Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállaljak vele gyereket?

Vállaljak vele gyereket?

Figyelt kérdés

28 vagyok, ő meg 40. 3 éve vagyunk együtt. Helyes, sportos, tanult pasi. Tényleg semmi gond nem lenne vele, de szerelmes igazán sosem voltam belé, de ő nagyon is az belém. Ennyire még talán nem is ragaszkodott hozzám senki, egészséges keretek között, de féltékeny, mindent megtesz értem, de nem egy papucs. Teljesen ideális, mindenkinek meggyőződése, hogy milyen boldogok vagyunk. Ő az is.


Sajnos az előző kapcsolatom nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna az akkori párommal, ezért szakítás lett a vége. Nem ezt akartuk, de a körülmények ezt eredményezték. Nem sokkal később jött az életembe a jelenlegi párom, a férjem. Az elejétől olyan normális volt, és tényleg nem volt okom arra, hogy ne adjak neki esélyt.

De nem szeretem igazán, annyira amennyire megérdemelné. Valamilyen szinten boldog vagyok mellette, mert tudom, hogy rá számíthatok, humoros, ugyanakkor határozott, jó vele lenni. Mégsem érzem azt mint az előzővel.

Ez nem is lenne gond, csak most 3 év után kitalálta, hogy legyen gyerekünk, mivel ő korban már ott van, szeretne is. Eddig húztam az időt, hogy én még nem akarok, de ő most már nagyon. Nem magával a gyerekvállalás tényével van a gondom, hanem azzal, hogy ezzel örökre hozzákötném magam. Szerintetek belemenjek? Tudom, hogy szeretni fogom a gyereket és hogy a jelenlegi helyzetben úgysem találnék tökéletesebb párt magamnak, mert csak egy valaki lenne hozzám illőbb, de az esélytelen. Próbáljak meg teljesen új életet kezdeni, így a kapcsolatom 3. évében és kezdődjön ezzel, hogy gyereket szülök? Olyan mintha eddig érzelmileg, gondolatban végig megcsaltam volna.

Van valaki aki így járt?



2017. jún. 19. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Ne...

Nem is értelek..

1,Nem fair a pasival szemben,hogy kihasználod,hitegeted.

2,Ha véletlenül jön egy olyan,akibe tényleg szerelmes leszel(még csak 28 vagy,simán meg van rá az esély),akkor szét fogsz szakítani egy egész családot,vagy az életed hátralevő életét boldogtalanul éled le...egyik se jó,se a gyereknek se neked se a pasinak...

2017. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
*életét=éveit
2017. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Igen.

A herceg feher lovon csak egy mitosz es ha jon is, csak par evig tart. Hiaba nincs az az egetvero szerelem, a mostani valasztasod sokkal tartosabb lehet. Az meg hulyeseg, hogy mi van ha jon a nagy szerelem? Dontes kerdese, hogy befogad e az ember ilyen ingert vagy sem. Ha hazas es letette a voksat, nem fog jonni.

Az, hogy a nagy szerelem orokke tart, egy nagy atveres. Nem tart orokke es elfedi a hibakat amik elojonnek par ev utan. Olyankor valik az orszag 70%-a. Ha a mostani parod a lila kod nelkul idealis, akkor vele alapits csaladot.

28 evesen ugyan fiatal vagy meg, de oreg a kamaszkori almodozasokhoz. Nem a megrazo szerelemben kell hinni, hanem a hosszu tavu megbecsulesben, szeretetben, husegben (ami dontes kerdese), abban, hogy jo ferj, jo apa, jo csaladfenntarto lesz e. A te mostani ferjed valoszinuleg igen.

2017. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

"akkor szét fogsz szakítani egy egész családot,vagy az életed hátralevő életét boldogtalanul éled le"


Ezt ugye te se gondolod komolyan? Élete hátralevő részét max. az éli le boldogtalanul, aki nem lép sehova a szarból.

2017. jún. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vállalnék.
2017. jún. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Úgy mentél hozzá, hogy nem szereted. Abba meg miért nem gondoltál bele, hogy ha elvesz, akkor előbb-utóbb gyereket is akar? Ebbe mi olyan nehéz előre lejátszani a fejben, és úgy kimondani a boldogító igent vagy nemet?


De, ha már benne vagy a szószban, akkor két dolgot tehetsz.

1. Még most időben vagytok mind a ketten, így elhagyod és elmondod neki az igazat, hogy miért. Persze ezzel örökre megutálja a női nemet.

