Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lány baba gondozásánál mire...

Lány baba gondozásánál mire kell fokozottan figyelni?

Figyelt kérdés
2-3 héten belül születik majd az első kislányunk. Próbáltam neten olvasgatni, hogy mire kell figyelni egy kislánynál, de biztos van ami elkerülte a figyelmemet. Kérlek segítsetek "összegezni", hogy mik a legfontosabb dolgok. (pl pelenkázásnál)
2017. máj. 22. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ösztönszerűen jönni fog magától, mást meg kitapasztalsz :)

Pelenkázással kapcsolatban a legfontosabb az, hogy fentről lefelé töröld és ne fordítva a fertőzések elkerülése végett meg, hogy a popsikrémek csak a popsira kerüljenek.

2017. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nemiszerv ápolása az egyetlen különbség. Mindent hátrafelé kell törölni, hogy széklet ne jusson a hüvelybe. Nem teljesen zárt már egy baba hüvelye sem, tehát ici-pici résen fel tud mászni fertőzés - de szerencsére ritka, pedig sokszor oda is jut.


Ha azt látod, hogy a hüvelyébe is került széklet, akkor NE törölgess bele (csak a kisajkakat), hanem inkább tedd a csap alá vagy egy kiskádba és lötykölve áztasd ki. Illetve a legjobb popsitörlők is a nyálkahártyát tudják szárítani, így a kisajkakat kevésszer, óvatosan töröld vele. Gyerekorvos szólt nekem is. Kipróbáltam magamon, tényleg szárít és marha kellemetlen érzés.


Hámosító krémet a nagyajkak közé az első néhány hónapban ne igazán kenj, mert összenőhet.


Egyébként szülés után úgyis lesz kötelező kör a gyerekorvosnál, nála kérdezz rá, úgyis ő fogja kezelni később a babát.

2017. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy néha szülés után a lányok vérezhetnek hüvelyből, az anyából átkerülő hormonok miatt, de ez normális, nem szabad bepánikolni. A többit már fent leírták.
2017. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az en kislanyomnak nagyon "nagy" volt a cicije szuletes utan mikor vittuk 6 hetesen dokihoz mondta o ilyet meg nem latott de ha nem mulik el vigyuk vissza de masnap reggelre elmult:-)Olyan volt neki mint a kislanyoknak mikor no a cici.Valamit mikor hazautaztam kulfoldrol 6 honaposan es elvittem otthon gyerekorvoshoz kozolte hogy ott lent osszevan nove neki nem mondtak nekem??Hat nem en meg ugye elso gyereknel nem huzogattam szet neki.Popsi keremet nem kentem bele neki csak a szelere de mondta a gyerekorvos lanyoknal elofordul hogy a popsikremtol osszeforr nekik.Igy vinnunk kellett sebeszetre ahol erzestelenitettek es megmeccetek neki.Utana soha tobbet nem kentem neki egyik markas kremmel sem.Mar 8 eves es semmi baja.A fiamnal nem is hasznalok popsi kremet csak koromvirag kremet gyogynoveny boltbol amiben nincs semmi adalak es soha nem volt semmi kuki,popsi kiutese.
2017. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. máj. 22. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi nehez nincs benne. A kakit rendesen ki kell torolni, de amugy a legjobb neki ha beken hagyod. Nem kell piszkalni, kenegetni, allandoan nezegetni.
2017. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Néha a kis- és nagyajkakat nyisd szét finoman tiszta kézzel (hüvlybe ne nyúlj), mert összenőhet.
2017. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!