Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 honapos fius anyukak. Mit...

7-8 honapos fius anyukak. Mit eszik babatok tizoraira, ebedre? Mennyit alszik napkozben es ejszaka hogy alszik? Nektek erolkodik meg kakinal, pukinal? Tisztaba tevest hogy birjatok?

Figyelt kérdés
Mi jovoheten toltjuk a 8.honapot.Mar ul ugyesen es felall.Nem is jatszik most ez a legjobb jatek hogy all.Az elmult hetekben egyre korabban kel reggel mar fel 6-nal jarunk akkor tejcsi es visszaalszik 8-ig.De ejszaka minden fel oraban oraban fent van sirva.Vagy mert nem sikerul ugy fordulnia ahogy szeretne vagy kiesik a cumi,vagy erolkodik egy pukin es felkel,de van hogy csak sirva felkel minden ok nelkul.Ha felkel mar all is fel a kisagyban alig birom visszafektetni.2 fog mar kint van.O reggelre kipiheni magat de en hulla vagyok.Mar probaltam ,hogy adok neki vizet ejszaka nem e szomjas.Napkozben ha kakil,pukizik akkor is erolkodik.Anno kerdeztem gyerekorvostol de azt mondtam majd kinovi(meg nem tudja elengedni azokat az izmokat amiket kell ilyenkor-mondta o) de meg mindig erosen nyom pukit es puha kakit is.Ebedre szereti az edeskrumplit,kuszkusz,alma,repa,csirke...tizoraira gyumipep keksszel,tejcsi(tapszer)es a kenyerembol kis falatokat.Meg nem probaltam joghurt,sajt,vaj ilyesmit.Sokszor eszik kezeset.Kicsi adagokat eszik tejbol is max 160 ml de ha eszik ebedet is mell akkor kb max 60ml tejcsit iszik.De jol fejlodik.7 honaposan latta vedono 7700gr volt akkor es 69cm.A lanyom teljesen ellentete volt.O ilyenkor mar nagy uveg kajcsit megevett o a legkisebb felet tejbol is a lanyom 200-210ml o top 160ml.Picinek sem volt tokelestes az alvasa mert eberen alszik de azt hittem idovel jobb lesz ahogy tobbet mozog.De nem jott be ez az elmeletem.O meg ketszer alszik napkozben.Fel 11-12 es 4-5 de ugy hogy felorat alszik pontosan a kisagyban aztan felkel es nem alszik vissza csak ha a hasamra teszi.Ott biztos jo puha neki.A tisztaba teves nalunk nem konnyu.Fordul ,maszik el plane ha kaki van akkor nyul oda hiaba adok neki a kezebe akarmit es oda is keszitek elolre mindent de "remalom".De imadom,nagy "szerelmem"!:-)
2017. máj. 22. 11:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Este halozsakban alszik es tipegoben.Probaltam a takarot de ketszer is bement ala igy nem merem.Sokat forgolodik,felall igy nem is tudom telen milesz?
2017. máj. 22. 11:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam nagyon hasonló, de ő jó alvó. 8,5 hónapos, egy hete mérték, 7800 gramm, 71 cm. Utoljára 9 körül eszik, utána megy aludni, reggel 6-7 körül kel. Napközben 3x fél-1 óra alvás, mikor hogy. Tízóraira gyümi tejpéppel/joghurttal/keksszel 200 ml körül, ebédre zöldség husival, ha ízlik neki kb. fél-1 bögre. Vízzel kínálgatom étkezések között (annyira nem jön be), higított gyümilével, rágcsával. Kaki, puki simán megy, nincs gond vele. Fogacska még nincs, de már egy ideje kűzd vele. Mászik és feláll, nemrég tanult meg stabilan ülni, többnyire így játszik. A pelenkázás nálunk is rémálom, amint lerakom azonnal fordul hasra, feltérdel, feláll. Igyekszem ébredés után csinálni amikor még nem annyira éber, illetve mindig kell valami új, még ismeretlen játék. Ha apa jelen tud lenni és közben beszél hozzá, játszik vele, az is segít. Az éjszakai ébredéseknél úgy tudom a fogzás, mozgásfejlődés bezavarhat, bár nálunk tízhetes kora óta stabilan átalussza, talán 4-5 rosszabb éjszakája volt (négy hónapos koráig velünk aludt). A nappali altatásoknál sokat segít a hinta, imádja újszülött kora óta, illetve ha a hátamra kötöm és sétálok vele. Ha kiviszem a levegőre babakocsiban vagy hordozóban, akkor is jókat alszik. Cumija nincs, a takarót ő is lerúgná magáról de nem ébred fel emiatt, hálózsákban alszik éjjel.
2017. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia.az én kisfiam 8 hónapos,kúszik próbálkozik a felállással,de nem sikerül egyelőre.tízóraira vagy gyümölcs natúrban vagy keksszel,vagy tejpép van.váltogatom az uzsonnával.szokott kapni túrókrémet amit én készítek neki ill.joghurtot gyümölccsel.reggel 8 körül ébred és a kb 12 órai ebéd után alszik 15 v 15:30ig.este pedig 19 körül alszik el egyedül.kizárt,hogy hagyja a pelenka cserét és az öltözködést...köröm vágás rémálom.olyan mintha kifejezetten a veszélyes dolgokat keresné.😁 ja és este reggel tápszert kap 250-300 ml.
2017. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!