Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan szörnyű nevek ezek?

Tényleg olyan szörnyű nevek ezek?

Figyelt kérdés

Nemrég válaszoltam egy kérdéshez, ahol kettőt is "kigúnyoltak" az általam preferáltak közül.

Most kezdtünk próbálkozni, de már kb megvannak a nevek amik szóba jöhetnek.


Lánynevek közül: Johanna, Ráhel, Babett és esetleg a Sába

Fiúnevek: Màté, Ábel, Benjámin, és nagyon szélsőséges esetben tetszik a Saul is.


Mindenképp héber eredetű nevet szeretnék, és a felsoroltak közül kettőt adnék egyszerre, tehát a lány mondjuk Ráhel Johanna lenne, a fiú pedig esetleg Ábel Máté.


Tényleg ilyen rosszak ezek? Gyümölcsnév kéne inkább hogy ne csúfolják? :D


2017. jún. 11. 00:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

Bibliai nevek, semmi rossz nincs bennuk. Az en fiam is Benjamin.


Viszont a baratnom kutyaja Saba, azt nem adnam, de a tobbi tetszik!

2017. jún. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
37%
Hát a Babett tenyleg eleg vicces szerintem azt 100% hogy csufolnak pl:babettanak de a tobbivel szerintem semmi baj nincs annyi hogy a Magyarorszagon ezek a nevek ritkák es az miatt gunyolodtak szerintem.
2017. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
A Babett héber eredetű név? Egyébként nekem mind tetszik, a Sába talán, ami kicsit "elrugaszkodott" az én ízlésemnek, de a lényeg, hogy csúfolni mindent lehet, és nem valószínű, hogy a kortárs gyerekek fogják csúfolni. Ők abban nőnek fel, hogy a játszótéren nem Marikák, Erzsikék, Jánosok és Antalok vannak körülöttük többségben, hanem inkább Eperkék és Noelek. A felnőttek csodálkoznak rá mindenre, ami új (vagy nem új, de nem a megszokott).
2017. jún. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan jöhet a minusz, ha valakit ez éltet, de a lánynevek tényleg furák.

Ráhel inkább romás, a Johanna meg már nagyon Nyugati, a Sába meg szerintem kínzás egy gyermeknek. Babettről is a Babetta motor jut azonnal eszembe.

A fiúnevek pedig teljesen hétköznapiak, kivéve megint a Saul.


Csúfolás meg egyértelmű, hogy mikor jön ki legjobban. Akkor ha a név nem hétköznapi, vagy nagyon durván lehet egy pajzán dologgal hasonlítani.

Pl. a Sába, Ráhel, nagyon könnyen kikezdhető, de az Ábel Máté már nem annyira, hiszen azok ismertek.


Persze a csúfolódás attól is függ, hogy a gyermek milyen személyiségű lesz. Vannak olyanok, akik lakatos transzformersznek vannak elnevezve, mégsem csúfolódik rajtuk senki(főleg nem a szemükbe): :D


ui: Héber nevekkel én vigyáznék, főleg azokkal, amik nagyon erre mennek rá. Bizonyos nagyobb körökben azonnali ellenszenvet vált ki az emberekből... sajnos már láttam rá példát.

Persze nem biztos, hogy a gyermeked ilyen körökben fog mozogni, vagy akkora szinteket ér el majd, de ki tudja... :)

2017. jún. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

A Babett minden, csak nem héber név. Nekem afféle amerikai divatnévnek tűnik, de lehet hogy csak én gondolom így. És tényleg a Babetta kismotorra hajaz :)

A Sába az arab eredetű, amennyire én tudom, a Johanna meg talán olasz?

Nem tetszenek, de még mindig jobbak, mint a Kovács Inuyasha, Kolompár Teszlatrooper meg Kalányos Dzsézönsztethem...


Az Ábellel, Mátéval, Benjáminnal nincs gond, ezek korrekt nevek.

2017. jún. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%

Johanna nagyon szép. Rahel se rossz, a másik kettő nem tetszik nekem.


A fiú nevek közül nekem a Saul nem tetszik, a többi teljesen jó név,


A lényeg, hogy nektek tetszen. A gyerekek pedig kreativak, bárkit tudnak csufolni.


A mi kisfiunknak sem modern divatos neve lesz, tavaly a 100-as listára sem került fel, nekünk mégis ez a név lett az egyetlen közös kedvenc.

2017. jún. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

A Máté és az Ábel nem rossz szerintem, bár én nem ezt választanám. A többi tényleg szörnyű.

Én ismerek egy Babettet, senki nem csúfolja Babettának. Babotevettnek szokták csúfolni.

2017. jún. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%
Tetszett a Saul fia? Biztos nem addnék ilyen zsidó nevet neki
2017. jún. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
Igazából a Babett, Sába meg a Saul olyan ami kiveri a biztosítékot többeknél. A többiből nyugodt szívvel választhatsz.
2017. jún. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
8-as: Ha zsidó lennél, adnál... :D
2017. jún. 11. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!