Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs lelkiismeret furdalasoto...

Nincs lelkiismeret furdalasotok, hogy a gyerek mellett interneteztek, telefonoztok?

Figyelt kérdés
En nagyon szeretnek leszokni rola, mert pont ma jutott eszembe, hogy mi lesz, ha nagyobb lesz es tud rajzolni, es lerajzol engem a telefonommal mert mindig azt latja a kezemben? Ez borzaszto lenne. Nagyon nehez leszokni rola, hiszen sokszor ugy erzem ez az egyetlen kapcsolatom a kulvilaggal (egesz nap egyedul vagyunk,nem a varosban elunk,auto sincs, apuka kesoig dolgozik).
2017. jún. 10. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Végre egy értelmes kérdés. Az már egy jó jel, hogy beismerted, hogy sokat telefonozol. Valóban nem jó, ha ezt látja a gyerek, hogy Anya a telefont nyomkodja egész nap. Én a helyedben azt csinálnám, hogy amikor alszik akkor szánnék időt internetezésre ( fokozatosan csökkenteném az időt), és inkább a gyerekkel foglalkoznék, vagy ha játszik egyedül akkor a házimunkát csinálnám.
2017. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Én is ezt akartam írni. Akkor netezek, ha alszik: délben és este. Ha ébren van, szinte sosem, max ha pl időjárást nézek meg, vagy ilyesmit. Tényleg szokj le róla, hogy a jelenlétében telefonozz.
2017. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Erre nagyon figyelek, csak akkor van netezés, ha a gyerek alszik, délben vagy este.

A telefonomon nincs is net, így nincs meg a kísértés, a számítógépet meg be sem kapcsolom napközben.

Nem kell otthon ülni, csak azért mert babád született. Tedd a babakocsiba, vagy hordozókendőbe, és irány a baba-mama torna, a babaklub, a játszótér, ahol lehet új barátnőket is szerezni, beszélgetni.

2017. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
De. Két kisgyerekem van (3 éves és 2 hónapos), viszonylag ritka hogy pl.akár a híradó időpontjában szabad vagyok, tuti épp fürdetek, altatok vagy szoptatok, valahonn viszont muszáj tájékozódni. Ugyanakkor annyiszor eszembe jut, hogy rossz példát mutatok ezzel, hogy nyomkodom a telefont, úgyhogy próbálom nagyon visszafogni magam, pl.ilyenkorra időzíteni amikor alszanak :D.
2017. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nincs. Alvásidőben "nyomkodom", alszik most is.
2017. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Én is rosszulérzem magam hogy állandóan telefonozok, de nem tudom egyszerűen letenni ..3 hónapos a babám, ha lerakom elnézeget én meg nem akarom a plafont bámulni se a tvt, inkább olvasgatok neten vagy itt a gyakorin, vagy nézek bébiétel recepteket stb. De most már én is csak akkor telefonozok ha alszik :)
2017. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Én bevallom őszintén, hogy nem csak akkor szoktam, ha alszik. Ez nem azt jelenti, hogy egész álló nap, de előfordul mondjuk, amikor nem igényel annyira, például tableten néz valami mesét, vagy dalt. De ez inkább akkor van, ha rossz az idő, vagy még indulás előtt, ugyanis a nap legnagyobb részében van valami programunk, ritkán van az, hogy csak úgy ülünk a szobában. Olyankor viszont van, hogy telefonozok, de mindig csak akkor, ha ő is elfoglalja magát, nem ott kószál mellettem és azt sem tudja, mit csináljon.
2017. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Nincs,mert én elég aktívan figlalkozom/tam vele. Babatorna, babamasszázs, babakommunikácio, nevetés, jokedv.

Volt ugyan időszak amikor bedepiztem, befordultam a netbe, de a gyermekemen egyből tükröződik minden. És ha bármi nem stimmel vele, egyből jel, hogy változtatnom kell.

Manapság már munka mellett is igyekszem tornáztatni, mondokázni, szem-kéz koordináciot gyakorolni, igy nincs lelkiismeretfurdalásom ha "szünetben"(pl két tevékenység között felnézek).

De valoban konnyen függőséget okoz(hat), kell hozzá (cél)tudatosság letenni

2017. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
En is rengeteget foglalkozok vele, de mivel kicsi, nem igazan tudunk meg konkretan jatszani. Elnezegeti a jatekait, dobol, maszik ide oda. Kb 3 orat toltunk naponta a jatszoteren, ahol a hintan kivul szinten nem tud mit jatszani amihez en kellek. Nezegeti a kavicsokat, lepeget a padok mellett. Sokat setalunk is. De kozben mindig velem van a telefon. Eloszor csak azert vittem magammal h persze jo ha van nalam telefon ha mondjuk hirtelen segitseget kell kerni. Meg ugye a fenykepezo miatt. De mar ott tartok hogy elkezdtem mindenfele blogot, hiroldalt, forumot,idojarast meg mindent kovetni. Es kozben a messengeren is beszelek emberekkel. Szoval nem az van h orakig netezek es nem torodok a gyerekkel, hanem inkabb mindig jon vmi ertesito vagy kivancsi leszek valamire es par percre elokapom a telefont. De ezeknek a par perceknek az az eredmenye hogy mindig ott van...elso lepeskent vettem egy karorat h az idot se mobilon kelljen nezegetni es letoroltem magam facebookrol. Most meg mindenki ketdezgeti h uristen mi van velem h nem vagyok fenn fbn. Szoval nagyon szemet dolog ez de megfogadtam h leallok 3 honapon belul szep fokozatosan.
2017. jún. 10. 23:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se csak akkor szoktam, amikor alszik, de mondjuk nem is az ő rovására. Nekem 2 éves a lányom, amióta tud közlekedni (8 hónapos korában kezdett mászni, tehát kb azóta), naponta párszor előfordul, hogy kifejezetten nem igényel egy ideig, mert talált valami roppant érdekeset, amivel leköti magát. Kicsiként ez a fiókok nyitogatása meg rámolása volt, a dolgok felfedezése, most már sokszor főz a babáinak, "olvas" valamit, rajzol stb. Na ilyenkor olyannyira nem tart igényt a társaságomra, hogy ha odamegyek hozzá, rendesen elfordul, odébb megy, szóval egyértelmű, hogy zavarom. Én pedig ilyenkor bizony le szoktam ülni, és netezek pár percet, amíg ő is elvan foglalva, hacsak nincs valami egyéb dolgom. Nem gondolom, hogy ez ördögtől való lenne, nincs miatta lelkiismeret furdalásom, pár percre kicsit kikapcsolok ezzel. A gyerek szerintem észre se veszi, annyira elmélyülten játszik ilyenkor. Ha szól, hogy most már menjek, gond nélkül félredobom a telót, és megyek, annyira azért nem érdekel, hogy emiatt ne figyeljek a lányomra.
2017. jún. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!