Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen jellegű pocakfájás...

Ilyen jellegű pocakfájás mitől lehet? Mi segíthet?

Figyelt kérdés

A kisfiam most lett 3 hónapos. Elvileg ilyenkor ér véget a kólika. Nem úgy nálunk!


Az első 2 hónapban mindig volt kaki a pelusban, akármikor pelenkáztam. Napi 6-8 alkalommal.

Aztán szinte egyik napról a másikra átállt arra, hogy napi egyszer van széklete. Ekkor kezdett fájni a hasa. Sok pukival, délután-este sírás, egyértelműen hasfájás miatt.

Most már egy ideje 2-3 naponta van csak széklete, kb. az utolsó növekedési ugrás óta. Gondolom részben azért, mert szinte mindent hasznosít. De ezzel együtt visszatért a hasfájás. Ha aznap nem volt még kaki, akkor a pukikal is nagyon tud küzdeni, mire kint van. Ma több mint egy órán át sírt, mire túlesett rajta és lenyugodott.


Anyatejes, jól fejlődik, heti 180-220 grammot hízik. Espumisant és bsbateát próbáltunk, de nem vált be. Tornáztatást ilyenkor nem engedi.


Nem ismerős valakinek ez a "tünetcsoport"? Mi okozhatja? Mi segített a babának?



2017. jún. 8. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Tornáztasd sokat.

Kipróbáltunk 5fèle csoda cseppet, egyik sem használt. Így elkezdtük szèlcsövezni. Minden este ,,leengedtük,, szegènyt, valamint a kaki is megindult olyankor. Nem szokott hozzá! Már gond nélkül megy a puki-kaki.

2017. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ismerős. Milyen sűrűn eszik?

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy bár eleve hasfájós volt, szépen távoztak a gázok kb 3 hónapos koráig. Majd átállt a kevesebb alvásra, csak fél órákat aludt és többet volt ébren, én meg ha közel volt az evésidő inkább megetettem mielőtt alszik vagy 2-2,5 órával evés után nyűgösséget éhségnek véltem és megettem pedig csak álmos volt. Így sokszor túl sűrűn evett és nem jött annyi gáz, csak szenvedett velük, leterheltem az emésztőrendszerét. Így nyilván a megoldás is annyi volt, hogy kicsit jobban odafigyeltem, hogy 2 órával evés után biztosan éhes-e. Persze olyankor rendszerint arról volt szó, hogy egy jó ideje ébren volt már és elálmosodott. Második napon elkezdtek megint távozni a gázok. Egyébként szélhajtónak nálunk valamennyit segített a gripe water.

2017. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(Bár nálunk pont gyakoribb, hígabb és zöld kaksi volt túletetés miatt.)
2017. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nálunk inkább ritkultak az evések, többet kibír két szopi között. Sárga a kaki, nincs szorulása se, mégis nagyon fáj a hasa, mikor megindul a salakanyag a beleiben.

Vettünk Biogaia cseppet, remélem, javít a helyzeten.

2017. jún. 8. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!