Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy távolabbi...

Az normális, hogy távolabbi rokonok azért nem jönnek babanézöbe, mert azt kérik a szülök, hogy a délutáni munka után ne csak rájuk kopogjanak, hanem elöre egyeztessenek a szülők és a rokonság, hogy mikor jönnének, mikor érkeznek babanézöbe?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Már az se normális, hogy ezt kérni kell.
2017. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Náluk az a szokás, hogy csak úgy beállitanak egymáshoz.
2017. jún. 10. 12:42
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Na nalam meg az a szokás, h akkor nem nyitok ajtót. Nem gondolta senki komolyan.. En se szoktam beállítani kisbabas emberekhez, miután nem tudom pl. ki mikor altatja, szoptatha a babat stb.. Bizonyítsa be h itthon voltam...
2017. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem normális. Ha távolról érkeznek, még előbb meg tudják mondani, mikor érnek oda. Nyilván, mert tervezni kell, meg fix időpontban elindulni.

És baba mellett senki nem örül a csak úgy beállító vendégeknek, szóval elég gáz, ha ezt külön el kell mondani. Nem elmenni pedig bunkóság.

2017. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem km-ben távoli, hanem rokonsági fokban...pld nem a nagyszülök :)
2017. jún. 10. 13:01
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Az a normális ha egyeztetnek. Nekem volt egy ilyen láogatóm a férjem rokonságából,aki szó nélkül ideállított (Ausztriából) egy délután a 3 hetes gyereket megnézni. A kicsi egész nap nyűgös volt,nagy nehezem elaltattam és lefeküdtem,hogy alszom egyet én is,persze a ház szanaszét,mert semmire nem volt időm. Bejött,kikövetelte magának a kávét,a gyereket felverte és angolosan távozott. Azt hittem felrobbanok... Azóta zárom az ajtót és ha épp olyanom van,felőlem csöngethetnek órákig,nem vagyok itthon és kész. Akibe ennyi inteligencia nem szorult az engem nem tud meghatni,hogy ő messziről jött.
2017. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Értem. De akkor sem normális. Senkihez nem illik csak úgy beállítani. Ilyenkor közölni kéne, hogy most nem alkalmas, gyertek vissza egy megbeszélt időpontban, de gondolom, ebből meg sértődés lenne.

Ha meg távolabbi rokon, még inkább egyeztetni kéne, nálunk a szüleink sem jönnek megbeszélés nélkül, nemhogy aki csak rokon.

2017. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Senkihez, semmilyen fokon nem illik csak ugy betoppanni.
2017. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Én gyermekTELEN rokonokhoz sem megyek szo nelkul, legalabb odacsörgök h átugrunk vagy valami es akkor megmondja h otthon van vagy mit csinál.. de kisgyerekesekhez azert méginkább odaszólunk mar elotte 1-2 nappal h átmennénk es h nehogy pont alvásidőben menjünk.

Szerintem így illik.

2017. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Hozzánk is be szoktak állítani csak úgy (2 pici gyerek van). Mindig szóvá is teszem hogy jó lenne előre tudni hogy ki mikor jön, de nem veszik a lapot. Megbántani meg nem akarom Őket. Egyszer volt csak hogy azt mondtam az ajtóba hogy ahogy jöttek úgy el is mehetnek. Este kb. fél 9 volt és a gyerekek már ágyba, Ők meg felcsengették Őket. Illene szólni, ha nem is napokkal előtte, de legalább pár órával.
2017. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!