Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen besokalltam, mióta...

Teljesen besokalltam, mióta megszületett a baba. Mit tudnék tenni? Már a baba szó hallatán is rosszul vagyok.

Figyelt kérdés
Az apja vagyok a gyereknek, de teljesen mértékben elegem van már. 8 hónapos, de életem legrosszabb 8 hónapján vagyok túl amit végig kínlódtunk. Teljesen jó volt a kapcsolatunk, jöttünk, mentünk, volt napi rutin stb. Elterveztük, hogy lehetne egy baba 6 év együtt lét után, majd össze is jött mint akit a jó Isten is akart. Meg is született, életem legszebb 9 hónapja volt még vártunk Őt. Aztán az első hetek még jól teltek kis édes volt, csendes mindig nézelődött, aztán egyre rosszabb lett, a munkámból kifolyólag mivel korán kelek és éjjelente bőgött sokszor, külön szobába kellett költöznöm, a feleségem mellől, hogy aludni tudjak. Szörnyű volt, hogy ketté szakadtunk szinte, és a mai napig nem tudok bent aludni mivel én 4 órakor kelek mindig hajnalban és van, hogy ritkán éjszakás vagyok akkor meg nappal kell valamit pihennem. Semmi magánéletünk nincs, nem lehetek a feleségemmel, állandóan a baba sírás cseng a fülemben is, sokszor hisztizik akaratos egy fiú. Nagyon elegem lett, hogy sosem telik el ez a kínos 1-2 év ami olyan kegyetlen, és el nem jön az óvodás meg szocializálódási idő, hogy lesz valami kis szégyellem magam azért amit csináltam vagy ilyesmi. Szóval mire esze lesz. Attól félek addig megőszülök az idegbe, vagy ebbe a helyzetben még inkább depressziós leszek, mert már mélyen benne vagyok, és bár szeretem a gyerekem mielőtt valaki elítélne, de mivel segítségünk nincs igazán, a nagy szülők re se lehet számítani így elegem lett... néha szó szerint elmenekülnék, már ha alkalmam lenne kikapcsolódni is munka után akkor is sietek haza valamiért pedig tudom, hogy itthon semmi jó nem vár rám csak a gyerek visnyogása és az örökös aggodalom, hogy állni akar és mikor feláll hátra esik és betörik a feje vagy ilyesmi. Azt gondoltam, hogy a szülévé válás nem könnyű, de már nagyon elegem van, és nem szeretném ha a kapcsolatom rovására menne a feleségemmel és válni kellene, de mintha már nem is léteznék számára, állandóan a baba a baba így meg úgy... se egy jót sétálni nem tudunk se semmi, bár jönne vele de mindig az van, hogy na de a gyerekre ki más vigyázna ha nem mi. és igaza van ilyenkor még jobban lezuhanok magamba és néha örömteli pillanatokat ad a gyerek is, mikor mondja, hogy apa, de valahogy így nyáron hiányzik a kikapcsolódás meg a régi kirándulások... Ha nagy lenne örülnék mert együtt mennénk, de valahogy ez a babázás nem nekem való, minden egyes nap ha eltelik várom, hogy még nagyobb legyen és végre esze legyen, hogy tudjak vele bánni, ne csak a vinnyogást halljam... :(
2017. jún. 25. 01:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a helyzetedet. Na akkor gondolj bele, hogy a feleségednek mennyire lehet elege ebből? Ő 24 órán keresztül viseli el ezt minden nap.

A helyetekben keresnék egy megbízható babysíttert, és kettesben el kéne menetek valahová, ha csak pár órára is. A gyereket meg nem kell ennyire félteni mert anyámasszony katonája lesz belőle. Hidd el, amint járni kezd, amint ovis lesz még több gond lesz vele.

