Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Július közepére vagyok kiírva....

Július közepére vagyok kiírva. Milyen ruhában kell hazahozni a kórházból? Sapka kell rá?

Figyelt kérdés

Első baba lesz. Eddig leginkább rövid ujjú bodykat vettem neki, 16 db, 7 hosszú ujjú, meg vannak vékonyabb rugijai.

Zokni kell rá?

Ti miben vittétek haza a nyári babátokat a kórházból?



2017. máj. 18. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Majd meglátod milyen idő lesz!

Én szintén júniusban szültem a kislányom, és body, hosszú rugdalozó, sapka, pléd volt rajta míg kivittük az autóig.

De olyan rossz idő volt, hogy még nekem is hozott be a férjem egy pulóvert, pedig a szülés napján még 40 fok volt.

2017. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Èn is pont igy voltam mint az elsö. Szülés napján nagyon meleg volt, és mire kijöttünk, már kellett pulover.


DE a babánbak ami fontos kint az a vékony sapka. Hosszújju minden de vékony anyagból, és egy takaró. Az elsö pár hétben szinte rövidújju még nagy meleg ben sem kell. A babák nem tudják a hömérsékletüket kontrolálni még, így arra kell figyelni ki ne hüljön még nagy melegben is. Direk napra nem viheted és ha 40 fok lesz akkor egy hüvösebb szobában de felöltöztetve kell lennetek.

Takaró a legonftosabb, mert azt gyorsan rátudod dobni vagy éppen levenni, ezzel a legegyszerübb a pillanatnyi hömérsékletet kontrolálni.

2017. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pont így jártam a nyári babámmal, mint az 1-es, 2-es.

40 fokos hőségriadó, majd mire kiengedtek 18 fok és szakadó eső.

Rövid body, pamut rugdalózó, cérnasapka és egy jó nagy takaró, amit több rétegben is rá lehetett hajtani.

Ha 40 fok maradt volna, akkor is ugyanez lett volna rajta, csak plüsstakaró helyett textilpelenkával takartuk volna a hordozót a nap ellen.

2017. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Julius kozepen szultem, 38 fok volt. 3 nappal kesobb 17 fok volt es szakado eso 3 napig. Szovalteljesen feleslegesen agyalsz ezen mar most!


Ertelemszeruen 35 fokban body es cernasapka, zokni, hidegebb idoben hosszu ujju es hosszu labu rugi, sapi. Takarot meg mindket esetben keszenletben kell tartani de kanikulaban vekonyabbat.

2017. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

Akkor mindenképp pakolok be hosszú bodykat, rugikat is.

Takarót mindenképp viszek, meg jópár textilpelust is.


Mikor vittétek először sétálni? Én úgy tervezem, hogy az első 1 hétben nem viszem, max amíg nem süt a nap kiteszem pár percre az erkélyre babakocsiba. Szerintetek?

2017. máj. 18. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hetesen mar vittuk, illetve talan 10 napos volt inkabb :)
2017. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első 2 hétben miattam nem mentünk, mert 100 méteren kidőltem, de a babát lehetett volna egyből.

Viszont nyári hőségben csak kora reggel vagy este ajánlott, amikor még illetve már nem süt úgy a nap. Erkélyre inkább ne, jobban felforrósodik.

2017. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kettes valaszolot meg annyival egeszitenem ki, hogy nem csak a kihulestol fontos megvedeni, de ugyanolyan fontos a tulmelegedestol is! A gyerekorvos mondta, hogy egy ilyen pici babanak meg a laza is felmehet anelkul, hogy beteg lenne, ha tulhevul a teste. Ugyhogy 40 fokos kanikulaban, tudod, mikor az autoban 60 fok van, nem kell sapka meg rugi. Meg meg egy tanacs, mivel nekem mindig gond volt, hogy tul sok a vinnivalo, mit hagyjak ki, ezert en a helyedben nem vacakolnek rovid bodyval, hosszu bodyval, akkor ahhoz nadrag is kell... A legpraktikusabb helykimelo szempontbol rovid bodyt meg nem tul vastag rugit vinni, takaro, sapka. Aztan vagy radod vagy nem. Annal hidegebb azert nem igen lesz, hogy ez ne legyen eleg.
2017. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, meg egyszer. Szerintem nyugodtan viheted setalni hamarabb is, nem kell 1-2 heteket varni, persze, ha birod es van erod ra. Csak arra figyelj, amit mar irt valaki, hogy reggel vagy keso deutan, amikor mar csokken a hoseg es ne vidd napra. Sok gyerek konnyebben elalszik ut kozben, egy nyugos gyerek eseteben ez aldas lehet:) Boldog babavarast, konnyu szulest nked!
2017. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36 fokban elég egyszál pelenka. Meztelenül volt 36 fokos anyaméhben :)
2017. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!