Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes megmosni a fogát, ha...

Érdemes megmosni a fogát, ha utolsó etetés után elalszik azaz akkor nem lehet?

Figyelt kérdés
10 hos. Utolso etetes utan rogton kidől es reggelig alszik. Akkor most mikor mossam a fogát, van ertelme igy? És amugy hanyszor mossak neki fogat 1 nap?
2017. jún. 28. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A mi fogorvosunk és védőnőnk szerint 2 éves korig nem kell mosni
2017. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az enyem szerint is, de nekem ez fura. Mar szinte mindent eszik, felek hogy elkezd szuvasodni...
2017. jún. 28. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

:) pont egy hete kérdeztem fogorvost a babák, két éves kor alattiak szájápolásáról! Leírom, mit mondott:


Napi kétszer mosson fogat: reggel, este. Ez inkább csak amolyan ritmus még náluk. Jó, ha szokássá alakul.


Nálunk is esti etetés után elalszik, így a fogmosás kissé felesleges. Azt mondta, nem baj, a lényeg a szokás még, persze jobb lenne, ha etetés után tudnánk megmosni neki. Reggel viszont így mindenképpen jó, ha mosunk neki fogat. 8-12 órát kell számolni a fogszuvasodást okozó baktériumokra, lehet sakkozni az időpontokkal.


Ha szopin alszik el,az nem a legjobb, de a cukros levekkel, teakkal sokkal többet ártunk. Inkább vizet igyon, ha lehet.


Édességet mellőzük, ne cukrozzuk az ételt egy éves kor után sem.


Az elmex babafogkrem szerinte a legjobb.

2017. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is mosom este, és utána még tejitalt iszik alvás előtt. Szerintem mosd, szokja meg.
2017. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
már amikor kijött az első foga, 7hósan, ujjra húzható fogtörlővel játékosan "csuszatoltam" neki. Aztán már 4 foga volt, mikor kapott rendes kis fogkefét, és eleinte csak hagytam, hadd rágja, látta tőlünk és a nagytesótól, hogy a szánkba tesszük, ő is rágcsálta. Aztán Nenedent-et is raktam rá, most másfél éves, kinn van mind a négy rágója is, eddig minden este először ő mossa magának, aztán még én rendesen rámegyek pár pillanatig. Reggel most kezdett rászokni, hogy jön ő is a fogkeféért, amikor mi is mossuk. A kérdésedre még annyit, hogy mi fürdés után mosunk fogat, és lefekvés előtt még tápszert iszik, de utána már nem mosunk. A naggyal is így csináltam, majd lassan, még két éves kora előtt ráállunk a lefekvés előtt tejecske, majd fogmosás és alvás kombinációra. A nagyobbik elmúlt négy éves és gyönyörű fehér, egészséges fogai vannak, fogorvos is látta nemrég.
2017. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!