2017. jún. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Nem normálus ahogy éltek. A feleségednek kéne változtatni. Nem kéne elfelejtenie, hogy attól, hogy anya lett még feleség és nő is maradt.
2017. jún. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 jafnrétti ***** válasza:
84%
Szóval te kiköltöztél külön szobába hogy aludni tudj, az mindegy, hogy a feleséged mikor alszik. Neked hiányzik a kikapcsolódás, az eszedbe sem jut, hogy talán a feleségednek méginkább, hiszen ő napi 24 órát tölt a babával. Ne haragudj, de nem tudlak megérteni, ez hiszti, amit csinálsz. Fogjátok a gyereketeket, és menjetek el VELE sétálni, tegyétek babakocsiba, vagy ha azt nem szereti, akkor fel valamelyikőtök hátára, elég nagy már hozzá bőven, és semmi sírás nem lesz, imádni fogja, ti meg tudtok kirándulni, sétálni. Nekem úgy tűnik, hogy nem megoldani akarod a problémát, csak azt nézed, hogy neked milyen szar. Ha máshogy nem tudtok kettesben lenni, tényleg kell keresni egy bébiszittert, és akkor mehettek időnként akárhová nyugodtan. De nem hiszem, hogy ez nektek még nem jutott eszetekbe.
2017. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Na ilyen férjtől és apától mentsen meg az ég mindenkit. Annyira belefulladsz az önsajnálatba, hogy közben bele se gondolsz, hogy a feleséged ezerszer többet ad bele, mint te. Ja hogy a baba sír, nyafog, és vigyázni kell rá? Nahát, mily meglepő, a babák basszus ilyenek! Te egy tipikus gyerekes, önző pasi vagy, aki vetélytársnak érzi a saját gyerekét, és hibáztatja, amiért ő nem kap annyit a feleségéből. Nem tudom, hány éves vagy, de te minden szempontból éretlen vagy ehhez. Egy normális apa feléri ésszel, hogy ilyenkor igenis változik a fontossági sorrend, és nem hisztizik, hogy hátrébb kerülnek az igényei, merthogy neki is a gyereke fontos, ugyanúgy, mint az anyának. Ti akartátok a gyereket, nem ő akart megszületni, most mégis ő a hibás... Mindemellett meg lehet oldani a közös időt is, csak ahhoz együtt kéne működni, amit ti nem tesztek. Te sajnálod magad, a feleséged meg foglalkozik a gyerekkel, mert valakinek azt is kell. Mondjuk nekem is elment volna tőled a kedvem a helyében...
2017. jún. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Fizessetek valakinek heti egy alkalmat, amikor vigyáz a babára, hogy kettesben legyetek. És ami a legfontosabb: fel kellene nőnöd.
2017. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A két utóbbi valaszolonak szól ha nem alszok éjjel hogy járjak dolgozni? Mit nem lehet megérteni azon hogy besokalltam? Mert nektek olyan tökéletes az anyaság vagy apaság attól még másnak lehetnek gondjai és nem letamadni kellene! Nehogy már ,35 evesen ne legyek felnőtt és még én legyen leoltva....
2017. jún. 25. 11:23
 7/25 jafnrétti ***** válasza:
100%

Miért, ha a feleséged nem alszik, ő hogy csinálja otthon a dolgát? Nekem a férjem mindig azt mondja, ha éjjel műsor van, hogy aludjak, mert nappal én egyedül vagyok a gyerekkel/gyerekekkel. Felváltva szoktunk ilyenkor amúgy aludni, de ő nem bírná elviselni, hogy én éjszakázzak egyedül, ha olyan a helyzet. Pedig nálunk is szoktak néha húzós éjszakák lenni, ide s tova 16 és fél hónapja. De ezt együtt csináljuk, mert társak vagyunk.

Néha mi is besokallunk, nem mondom, hogy nem, de azért vagyunk ott egymásnak, hogy támogassuk egymást ilyenkor (is).

2017. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

5. vagyok. Hol írtam, hogy ne aludj? Igen, aludni kell.

Igen, nőj fel, senkinek sem sétagalopp! Nem tudom, miből gondolod, hogy nekünk tökéletes. Gyerekesen gondolkozol, hiába vagy 35 éves. Neked támasznak kéne lenned. A gyerek az sír, nem önálló, nem hallottál még erről? Kaptál javaslatot, fogadj fizetett segítséged, erre még ezután is nyavajogsz. Neked nem jutott ez sem eszedbe? Gyerek vagy.

2017. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A mi lányunk 2 éves, még mindig nem alussza át az éjszakát, sokáig 5-6x is kelt. Én is dolgozom itthonról pici babafiútól kora óta, a férjem is jár dolgozni, de soha egyikünk se hisztizett és sajnálta magát. Tudtuk, mit vállaltunk, tudtuk, hogy egy baba ilyen is lehet, így vállaltuk. Pedig fiatalabbak vagyunk nálad.... hiába vagy 35 éves, ehhez a feladathoz úgy tűnik, mégsem vagy elég felnőtt.
2017. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Babafiútól helyett csak simán baba... javít a telefon, bocs. Amúgy 4-es voltam
2017. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!