Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most 5 éves, jelenleg...

Kisfiam most 5 éves, jelenleg olaszországban élünk. Most kezdi az iskola előkészítőt. Olaszul anyanyelvi szinten beszél, angolul társalgási szinten, magyarul szavakat csak. Így elkezdje a magyar iskolát is?

Figyelt kérdés

Nagyszülők nyomására gondolkodunk magyar nyári iskolában is, de a fiamnak a nyelv nem tetszik meg sem akar szólalni magyarul.

Nem akarok vitát belőle miért nem.. az akarata ellenére is beíratnátok ? Évente 2 -3 hetett van magyarországon. Ez idő elég a vizsgákra?


2017. jún. 24. 14:31
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Mivel neked nem fontos, hogy a gyerek beszélje az anyanyelvét, nem erőltetném. A nagyszüleivel majd elmutogatnak abban a 2-3 hétben. Nehogy már azért tanuljon meg a gyerek egy nyelvet, hogy a nagymamával beszélgetni tudjon! Te milyen nyelven beszélsz a szüleiddel?
2017. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez mekkora hülye kérdés már, hogy milyen nyelven beszél a szüleivel? :D

Én nem íratnám be iskolába, mert nem érdekli, rossz élmény lenne, és nem hiszem, hogy meg lehet tanulni egy nyelvet egy nyári táborban.

Viszont összevissza szégyellném magam, ha nem tanítottam volna meg az anyanyelvemre a gyerekemet, és a nagyszüleivel mutogatva kéne megértetnie magát nyaranta. >:(

2017. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tanítottam magyarul de nem ragadt rá, tudom hogy érti magyar kérdésre olaszul válaszo, vagy ha olyan kedve van meg sem szólal vigyorog.

Sosem volt a nagyszülőkkel hármasban, ha otthon voltunk kirándultunk, ha egyedül maradt velük akkor angolul beszéltek. A nagymama angol olasz szakos tanár volt.

A rendes iskola után lenne magyar nyelven az órák, nyáron meg vizsgázhatna, osztályozó vizsgák lennének.

2017. jún. 24. 15:03
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

ma 14:57!

Sajnálom, ha nem érződik az irónia a válaszomból. Csak elképzeltem a szituációt, amikor kérdező hazalátogat a szüleihez és a gyerek tátott szájjal figyeli, ahogy számára érthetetlenül beszélgetnek körülötte. Vagy olaszul beszél az egész család.

2017. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem érdemes lenne megtanítanod mégiscsak az az igazi "anyanyelve" akkor, ha kint született. Te nem érzed fontksnak?:( Meg ha az angol is ennyire megy neki, még kisebb korában többet beszélhettél volna hozzá magyarul, de nem hibáztatlak. Szerintem irasd be, hátha a társaság, vagy a hangulat miatt megkedveli. Esetleg otthon is játékosabban adhatnád elő a magyart.

Pl.: ne mondj neki semmit, csak tegyél be egy magyar dalt, mikor játszotok mondd el magyarul is a szavakat, ha egy új dolgot vesztek annak is a nevét mondd el magyarul, esetleg ha a segítségét kéred mondd el az olasz előtt magyarul is. Tehát tedd át a mindennapi életbe ezt a nyelvet is. Attól még, hogy rámondja, hogy nem szereti mevpróbláhtod többször is.

2017. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

"Tanítottam magyarul de nem ragadt rá"


Normális esetben az ember nem tanítja a gyerekét az anyanyelvére, hanem születésétől fogva azon kommunikál vele. Szerintem. Az ismerettségünkben több család is él a világ különböző részein, ők legalábbis így csinálják. Biztos, hogy nem íratnám emiatt "tanfolyamra", otthon magyarul beszélnék vele és kész.

2017. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is tobb, mint fura a szitu.

Unokatesom gyerekei 9 es 14 evesek. Angol apuka, magyar anyuka. Angliaban szulettek a gyerekek, evi ketszer jonnek Magyarorszagra.

Teljesen jol elbeszelgetnek az en magyar gyerekeimmel.

2017. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha évente két-három hetet van Magyarországon, inkább pihenjen, nyaraljon, ne nyári iskolába meg vizsgázni járjon. Ha fontos neked, hogy magyarul is megtanuljon, beszélj vele a hétköznapokban magyarul is. Olvassatok, nézzetek magyar mesét, tanuljatok magyar dalokat stb, kaptál jó tippeket. Ha csak 5 éves, nem kell arra alapozni, hogy nem szereti a nyelvet, még simán megszeretheti és később természetes lesz számára, hogy azt is használjátok.
2017. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Igen, beíratnám, mert félig magyar, és hiába derogál neki a nyelv, alap, hogy tudja.


Nem érdekelne a rinyája, mertha elmegy a nagyszülőkhöz, vagy haza, olaszul fog beszélni? Az vicces lesz...

2017. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Ne írasd be, viszont otthon csak magyarul beszélj vele, még akkor is, ha olaszul válaszol, biztos érti ha tud rá válaszolni és így ragad is rá!
2017. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!