Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb 30-40 mp-ig nem vett levegőt?

Kb 30-40 mp-ig nem vett levegőt?

Figyelt kérdés

Kislányom egy bagatell dolgon kezdett el sírni, és nem vett levegőt, eddig is volt ilyen, 4-5mp és vesz megint. Viszont most nem így volt, kezdett kékülni/lilulni a szája, vörös volt az egész feje az üvöltéstől (hang nélküli), és kezdett elernyedni a teste, férjem megrázta többször, belefújt a szájába, megveregettük a hátát, felállt vele hogy szalad a fürdőbe, akkor 1x vett levegőt és ordított, majd megint nem, de ekkor csak kb 10mp volt, mert egyből szaladtunk a fürdőbe lefröcsköltük, utána lenyugodott, kapott tápszert most alszik.

Ez mennyire normális? Most először volt ilyen, és nagyon megijedtünk... 8 hós múlt, semmilyen betegsége nincs (vagyis nem tudunk róla) Kell ezzel orvoshoz menni? Vagy ilyen nagynéha előfordulhat és nem lesz baja? Nagyon fáradt is, sokat mentünk ezen a hétvégén.


2017. máj. 21. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez durva. Sztem legalább egy hívást intéznék a dokihoz.
2017. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

sajnos ez normális...azaz sok helyről hallottam, és az érintett gyerekek mind mind egészségesek és ma is jól vannak...az egyikük a férjem :) anyósom mesélte hogy többször is volt ilyen és ő is ezeket zongorázta végig mint ti és a hideg víz volt ami segített.

az én fiam is van hogy ennyire belelovalja magát, bár neki 10-15mp után mintha kékülne a szája kicsit, én ilyenkor "feladom" a harcot, és elterelem a figyelmét...én kb frászt kapnék ebben az esetben.

de ha titeket megnyugtat említsétek dokinak és ha mást nem is mondd rá gyors megoldást.

2017. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem merem azt mondani, hogy ne szólj az orvosnak, de én láttam egyszer ugyanilyet rokon gyereknél és neki semmi baja nem lett. Már 14 éves, teljesen egészséges. Nagyon régóta üvöltött már és utána ugyanez volt, mint nálatok. Mi is vízzel locsolgattuk, attól magához tért.
2017. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mindenképp megemlítem, közben olvastam több fórumon is,hogy sajnos "normális", és gyakran előfordul, de én úgy megijedtem még fél óra múlva is remegtem... :/

többen írták még ott, hogy a tapsolás is hasznos lehet, de remélem nem kell kipróbáljam

2017. máj. 21. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Affect apnoe a neve. Nagyobbik lányommal végigcsináltam párszor. Nagyon ijesztő volt, még a szeme is fennakadt. Szerencsére nem lett semmilyen komoly következménye. Természetesen voltam vele orvosnál. Azon kívül, amit csináltatok, nem nagyon lehet mást tenni. Ráfújás, hideg vízzel lefröcskölés használ mindig. Mire öviba ment, teljesen kinőtte, bölcsiben egyszer fordult elő, de tudtak róla, ezért ott sem volt gond.

Ma már 17 éves, szuper csajszi.

2017. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*oviba
2017. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most 14 hos a fiam.o regebben gyakran csinalta.volt,hogy majdnem ajulasig.

A lenyeg,hogy ha ujra elofordul,ne essetek panikba,nyugodtan,ne kapkodva,felkapva kezeljetek.a legegyszerubb ha egybol a furdo fele veszitek az iranyt,es megmossatok az arcat.

Mi voltunk neurologusnal,EEG n.

Semmi baja a gyereknek.mar egy ideje nem is csinalta szerencsere.

Persze konnyen irom,hogy nyugodtan...tudom.nagyon paras.de a felkapassal,kiabalassal,razassal nem segitetek.

Emlitsd meg az orvosnak,hogy tudjon rola.de mas teendo nincs.nalunk naponta tobbszor csinalta,ezert kerultunk neurologushoz es EEG re.

Amikor telefonon beszeltem a neurologussal azt mondta,hogy vegyem fel videora....ne aggodjak,elobb utobb vesz levegot,olyan nincs,hogy nem....hat koszi.

2017. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megnyugodtam. Nekem valahogy nagyon parám ez a nem vesz levegőt dolog, minden alváskor csak légzésfigyelővel teszem le, más is mondta már, hogy nem teljesen normális ennyire félni, pedig semmi oka nem lenne, egészséges, időre született, nem volt semmi gond, és mégis. Nem is tudok aludni se mert folyamat kattogok rajta :/
2017. máj. 22. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!