Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesemmel nem tudok semmit...

1 évesemmel nem tudok semmit sem játszani. Mással is van ez így?

Figyelt kérdés
Alapvetően nagyon jól megvagyunk, nagyon anyás, és még is, nem tudok vele leülni játszani, mert ha könyvet ajánlok neki nézegetni, mindig lapoz mindenfelé, gyorsan, és egyre iegesebben, mintha nem lenne türelme h meséljek...építőnél dettó, ha már 2x nem megy neki rátenni vagy betenni vagy kivenni, mérgesen elhajítja...olyan kis magánakvaló...imád le-föl kóricálni a lakásban, mindent megnézni, de hosszabb távon semmi nem köti le...kint ugyan ez, homokozó 5 perc, hinta talán 10, amúgy sétálgatunk az udvaron, kapkod össze-vissza. csak aggódom, mert én persze beszélek hozzá, csak így félek, nem fog annyira fejlődni...
2010. máj. 18. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!NE aggódj,most fedezi fel a világot.Az én lányom itt bent elvan,de kinn,vagy új helyen ő is ezt csinálja.Megy és megy és megy...
2010. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy viselkedik mint egy 1 éves!Nyugi előbb utóbb bele merül a hosszasabb játékba és könyörög a mesékért.Mutogasd most még csak a képeket neki azt szeretik már ilyen korban is.
2010. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes a kisfiad! Nincs vele semmi baj, csupán a korának megfelelően "működik". Egy 1 éves még nem tud hosszan egy dologra figyelni (még a 3 éves is max 15 percet!!!). Hagyd, hogy maga fedezzen fel dolgokat, hogy maga találjon magának elfoglaltságot! Neked ehhez helyet és eszközöket kell biztosítanod és egy hátteret, ahová mindig visszavonulhat, akitől segítséget, vigasztalást kérhet. 1 éves kor körül a gyerekek imádnak pakolászni. Használd ki ezt, adj neki kosarakat, dobozokat, tálakat és különféle pakolni valókat! Meglátod, ez leköti egy jó ideig. Egy kisgyerek nem attól fejlődik, hogy a környezetében lévő felnőttek tanítják őt, hanem azzal, hogy figyel, próbálja a felnőtteket utánozni, próbál rájönni a dolgok nyitjára, használatára. Jó játék az is, ha pl. bevonod a házimunkába! Adj neki törlőrongyot, ha port törölsz, engedd, hogy ő pakoljon a mosógépbe, segítsen kiszedni a ruhákat, adja neked a teregetni valót! Még a porszívózásban is segíthet... Ezek a tevékenységek is rengeteg területen fejlesztik őket!!!! Közben meg beszélj, énekelj, mesélj neki! Hidd el, többre mész így, mint egy képeskönyv nézegetésével...!!
2010. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kislány amúgy, de köszönöm, nagyon hasznosak voltak a válaszaitok!!! Így már minden másként fest :))
2010. máj. 18. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagymama vagyok,van 6 unokám is. Elég sok kisgyerekes ismerősöm,rokonom van és a tapasztalatom az,hogy még a két éves gyerek is csak azzal játszik,ami éppen érdekli. Hiába van neki készségfejlesztőnek nevezett játéka,azzal csak az anyuka játszik,ő nem. Jobban érdekli a tejfölös doboz,egy darab szivacs,széttéphető papír, és minden más,ami nem játék.

Ez nem baj. Nemrégen olvastam egy szakember írását ebben a témában. Szerinte sokkal jobban fejlődik az a kicsi,akit hagynak egyedül játszani,mert a kreativitása fejlődik. Ez pedig nagyon fontos a későbbiek során,a kreativitása és főleg az önállósága érdekében. Ha nem hagyják egyedül játszani,akkor mindig a szülőtől fog segítséget kérni,és gyámoltalan kisgyerek lesz. Természetesen lehet neki mesét mondani,képeskönyvet mutogatni,stb, de nem szabad erőltetni. Ha nem érdekli,akkor abba kell hagyni. Minél többet tud egyedül játszani,annál fejlettebb lesz. Ezzel a tapasztalataim alapján tökéletesen egyetértek.

A te babád sem magának való,csak próbál mindent felfedezni,ami érdekli.

2010. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nekem első baba, és anyukám is mondta, h ez normális, csak akartam egy kis megerősítést...mert így, h nem igényel kifejezetten, olyan érzésem van, hogy nem foglalkozom vele eleget és ez is nyugtalanított...
2010. máj. 18. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is egy éves,és ráismertem a jellemzésedben. Bizony én is aggódtam kissé eddig, de örülök, hogy ez így rendben van. :)
2010. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!