Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok második gyereket,...

Nem akarok második gyereket, de a feleségem szeretne. Miként lehetne ezt megértetni vele?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok van egy 2 éves fiunk. Az első év számomra pokoli volt, nem mondom, hogy nagyon rossz baba volt, de voltak gondok, napi rutin, éjszakai hiszti 6-7 hónapos kortól, aztán egyre nagyobb hiszti, üvöltés ahogy korosodott. Most már 2 évesen tudok rá hatni valamit, az anyja viszont nem. Ha itthon vagyok jól el van nem visnyog, ha nem vagyok az anyját kikészíti. Felmerült majd egy második gyerek, mert a feleségem később még szeretne. Viszont én merően állítom, hogy több gyereket nem akarok, elég volt ez a 2 év is, hogy állandóan a gyerek vett el minden időmet, és nem tudtam a munkámmal itthon sem foglalkozni, mert saját cégem van és a haza papírmunkákkal is mindig el voltam maradva, az alkalmazottak bérpapírjai se készültek el mert nem tudtam intézni sokszor időben és hagyták páran itt a cégemet jó munkások akikkel elégedett voltam persze a saját hibámból, mert a gyerekem volt az első s a feleségem, hiszen velük törődtem ez volt a kötelességem. De még egyszer ezt nem csinálnám végig. Nagyon szép mikor érkezik egy pici új élet, nő az asszony pocakja, büszkeség, hogy a gyerekemet hordja, de ez az egy nekem bőven elég volt. Szeretném maximalizálni a munkám, több gyerek mellett pedig nem jutna rá időm. Az egy szem gyerekemnek pedig mindent meg akarok adni, így ő fontos nekem, de többször ezt nem bírnám. Ott vannak a haveromék, korombeli ő is, 3 gyerekkel. Szegény alig él, látom, hogy nem alszik nem eszik, a feleségével csak veszekednek, az egyik 5 a másik 2 a harmadik most született... azt hiszem ezt ki nem bírnám. Szóval nem tudom hogy mindenképp mielőbb legyek-e őszinte a feleségemmel, hogy tobb gyerek tabu, vagy várjak még vele? Sokszor mondja, hogy reméli lesz egy lányunk is, de lehet fiú lesz tökre bele élte magát :( Pedig tőlem már nem lesz neki, mert eldöntöttem, hogy soha még egyet. Nekem doszt elég a 2 éves fiam, van mikor felhúz ő is úgy, hogy mindig az jut eszembe, hogy többet nem akarok. Félek a feleségemnek nagy csalódást okozok ha elmondom neki, hogy több nem lesz neki tőlem, nem akarom, hogy tönkre menjen a házasságom. lehet ezt valahogy kiküszöbölni?

2017. jún. 9. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Kerdezo, ezt igy mond meg, ahogy leirtad, de ne mond, hogy soha, mert nem tudhatod. Lehet, 5 ev mulva te fogsz jobban vagyni egy gyerekre. Mond, hogy nem vagy kesz ra egyelore, de ne zard ki a lehetoseget.
2017. jún. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, neked kötelességed a társaddal megbeszélned az érzéseidet, hiszen ez a dolog kettőtökön múlik, csak rátok tartozik. Simán lehet, hogy pár év múlva meggondolod magad, így azt szerintem ne jelentsd ki, hogy soha sem szeretnél már kisbabát, de azt beszéljétek meg, hogy most, jelen helyzetben nem érzed késznek magad rá.
2017. jún. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
78%
Mondd el a feleségednek ugyan ezeket, de ne bántsd meg, ne gondolja azt, hogy nem vagy boldog / nem szereted a családod / eleged van belőlük / megbántál bármit is. Még erősen él benned a nehéz kisbabás időszak, így szerintem se jelents ki elhamarkodottan olyat, hogy soha többé gyerek. Ha nehezen is, de el kell fogadnia, hogy neked ez egy megterhelő időszak volt a munkád szempontjából, és szükséged van az otthoni nyugalomra. Mondd neki, hogy fiatalok vagytok, ráér még, most az a fontos, hogy minden rendben legyen az első gyereketekkel és meglegyen a családi harmónia. Azt az egyet viszont nem értem, hogy miért használod azt a kifejezést, hogy "tőled" már nem lehet gyereke. Miért, mástól még lehet? Mert akkor talán nem is a gyerekvállalás a probléma, ha olyanok merülnek fel benned, hogy más csinál gyereket majd egyszer a feleségednek...
2017. jún. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem azért írtam, hogy tőlem nem lehet, csak néha attól félek ha így állok hozzá. majd elhagy a végén mert összeetöröm a szívét. amúgy 10 éve együtt élünk ebből 4 éve házasok vagyunk, de ki tudja a nagyszüleim 40 év házasság után váltak el. sose tudni én meg tartok ettől mi lesz ha emiatt kiszeret belőlem stb. érted.
2017. jún. 10. 01:14
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Arra akkor lenne nagyobb esély, ha egyáltalán nem lenne gyereketek. De tény, hogy egy nő, aki nagyon gyereket akar, bármit megtenne érte szinte.

