Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam valamit terhesség...

Elrontottam valamit terhesség alatt? 6 hetes kisfiam igazi kis hurkás dundi baba. Sajnos sokan megszólnak érte mishlen gumihoz hasonlítják

Figyelt kérdés

Anyatejes, este tápszert kap

58 cm, 7.2kg :(


2017. máj. 30. 10:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Mennyivel született?
2017. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
6 hetes?Mennyivel született?Tényleg nagyobb az átlagnál.
2017. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Terhesseg alatt biztos nem. Esetleg annyit probalj ki, hogy kell-e az esti tapszer, mert ha egesz nap azon kivul anyatejet kap es ilyen szep sulyban van, akkor talan az anyatej iseleg lenne.

Milyen sullyal szuletett?

A nagyobbik fiam is gyorsan hizott, o is kifejezetten kover baba volt, amig el nem indult.

O 4 kg-mal es 58 cm-rel szuletett, 3 honapos korara megduplazta a szuletesi sulyat annak ellenere, hogy az sem volt keves.

Nem is evett ossze-vissza, sem extrem mennyisegeket, nagyon hamar beallt nala a napirend, megis gyorsan hizott.

De mozgasfejlodese is gyors volt, mindent csinalt koran, 11 honaposan elindult es megsem allt, azutan jo ideig csak nott, de nem hizott. A ducibol normal testalkatu lett, 3-4 eves kora ota pedig kifejezetten vekony, pedig enni is szeret, de joval magasabb is, mint a korosztalya.

Szoval valtozhat ez, valtozni is fog nalatok is.

Ha biztos vagy benne, hogy nem eteted tul, akkor nincs miert aggodnod es nem kell tenned semmit.

2017. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
38%
Mennyivel született?
2017. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
14%

Itt a WHO magasság vs. súly percentilis táblázata:

[link]

Eszerint, ha jól látom, tényleg jó súlyos a magasságához, de én laikus vagyok.

Terhességi cukor miatt születnek dundin babák, viszont ha félreértelmezett komfortszopi igény miatt tápszert kap, attól is hízhat. Az a biztos, ha megkérdezed a gyerekorvosotokat.

2017. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

4.95el született, kevés tejem van ezért kap pótlást.

Cukros vagyok fiatal korom óta pajzsmirigy problémáim is vannak. A gyerekorvos szerint ez még normális ez a súly, jó kedvű baba, eszik alszik.

2017. máj. 30. 11:26
 7/24 anonim ***** válasza:
43%
Igen, a cukrot rögtön sejtettem és a nagy súlyú születést is. Ez esetben annyira ne aggódj, később meg fog állni. Unokaöcsém is ilyen tehén volt (anyukája nem volt cukorbeteg), utána is hízott, aztán végül egy nyakigláb, vékony testalkatú férfi lett belőle.
2017. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Ha cukorbetegen 5 kilós gyereket szültél, akkor lehet, hogy valóban elrontottál valamit terhesen. Betartottad a diétát, jók voltak a cukraid? Csak a kezeletlen, vagy rosszul beállított cukorbetegek szülnek nagy súlyú babát és az a baj, hogy a nagy születési súly csak egy tünet, sajnos más gondot is okozhat az anyai magas vércukor.

Egyébként a születési súlyához képest is rengeteget hízott.

2017. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Ez rengeteg hizas. Nekem szinte a hihetetlen kategoria...
2017. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

3-as vagyok.

Ha cukros voltal, az mas tema.

A diabeteszed miatt szulethetett eleve nagy sullyal, az mar mas kerdes, hogy a te cukrod szinten volt-e tartva terhesseg alatt ugy, ahogy kellett.

A szuletesi sulyahoz kepest nem hizik tul gyorsan, ez a lenyeg jelenleg a baba szempontjabol.

Gondolom a cukorbetegseged es a nagy szuletesi suly miatt a szukseges vizsgalatokat elvegeztek a babadon, amikor megszuletett, illetve a gyerekorvos nyomonkoveti a fejlodeset.

Ha ez igy van, akkor nem tudsz tenni semmit, nem is kell, taplald jol es ahogy hosszra no, majd szepen felveszi a sulyat a magassaga. Szerintem itt tenyleg nem arrol van szo, hogy tul gyorsan hizik, hanem a nagy szuletesi suly miatt a hosszahoz kepest jelenleg meg nagy a sulya. Ez igy nem baj.

2017. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!