Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan kezdjük a hozzataplalas...

Lassan kezdjük a hozzataplalast. Ki mivel kezdte?

Figyelt kérdés
Segitsetek kerlek mert nem tudom. Mivel kezdjem? Szopi utan adjak neki kostolot? Vagy? Kerlek ne oltsatok le.
2017. jún. 28. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én fél órával azelőtt, hogy kb enni szokott a fiam, akkor adtam neki pár kanál alma pürét. Mondják, hogy először a levével próbálkozzunk, de (tudom másképp javasolják) mi kihagytuk, mert nem tudtunk normális almalevet találni ami nem cukrozott és az alma "leveltetésével" nem akartunk vacakolni (lehet fújni fognak itt rám páran)..


Szóval először pár kanál alma aztán másnap valamivel többet. Mondjuk a fiam egyből mindent megevett volna, csak 1 hét múlva adtam neki egy egész üvegnyi pürét. Nem tudom az mennyi gramm, ahhoz viszonyítom a mennyiséget.


3 napig almát adtam, aztán őszibarackot, majd a kettőt keverve. Mindegyiket 3 napig amúgy. Ezután krumpli majd krumpli mellé répa. Ezután kekszes gyümölcs jött, most lesz majd cékla krumplival.


Úgyis látni fogod a reakcióját. Én azt vallom (persze nem az első héten), hogy annyit adok, amíg tátja a száját a kanálra. Nem erőltetem.

2017. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tejpéppel kezdtem.jövőhéten kap almát.azt már pürésítve,mivel a tejpép is olyan.
2017. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Mi kb. 1 hete kezdtük el. Almát turmixoltam először pépesre ez volt a reggeli. Zöldségekből pedig sárgarépával kezdtük, megfőztem és összenyomkodtam és hogy pépesebb legyen anyatejet cseppentettem bele.

Utána barackot is kipróbálta majd pedig kevertem az almával. Zöldségek közül meg a krumplit kevertem a répával.

Kipróbáltuk továbbá a krumplit almával is. Meg babakekszet reszelve almába vagy barackba.

Üveges bébi ételt is el kezdtük próbálgatni.


Egyébként szopi előtt szoktuk a hozzátáplálást.

2017. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alma, répa, krumpli, barack voltak az elsők. Szopi előtt adtam fokozatosan.
2017. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb tízórai időben megkóstoltattam vele a reszelt almát (szoptatás előtt), minden nap egy picivel többet
2017. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

reszelt almával kezdtem 3 hónaposan.

10óraira kapta, szigorúan cici után.

a 4. nap már betolt egy egész almát :D de elmúlt 6 hónapos, mire felcseréltük a sorrendet és először kapott rendes kaját, utána cicit.


lehet lepontozni, igen, 3 hónaposan kezdtük.

2017. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tipp: A műanyag vagy üveg almareszelők macerásabbak, de hígabbra, levesesebbre reszeli az almát mint a többi mixer. Eleinte lehet úgy jobban csúszik!


Amúgy én ezt szoktam figyelni. A lap vége felé hónapokra le van bontva az ajánlás. [link]

Persze ahány hely annyi ajánlás, de nekem ez logikusnak tűnik.

2017. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek. :)

En ebben a melegekben nem akarom kezdeni. Igy kivarjuk mig hat honapos lesz ami augusztus kozepen lesz majd.

En nem pontozok le senkit. Mindenki maskepp latja es gondolja jonak. Azert kertem a velemenyeket mert tudatlan vagyok a hozzataplalasban :)

2017. jún. 30. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!