Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek megoldható 2-3...

Szerintetek megoldható 2-3 napos babával egy 210 km-es út? Hogyan?

Figyelt kérdés

Első babánk lesz, szóval ezért félek tőle.

Viszont a kórházból valahogy haza kell mennünk és szeretném az első heteket is már inkább otthon tölteni.

Nagyon vészes lesz?

Vagy végig aludni fog??


2017. jún. 12. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Aludni fog,ilyenkor még kipihenik a születés fáradalmait. Meg amúgy is 14-16 órát alszana egy nap. Ha felébred,megálltok,megeteted,tisztába teszed és mentek tovább.Meleg van,megfázni se fog,ha kiveszed a kocsiból.
2017. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
210 km-re fogsz szülni??
2017. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a Maternity nem költözik közelebb a kedvünkért sajnos. :D
2017. jún. 12. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Biztos megoldjátok, de a gyereknek nem túl ideális. Már ha csak azt nézem, hogy az autós hordozóban napi 30 percnél többet nem ajánlanak... már bukta.
2017. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

jó esetben végig fogja aludni. ha ébred, akkor cici, peluscsere és alszik tovább.

semmi baja nem lesz a hordozóban, ennyi idő alatt. nem arról van szó, hogy minden nap 3-4 órát akarjátok kocsikáztatni benne, hanem hogy 1x.


bárhogy is szülsz, neked lehet, keményebb lesz ennyit ülni :o

2017. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk nem 2-3 naposan kellene utazni, hanem pár hetesen, de a nyári utazással nekem az is a problémám, hogy az autó rettenetesen meleg. Légkondit nem lehet pici baba melllett használni (legalábbis azt a fajtát nem, amilyen nekünk van), huzatot szintén nem lehet csinálni, ha nincs légkondi, akkor pedig már 10-20 perc alatt is elviselhetetlen meleg lesz a kocsiban.

Én még nem találtam meg erre a megoldást, ha valaki tudja, írja meg...


A másik, amit már írtak, hogy a hordozóban max. fél órát tölthet a baba, bár én úgy tudtam, hogy ha utána kiveszed negyed órára, akkor újabb fél órára vissza lehet tenni. De mikor ezt régebben leírtam egy kérdésnél, gyorsan 0%-ra pontoztak, mondván, hogy a hasunkban sem egyenesen van a gerince. Ami igaz, csak ott magzatvízben van, a gyerekülésben meg erősen hat rá a gravitáció, tehát nem ugyanaz az eset. (És attól, hogy engem lepontoznak, más meg simán benyomja a gyereket órákra a hordozóba, még nem lesz egészséges...)


A harmadik, hogy ilyen melegben (lásd meleg autó), főleg ha még esetleg nics is elég tejed, legalább itatni kell. Babavizet viszel (érdemes hűtőtáskában vinni, hogy normál szobahőmérsékletnél ne legyen sokkal melegebb), de kell steril cumisüveg is. Bár ha veszel sterilizáló zacskót, lehet, hogy a benzinkútnál segítenek egy mikróval, szóval még ez a legkevesebb.


Amúgy a baba valószínűleg aludni fog, ha az első két problémát ki tudod küszöbölni, nyert ügyed van, de mondom, én még nem találtam meg a megoldást.

2017. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Remélem, nagyon megéri a magánkórház. Neki biztosan nem.
2017. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Semmi gond nem lesz. Engem Borsid megyéből fektettek be bpre a 8.hónapban. Szerencsére komplikáció nélkül szültem ( császároztak)

A 4. Napon mehettünk haza. 230 km.

2x álltunk meg pihenni. Egyszer a baba miatt, megéhezett, egyszer meg nekem kellett wc-re mennem ( a pihenőben féltem, nehogy elkapjak valamit)

Szóval gond nélkül hazaértünk! A picúr egyébként aludt mint a bunda :)

Ne izgulj. Attól h egyszer még több mint fél órát van a hordozóban nem lesz baja.

Nem napi szinten utaztok majd több mint 200kmert

2017. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

"Remélem, nagyon megéri a magánkórház. Neki biztosan nem."

nem értelek... számodra elképzelhetetlen, hogy vaaki ás okból kényszerül lakóhelyétől távol szülni? mert mondjuk tormbózisa van és a helyi kórház nem vállalja be, hanem klinikára utalja. vagy akármilyen krónikus betegség (pl idb) miatt nem vállalja a szülést csak klinika, ahol biztosított a megfelelő háttér... nem minden bokorban terem olyan szülészeti osztály, ahol mindent meg tudnak oldani.

2017. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Bocsánat, nem olvastam a korábbi válaszokat, lehet már írták..


Saját vélemény: Mivel lesz két óra az út kb, figyeljetek arra, hogy a kocsiban ne legyen fülledt vagy épp légkondis fagyos levegő! És a szél se csapjon rá! De gondolom ez evidens :)

2017. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!