Szerintem légy vele őszinte, de ne mondd, hogy többé soha, mert ezt nem tudhatod. Viszont ne is áltasd, hogy mostanában szeretnél. Gyermeketek most is van...talán bele fog nyugodni.

2017. jún. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Figyelj,ha valoban ennyire gaz volt az elso 2 ev,akkor sajnos eleg nehez gyereket kaptatok.

Nekunk is 3 van.nem veszekszunk,nem vagyunk ki idegileg.jo gyerekek.persze,van/volt,hogy nem aludtunk,de fooeg en.paromat amennyire lehetett hagytan pihenni.en pedig aludtam napkozben,mikor a pici is.

Nem lehet,hogy tul sokat vallaltal?marmint szep dol9g az,ha apuka besegit.de nalatok ugy jott le,te tobbet foglalkoztal a gyerekkel mint az anyuka.

Mi az,hogy anyukara nem hallgat?en parom rengeteget dolgozik,sokszor egesz nap nincs itthon.mi lenne,ha nem hallgatnanak ram?3 fiunk van,neha kemeny rendberakni oket,de megbirkozom a feladattal.

Van,hogy a pici ejjel 5x-6x fent van.alkalmankent fel orakat ringatom az agy szelen ulve,mire elalszik es le tudom tenni.reggel megis en kerek korabban,en reggeliztetek,en viszem oket,en inditom apat munkaba.en fozok,takaritok,bevasarolok es nem vagyok ki.ha nagyon faradt vagyok,akkor persze segit parom,elviszi setalni oket,vagy hagy reggel meg aludni.nem esik nehezere,mielott barki ezt hinne.csak megertem,hogy o dolgozik nappal.o pedig megerti,hogx neha kell pihennem.oda vissza mukodik.

Nalatok,hogy volt?siman lehet masodikra egy alom gyereketek.aki eszik,alszik,mosolyog.

Varj meg,ne zarkozz el teljesen.

Nalunk a 2. Es a 3. Kozt 7 ev van.

2017. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem értem, mi a fenének nem mondtad még el neki?

Hogy lehet 10 év mögöttetek 0 kommunikációval?

Már az első olyan alkalommal amikor felhozta rögtön mondanod kellett volna: ne haragudj, én nem tudom elképzelni hogy legyen még egy.

Férjem ezt megtette, becsülöm érte, hogy nem hiteget.

Lehet változik a véleménye, lehet nem.

De nekem se kell úgy második, hpgy nem vesz részt benne 100 %-ban, mint az elsővel teszi (szintén 2 éves).

2017. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Mi is kicsit hasonló helyzetben vagyunk. Nekünk lányunk van, rossz alvó a mai napig, szintén 2 éves egyébként. Ennek ellenére én nagyon élveztem első perctől kezdve a babázást, a férjem is ezt mondja, de azt is, hogy ennek ellenére neki elég volt egyszer, nem szeretne többet. Én szeretnék, de én se most, hanem majd olyan 5-6 éves korában. Amúgy előzetesen is 2 gyerekről beszéltünk. Nekem simán megmondta a férjem, hogy imád minket, de többet nem akar, szerette a babakort, de jobban élvezi most, hogy nagyobb, és ténylegesen tud vele EGYÜTT csinálni dolgokat, nem csak bohóckodik neki stb. Nagyon jó apa egyébként, mindig foglalkozott a gyerekkel elég sokat.

Én megértettem őt teljesen, és örülök, hogy őszintén elmondta. Sokkal jobb, mintha a kedvemért csináltunk volna még egy gyereket, aztán nem értem, ő miért lett kevésbé boldog. Annyiban maradtunk egyelőre, hogy vagyunk fiatalok (ő 28, én 29), szóval várunk pár évet. Ha akkor sem akar, nem lesz több. Én el tudom fogadni, ez már nem ugyanaz, mintha azt kéne elfogadnom, vogy egyáltalán nem lesz gyerekem. És nem, nem fogom direkt elfelejteni a gyógyszert.

Én azt mondom, hogy üljetek le, beszéljétek meg. Ha értelmes nő, és te is fontos vagy neki, meg fog érteni.

(Zárójelben mondjuk azért felteszem a kérdést, hogy ha az egy szem fiatokkal nem bír, meg kikészül tőle, minek akar még egyet? Ezt sosem értettem, márpedig elég gyakori jelenség)

2017. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ha jó a házasság, akkor mondd azt hogy most nem szeretnél. És pozitívan közelítsd meg a problémát, hogy örülsz hogy egyensúlyba került az életetek és hogy a gyerekkel is egyre több mindent tudtok csinálni stb. Mondd azt hogy így érzed kereknek az életeteket és most ezt szeretnéd velük kiélvezni. Ugye hogy sokkal jobban hangzik?

A "soha többet nem akarok" kifejezést azért kerüld el, mert ez szinte azonnal beindítja a fordított pszichológia elvén a dacolást, hogy ő annál inkább fog vágyni rá, mert rápánikol hogy nem lehet soha.

Szóval nem azt mondom, hogy hazudj, csak okosan mondd el a véleményed és nem lesz semmi gond.

2017. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ma délután sor kerül rá! őszinte leszek vele, persze a soha szót elfelejtem belőle :)
2017. jún. 10. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!