2. Maradsz vele, ha már eddig kibírtad, akkor ezután is kifogod. Megszülöd a gyereket. A párod abban a tudatban fog élni, hogy ti boldogan éltek, amíg nem jön egy harmadik, akibe iszonyat szerelmes vagy, és feldobsz mindent a semmiért, mert az a 3. fél a nyomába se lesz a mostani párodnak, vagy nem dobsz fel mindent, és átkozod magad, hogy hogyan lehetsz ilyen gyáva és elcseszted az életed.


Igazából nincs jó megoldás, csak két rossz. Válaszd a kevésbé rosszat.

2017. jún. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Te ezt a férfit becsapod folyamatosan, mert szerelmet hazudsz neki, miközben még mindig az exedről álmodozol. (csak egy valaki lenne hozzám illőbb, de az esélytelen") Gyakorlatilag ő egy szamár neked, mert a ló lelépett. Hozzámentél feleségül, hűséget fogadtál, úgy, hogy igazából nem is akarsz elköteleződni mellette. ("Nem magával a gyerekvállalás tényével van a gondom, hanem azzal, hogy ezzel örökre hozzákötném magam")Gyereket akarsz, csak nem vele.


Engedd el őt, ne hazudozz neki tovább! Ezt senki sem érdemli meg.


Tegyük fel, h ebbe a kapcsolatba érkezik egy gyerek. Egy gyerek, aki még egy stabil kapcsolatot is meg tud tépázni, főleg, ha nehéz természetű, vagy beteg lesz, vagy évekig éjszaka nem alvó,stb.


Nem az lenne, mint most, h jól elvagy azért ezzel a pasival, hanem konkrétan meggyűlölnéd, mert őt hibáztatnád mindenért. Hogy ő akart gyereket, te nem is. Hogy neked kell feláldoznod mindent az ő álmáért. Egy olyan ember álmáért, akit nem is szeretsz. És akkor még nem is beszéltem arról, h mi történne, ha mondjuk 1,5 éves a gyermeketek és berobban az életedbe az igazi.

Gondold csak el, hány ember életét tennéd tönkre.

2017. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén nem tudom, nekem már az fura, hogy hozzámentél valakihez, akiről így gondolkodsz, hiszen házasságot a legtöbb ember pont azért köt valakivel, hogy azzal legyen majd családja élete végéig. Szerintem most - utólag - abba gondolhatsz bele, hogy ahogy ígérted, jóban-rosszban el tudod-e viselni szerelem nélkül is a férjedet, elég lesz-e a szereteted és szimpátiád, a megszokás és a sok közös emlék (mert ezek nyomhatnak néha többet a latban, mint a szenvedély), ha neadjisten neked kell őt támogatni bármiért vagy csak öregebb lesz és már nem annyira helyes és sportos. És persze, hogy az ő és felmenői vonásait is szeretni tudod-e a leendő gyereken vagy csak majd igyekszel szemet hunyni.
2017. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

mit gondoltál? hozzámentél (első hiba), ő meg idősebb, szóval valszeg ha akar gyereket, akkor azt gyorsan szeretné.

most vagy húzod az időt, vagy szülsz, vagy elválsz

ha van gerinced, elválsz, de nem hiszem.

2017. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

7essel értek egyet.

Nem szabad így szülnöd, mert az csak tovább fogja mélyíteni a szakadékot köztetek. Viszont a kapcsolat is problémás ha te nem vagy boldog, nem szereted. Mármint persze a szerelem elmúlik, az SENKIvel nem maradna meg lángolva a halál pillanatáig, de hogy soha nem is szeretted de hozzámentél kissé erős.

Szerintem el kéne menned egy pszichológushoz hogy segítsen lezárni az előző kapcsolatod. Addig se esküvő, se gyerek nem szabadna.

A másik meg ha visszatér az exed a képbe szerintem gondolkodás nélkül borítanád az asztalt.

És azt halkan jelzem hogya jelenlegi párod már nem fiatal, egyre kevésbé lesz sportos meg helyes. Még lehet valami olyan betegsége is amivel neked kell ellátnod. Én erre nem lennék képes úgy hogy nem szeretem az illetőt.

Egyébként hasonló helyzetben vagyok most, de nekünk bizonyos konfliktusok vezettek ehhez a mélyponthoz. Előtte volt nagy szerelem, ezért hiszem hogy vissza is tudjuk állítani ezt az állapotot.

2017. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!