Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet gond az étkezésével? 5...

Lehet gond az étkezésével? 5 hónapos (5 és fél) - Ti babátok is volt/van így?

Figyelt kérdés

A babám tápszeres és már egy ideje 5 óránként éhezik meg. Így össz-vissz 4x eszik egy nap (180-200 ml), ami nekem kevésnek tűnik. Emellett délelőtt kap gyümölcs vagy zöldség pürét és van hogy délután kap egy kis tejpépet. De ezek nem kiváltott étkezések, még csak kis adagok, kóstolások.

Az elmúlt hónapban alig hízott. Eddig havi 700-800 g volt azt átlag, most a 300 g-ot se érte el. A doki rászólt a védőnőre, hogy nézzen utána, de ő nem látott rossz táplálási módszert. Szerintetek?


2017. jún. 7. 16:46
 1/5 babyboom567 ***** válasza:

pont így vagyok,sőt, én kisfiam volt olyan hogy egyik nap csak főzeléket meg pépet akart enni, se cici se táp,de volt olyan ,hogy csak cicizett 3 napig,pedig nincs is annyi tejem,éhes is volt de semmi mást nem fogadott el.

van olyan nap,hogy reggel cicizik,délben főzelék, délután kis gyömölcs este cicizik,éjszaka táp.

De volt olyan nap,hogy reggel 7től-13ig,3x szopizott 2x 150táp,1 üveg főzelék,igazából egész délelőtt evett.

4000gr-al született,3 hónaposan 7000gr volt,most 6 hósan 8000gr körül(kedden fogják mérni).

Szerintem ne aggódj.

2017. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban már sokminden érdekesebb, mint az evés. Jókedvű egyébként? 700-800 grammokat már nem kell híznia, teljesen normális, hogy lassul a gyarapodás. Ha sűrűbben kínálod egyszerűen elutasítja vagy alvás miatt jön így ki? Nálunk a 4 evés nappali alvások miatt volt és hozzátáplálással lett rajta igazítva, igaz ő már nagyobb volt, 8-9 hósan aludt 3x nappal és a 3 alvással csúsztak el nagyon az étkezések.
2017. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jókedvű és sokat mozog, így logikus lenne hogy emiatt elhasználja azt az energiát amit magához vesz. De 5 hónaposan 5 óránként enni???


Általában délelőtt otthon vagyunk, délután kimozdulunk, sétálunk vagy beülünk valahova, parkban piknikezünk stb. Lehet ezek is elvonnák a figyelmét és emiatt éhezik meg később? Nem alszik túl sokat, maximum 1 órát 2-3x egy nap.

2017. jún. 7. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem egyformák a babák. De a 3 óra sincs kőbe vésve. Elvonhatja az ilyesmi a figyelmét egyébként. Említetted a kóstoltatást, étkezés előtt kínálod? Vagy étkezések között? Hiába nem nagy mennyiség, befolyásolhatja az is az étvágyát, szerintem elég lenne napi egyszer és étkezés előtt kóstoltatni.
2017. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ennyire...

Nekem kettő gyerek van,ég és föld.

A nagyobb 6 hónaposan már 350 milit evett és 8,5 kiló volt,mászott,állt.

A pici 8 hónapos, reggel este eszik 200-250 milit,a rendes étel meg háromszor 150 gramm kb és 7 kg ha van éppen már. A nagy arra is betolta a 250-350-et. És a pici semmit nem csinál kb,forog,hasa körül kúszik,húzza magát kézzel.

A nagy havi 1 kilót hízott,a pici meg 400 grammokat éppen hogy. Majd ha hozzátáplálok... Pont ugyanúgy nem hízik.

Aludni a nagy aludt 2x2 órát nappal,a pici max 2x30 percet. Ez van.

2017. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!