Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondhatják azt, hogy (a...

Hogy mondhatják azt, hogy (a miénk MELLETT) ez nem a gyerek érdeke?

Figyelt kérdés

Csak röviden szeretném leírni a sztorit.

3 hónapos terhes voltam, amikor a párom igazságtalanul szakított velem. Meg sem hallgatott, gyakorlatilag kitett otthonról (a ház minden értelemben az övé, nem közös, egy forintom nincsen benne). Ugyan tudta, hogy van hova mennem (saját ház + szüleim), és azt mondta, hogy a gyereket keresni fogja, de egyébként tényleg megszakított velem minden kapcsolatot. Évekkel ezelőtt adtam neki okot arra, hogy kételkedjen (nem volt megcsalás!), de azért mégis csak meghallgathatott volna.

A terhességem alatt az anyja és a húga jöttek hozzám, hívtak telefonon. Az anyja mondta, hogy bánja már a dolgot a fia stb, de én hallani sem akartam róla, én nem kerestem azután, hogy eljöttem tőle.

Aztán meglett a baba 5 hónappal ezelőtt. Szinte azonnal jött hozzá. Hetente minimum négyszer jött, de volt, hogy minden nap.

Eleinte a szobában sem maradtam bent vele, de aztán elkezdtünk beszélgetni. Őszintén meg tudtuk beszélni a dolgokat és mostanra, 5 hónappal a szülés után arra jutottam, hogy megbocsájtok neki.


A véleményét ugyan senkinek nem kértem, de mégis megkaptam. Mindenki azt mondja, hogy milyen rendkívül hülye és naiv vagyok.

Szerintem ez a gyerek érdeke IS, hogy a szülei együtt legyenek, főleg ha szeretik egymást. Már hogyan lehetne az normálisabb dolog, ha külön élnénk. Oké, megalázott elég csúnyán, amikor szakított velem (nem vert meg vagy ilyesmi), de emberek vagyunk, hibázhatunk.


Szóval a kérdésem: ez az a helyzet lenne, amikor jobb a gyereknek, ha a szülei külön élnek. Egyébként nem jellemzi a kapcsolatunkat az állandó vita, erőszak. Nem értem miért látják így a dolgot az ismerőseim. Van okuk erre, vagy velük van baj?



2017. jún. 25. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem ismerünk, a lényeget nem mondtad, mi volt a szakítás oka... stb. Ismerőseid többet látják, de a te dolgod, td felelősséged. Ha mégse lesz igazad, majd mondhatják, hogy megmondták.
2017. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ők arra alapoznak, hogy terhesen szakított velem és nem hallgatott meg, mennem kellett.
2017. jún. 25. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Jössz te még ide sírni. Az ismerősök tudják, te meg nem akarod látni.
2017. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz helyzetben hagyott el. Gondom bepanikolt a gyerektől akármire is fogta a szakitast.


Ez pont baj


Mert pont akkor kéne melléd állnia, nem pedig a készbe beleülni


Ergo ha megint nehéz idők jönnek, szamithatsz arra hogy megint lelép. Es megint visszajon ha minden oké.mert ugye megteheti


Na es ez fog ártani a gyereknek. Mert segitség sincs de még le is lépett az apa.


Igazábol ilyen jellemtelen emberre valoban nem lehet csaladi biztonsagot alapozni.de még esélyed sem lenne igy egy normalis tarsra

2017. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*pont akkor kéne melléd állnia amikor szukseged van rá, nem csak a joban partner lenni
2017. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amugy eddig mit tett le az asztalra értetek?
2017. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én attól félnék, hogy mikor történik meg újra. Valamit félreért vagy valami "jóakaród" állít egy hülyeséget, akkor meg fog hallgatni? Ha nem, akkor babával tesz ki? Az ismerőseid, akik nem nézik ezt jó szemmel, mind rosszul látják a dolgot? Az, hogy nem hallgatott meg, igen makacs természetű emberre utal. De te tudod, mire van szükséged!
2017. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pont azert nem hallgatta meg mert tudta hogy kam dumával dobja ki. Szerintem a gyerek miatt dobta hirtelen felindulasbol. Csak ugyanigy dobni fogja akkor is ha rá kell szamitani majd valamiben
2017. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Es igy látatlanban..de szerintem a fűződumája sem volt őszinte, tekintve hogy tettek sincsenek mögötte...erre a nagy semmire befogadni..grat.

Következőleg is a nagy semmire fogsz megbocsátani. Csak akkor már a gyereklelkével is számolni kell..

2017. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!