem volt még az életünkben, tehát az sem működött volna, hogy megszoptatom, és akkor van 2 órám elmenni.
2017. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%

Vered? Orditassz a nap 24 orajaban? Hagyod a pisis- kakis pelusban egesz nap? Ehezteted? ..mert ha igen rossz anya vagy!

Csodas anyukak vagyunk mindannyian!!!!!!!! Ki igy ki ugy. Nem kell megfelelni senkinek sem. A babadnak te vagy a mindene ha elmesz 1 orara ha nem. A ferjednek ugy szinten...ha van lehetoseged kikapcsolodni tedd azt! A nagyszulok is halasak minden egyutt toltott percert az unokajukkal...elvezed a babadat es a pihi orakat mert gyorsan felnonek es ne hallgass masra!!!

2017. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Nálatok ezek szerint flottul menhek a dolgok. Nálunk ilyenkor még nem tudtam sokáig állni, de a lényeg, hogy próbáltuk megtartani a szopit és minden nyekkre mellre tettem, szal állandó jelenlétet igényelt a dolog. Sikerült is, hála az égnek.

De ha nálatok jóság van, miért ne mehetnél. Nekem nem volt rá igényem.

2017. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

Sokan imádnak mások felett ítélkezni, ne törődj velük, ezt a kisebbrendűségi komplexusuk, meg az agresszivitásuk mondatja velük. Ki így gondolja, ki úgy, nem lehet minden embernek megfelelni, nem is szabad.

Vannak, akik 100%-ában szeretnék megélni az anyaságot, és van, aki ekkor jön rá, nem is lenne ő jó anyukának. Ez a két véglet.

Szerintem azért, mert közben azt is csinálod, amit szeretnél, még nem vagy rossz anya.

Ha tudnák milyen a valódi rossz anya, akkor lennének igazán kiakadva páran.

2017. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon kivan forditva ez az anya szerep. Nem értem miért baj h egy anya nő akar maradni.

Ha lett volna ilyen lehetőségem, én is biztos kihasználom.


Nem hiszem h attól rosszabb anya lennél mint én, hogy te eltudsz menni heti 1-2 órára.

Szánj magadra, és a férjedre is időt.

Azzal meg ne törődj h mit mondanak a "szuperanyuk". Mindig kesz valaki akinek nem tetszik amut csinálsz, és ahogy csinálod

2017. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!