Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen a kislányom?...

Miért ilyen a kislányom? Miért nem érdekli semmi?

Figyelt kérdés
Egy éves lesz a babám, de egyáltalán nem lehet "értelmesen" lefoglalni. Egyáltalán nem érdeklik a játékok, sem egyedül sem társaságban, csak mindig rosszalkodna, csapkod, pakol, rosszalkodik, hiába mondjuk el neki mit nem szabad. Csak azok a dolgok érdeklik amitnem szabadna, néha egy egy kupakkal, dobozzal el játszik de ennyi. Már az őrületbe kerget :(
2017. jún. 13. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Egy 1 éves gyerek nem tud rosszalkodni, mert még nem ismeri mi az a rossz.

1 Èves gyerek még csak felfedez és megismer. Felfedezi, hogy a kezével tud csapni, és ha csap akkor a szülö reagál rá, ami érdekes, és még egyszer meg kell ismételni...


Mindenképpen ami veszélyes és nem neki való azt zárd el, és csináld meg a házat gyerekbiztosra. Semmi apró dolog amit nem vehet a szájába ne legyen, a fiokok legyenek elzárva(egyet hagyjál nyitva amibe olyan dolgok lehetnek amit ki-be pakolgatha), a kínai vázát tedd el, a függönyöket akaszd feljebb.


1 éves gyereknek az a játék ha a lego tornyot lerombolhatja, de ö még felépíteni nem tudja. 1 éves gyereknek az a játék ha a kockákat szétdobálhatja, de össze rakni nem tudja...

Ha pl becsapná az ajtót akkor ne szolj rá, hogy NEM, hanem mutasd meg neki, hogy kell finoman becsukni, és mondjál egy szót hozzá, pl: finoman. Majd ezt kb 200x mutasd meg neki, mindig mikor becsapná, és egy idö után elég lesz csak mondani, hogy finoman.

Kb még 1-2 éved arra megy, hogy trükkökkel megtanítsd mi a jó és mi a rossz, de csak tiltással egy dacos gyereket érsz el.


Egy jó példa:

Lányom kb 1 éves volt mikjor kiment a balkonra és a dália fejét letépte. Apja oda ment és ráütött a kezére, hogy nem szabad. Ezen totál elképedtem, és mikor a következö dália fejért nyult, megfogtam a kezét és mutattam, hogy simi. Kb 10x kaptam el a kezét és simogattam meg a dália fejet vele, innentöl kezdve egyetlen dáliát sem fejezett le, az apja pedig sojha többet nem ütötte meg a gyereket.

Rettenetes sok energia kell most neked, hogy kitartó legyél, de nekem sikerült 2 gyerekkel.

2017. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ilyen egy 1 éves gyerek..! semmi baj nincs vele
2017. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Pakol, rosszalkodik"?!


Nagyon komoly problémák vannak veled, kedves anyuka, és a kedves apukával is. Egy alig egy éves gyerek nem rosszalkodik, hanem pakol. Ez a dolga. Felfedezi a világot.


Ideje lenne olvasnotok, sokat a gyerek fejlődéséről.


"Őrületbe kerget"?! Basszus ...

2017. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Enyém is egy éves lesz júliusban. Általában azzal telik a napja, hogy föl-alá járkál a lakásban, gondosan ügyelve, hogy mindig legyen vmi játék mindkét kezében :)

Szerintem ez teljesen rendben van. Nem nagyon tud olyasmit csinálni a lakásban, amit ne szabadna.

Őt könyvekkel nagyon sokáig le lehet kötni, és a játszóterezést is szereti. Ha nagyon nem bírod otthon, járjatok sokfelé, ismerkedj más babásokkal, úgy gyorsabban telik az idő.

2017. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis 1 eves viselkedes. Ezen nem szabad kiakadni, nincs ebben semmi rossz. Hidd el, lesz majd olyan kesobb ami tenyleg az oruletbe fog kergetni.
2017. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló olyan tökéletesen leírta, hogy csak na :) ez így van.
2017. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyem 10 hos lesz de pont ilyen...engem is ugymond az oruletbe kerget. Mindenbe beleharap, ha nincs ott semmi akkor a szonyegbe, padloba harap, a falat nyalja. Kiharapta az osszes jarokat, semmi nem erdekli csak hogy a veszelyes dolgokra felmasszon, usse, rangassa. Mar mindent megprobaltunk bababiztossa tenni de igy is eleg sok a "nem szabad" hely...plane hogy kertes hazban lakunk...sem a nem szabadra, sem a simi-simire nem hallgat mint az elsoe...csak varom es varom hogy elmuljon ez az idoszak vegre...
2017. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!