Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor egy újszülöttet hazavis...

Amikor egy újszülöttet hazaviszel, érdemes bekészülni tápszerrel?

Figyelt kérdés
tápszer, újszülött,
2017. máj. 25. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

A kórházban általában kiderül, hogy kell-e pótlás. De ha kitartóak vagytok, akkor nem kell pótlás.

Sok ember írja ebben a témában, hogy ők megvették és nem használták fel, van aki abszolút nem is gondolt rá.

Amúgy ha esetleg szükség lenne rá, fél órán belül meg lehet szerezni, mert szinte minden áruházban, drogériában meg lehet venni ezeket.

2017. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem valami világtól elzárt helyen élsz, akkor nem.

Eleve a kórházban kaphatsz receptet, ha nincs elég tej, úgy olcsóbb és legalább lesz fogalmad, milyet adj.

2017. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem max akkor, ha nincs a közelben ügyeletes patika. Amúgy nem, ha kell tápszer, az a kórházban kiderül és írnak receptre.

Hát mi vasárnap mentünk haza a kórházból és meg kellett állni az ügyeletes patikánál kiváltani a receptet.

2017. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Egy doboz tapszert szerezz be. En Milumil HA-t ajanlok. Maximum nem fogy el. Szerintem megnyugtato ha van.
2017. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyerkőcömmel nem volt elég tejem, ami csak 1 hét után derült ki, hogy kellett volna pótlás, mivel akkor vittem mérni. Nem hízott eleget, ebből derült ki.

Éppen ezért én megbeszéltem a dokinkkal a második gyerkőcnél, mikor kijött látogatni, hogy írjon egy receptet, hogy nyugodt legyen a lelkem, és a második babámnál már az első napokban mértem, hogy mennyit eszik. A dobozt úgy ajándékoztam el rá fél évre, mert szerencsére nem volt rá szükség. De ha megnyugtat, akkor legyen otthon. Nem muszáj használni is.

2017. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is megnyugtató ha van. A legjobb ha megkérdezed az orvost. Nekünk is milumilt írtak fel a kórházban, az más kérdés, hogy a gyerek kihányta a belét tőle, bocs a kifejezésért. Szóval az sem szentírás amit ott mondanak. Egyébként valóban ezt ajánlják, vagy a bebát, esetleg a hipp-et. Ne ijedj meg, ha nem válik be, lehet majd csak a 4. fajta lesz jó amit kipróbálsz.
2017. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

3 gyerekünk van, egyiknél sem vettem, viszont recept mindig volt otthon. 3 hónapig érvényes egy recept, mindnél 1 éves koráig újat kértünk, ha letelt.

4 percre van az ügyeletes gyógyszertár, ha kell, rohanunk kiváltani. A legkisebb 7 hónapos, eddig még nem kellett. :)

2017. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem készültem. Mire hazamentünk, már belövellt a tejem, sokkal több volt, mint elég, szépen szopizott a babám, úgyhogy fel sem merült bennem, hogy vegyünk. Igaz, a kórházból is több zacskónyi fagyasztott anyatejjel mentünk haza, szóval ha bármilyen okból gond lett volna, ehette volna azt. Szerintem a kórházban legtöbb esetben már kiderült, hogy kell-e tápszer. Ha nincs tejed, mikor mentek haza, akkor nyilván kell, ha van, akkor meg fölösleges, ha igény szerint szoptatsz, lesz neki elég.
2017. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha megnyugszol tőle, akkor igen. Lehet, így jobban tudsz szoptatni. :)
2017. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, a kisebb 10 hónapos lesz. Egyiknél sem volt sem tápszer, sem recept itthon az elején. A fiam 5,5 hónapos koráig volt anyatejes, a lányom még mindig az.

Mindkét gyereknél volt szenvedés, főleg a növekedési ugrásoknál, volt sírás bőven, hogy nem elég a tej, mégis tudom, hogy ha van itthon tápszer, akkor hozzányúlok, csak hogy könnyebb legyen. De akkor nem tudott volna egyik gyerek sem annyi tejet csinálni magának, hogy beálljon a kereslet-kínálat.

A fiamnál azzal rontottam el, hogy cumisüvegből adtam lefejt tejet, mikor mentünk valahova, így 5 hónaposan elutasította a cicit, 2 hétig még a fagyasztott tejjel ki tudtuk húzni az anyatejes táplálást. A lányomnál már nem voltam/vagyok ilyen, bárhol-bármikor megszoptattam, ha éhes volt, nem is ismeri a cumisüveget. Pohárból iszik vizet, vagy sportkupakos ásványvizes üvegből.

Max. kérj receptet, ha az megnyugtat, de úgy állj hozzá, hogy tudsz szoptatni.

2017. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!