Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kis korkülönbéggel vállal...

Aki kis korkülönbéggel vállal (T) gyerekeket, nem érzi úgy, hogy az idősebbre nem jut elég ideje?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Hatan vagyunk testvérek. Habár énutánam kis korkülönbséggel csak 1 jön. Egyikünk sem érzi elhanyagolva magát.

Nekem állatom van kis korkülönbséggel. Nekik sincs okuk panaszra.

2017. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állataink nekünk is vannak, de azért a gyermekemre több figyelmet sznok (most várom az elsőt). Úgyérzem, nem lenne korrekt vele szemben ha hamar követné a tesó. Mások véleményei, tapasztalatai érdekelnének (simán lehet hogy tévedek)
2017. jún. 22. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 8 hónapos a babám, és már jönnek a kérdések, hogy mikor jön a következő. Egyelőre én sem tudnám elképzelni, még szeretnék csak a babómra koncentrálni, nem tudnék a kistesóra is meg rá is. Szerintem akkor kell vállalni a következőt, ha érzed a hiányát.
2017. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk a három kisebb 3 éven belül született, 18 és 15 hónap korkülönbséggel.


A legjobb döntésünk volt! Már nagyok, hihetetlenül összetartanak és szeretik egymást. Nagyon nem hasonló az érdeklődési körük, de közösek a barátaik, nagyon jól megértik egymást. Minket ez kárpótol az első évek nehézségeiért.

2017. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

A baratnom ket gyereket szult egy even belul, 6. heten mar terhes volt.

Latom, hogy milyen nehez, es egyikre sem tud igazan koncentralni.

2017. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En azt latom inkabb a szulore terhelo ez. A baba élvezi ha a kisteso közel egyidos vele mert igy hasonló az érdeklődési koruk. Ismerek olyat akinek 4 kisfia van es egyik sem iskolás meg. (egy ikerpár) talan a ket legkisebb (ikrek) es a legnagyobb kozt nincs meg az összhang de a kicsik es a középső meg a nagy es a középső kozt is minden jo. Anyuka nagyon fáradt (külső szemlelonek is) de a gyerekek szerintem nagyon boldogok.
2017. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#5

Anyu is terhes lett szülés után hamar. Egyik tesóm szeptemberi, a másik júniusi (koraszülött). Unatkozik mellettük anyu. Főleg ameddig csak 1 baba volt. Én sem tudom elképzelni mit szerencsétlenkedik egész nap sok kismama a gyerekével. Nem kell azt egész nap dajkálni.

2017. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 piroska és a farkas ***** válasza:
A kis korkülönbségnek sok előnye van, ugyanakkor nagyon nehéz is lehet. Nálunk kb 2,5 év van köztük, ami nem is olyan kevés, már vártuk nagyon a tesót. Aztán megszületett, 2 hónapos kiráig nappal 15 percet aludt, rengeteget sírt, éjjel is ébredt vagy 7 x, akkir végre kiderült, h refluxos, Másik probléma miatt egyhetes és három hónapos kora között 12 x voltunk vele kezelésen, közben , mivel szükséges volt, nekiálltam napi 6 x fejni a tejet, és az egészből az lett, h a nagyot kb folyamatosan küldtem el. Most ne, mert a babát/ szoptatom, ringatom, nyugtatom, altatom, tejetfejek, ésatöbbi...UTÁLTAM, éd többször is sírtam emiatt. Végúl kaptunk antireflux tápszert, és én úgy dömtöttem, h az elsődleges az, h a kicsi ne legyen éhes, de a másodlagos az az, h a nagytesóra őjra legyen időm, és ha emiatt elmegy az anyatej, akkor nem érdekel. Iszonyúan megkönmyebbültem, már lassan 8 hónapos a kicsi,jó alvó lett, a nagyra sokkal több figyelmem jut, egymást is szeretik, remélem, h jó kis szövetségesei lesznek egymásnak az életben.
2017. jún. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!