Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok fél évesen miket...

A ti babátok fél évesen miket tud / tudott? (Tudom, minden gyerek más)

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból természetesen. Egy csomó helyről hallom, hogy már ülnie kellene, fogak is már megmutathatnák magukat stb..
2017. jún. 30. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Három gyerekem van. A legnagyobb félévesen már stabilan ült, és 9 hónaposan önállóan járt. A középső először felállt, és onnan tottyant fenékre 8 hónaposan. A harmadik csak 8 hónaposan ült fel. Mindhárman egészségesek lettek.

NE hasonlítsd a babádat más babákhoz. Ha probléma van, azt az orvos vagy a védőnő úgy is mondja majd.

2017. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Forgott. Ennyi idősen kezdett kúszni. Az első 2 foga is ekkor tört át.

Stabilan ülni 9 hónaposan kezdett.

2017. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aludt 😁

Jo,kozben forgott is,ha epp kedve volt.

De tenyleg,fel evesen a nap feleben aludt.

Eleg lusti kolok.9 hosan kezdett ugy igazan kuszni.10 hosan maszni.1 eves elmult mire stabilan megallt.14 hosan tette meg az elso lepeseit egyedul.

Foga 9 hosan jott az also ketto,majd 2 hpnapig semmi.aztan szepen sorban kezdtek elindulni.15 hos es 7 foga van.

2017. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdett mászni.6 és fél hónaposan stabilan ült.Most 7 hónapos és kapaszkodva feláll.Foga még nem bújt ki, de lassan már talán, nagyon szenved vele.
2017. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hatodik honapfordulora tokeletesitette a maszast esmeg aznap fel is allt. Foga csak honapokkal kesobb jott, felulni is ket honappal kesobb tudott csak.
2017. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszéd

Gagyogott, 6 hós kora masodik felében kezdett ciklizálni. Az első a mamama volt. Sikongott is, fejét a hang irányába fordította. Nem utanzott minket (egyes babák már ekkor utánozzák állítólag a hangokat, ő nem utanzott azonnal. Ez a visszautánzás 11 hós korában jelentkezett egyébként, nem 6 hósan. Őszintén én még egyetlen 6 hóst sem láttam, aki visszautánozza azt a hangot, amit kiadsz, de nem vonom persze kétségbe ezt. Biztos van ilyen, de az én fiam nem csinálta még ekkor).


Nagymozgás

Forgott. 6 és fél hósan eljutott kúszva (sérült katona stílusban) a szoba egyik végéből a másikba.

Ülni nem ült ki magától (9 hós volt), de ha félülésben volt, akkor felült. Etetésnél csinálta. Ennek nem igazán örültem, féltettem a gerincét, de az orvos azt mondta, semmi baj nem lesz. A lába a szájában, játszott sokat vele. Egyébként ő kissé hipotón volt.


Szociális készségek

Kacagott, nevetett. Főleg a leeső tárgyakat kacagta. Vagy minket, ha bohóckodtunk neki. A tükörképét észrevette, megfogta, megnyalta. Mosolyogni nem mosolygott rá. Mai napig hidegen hagyja a a tükör. Mindent a szájába vett.


Finommotorika

Nyúlt tárgyakért, a nagyobbakért két kézzel is. A lábát is ügyesen használta, fogott vele, azt is egyfajta kéznek tekintette. Ez a mai napig jellemző rá, csippent a labujjaival is, a zsírkrétát néha a lábujja közé fogva firkál.

Ez elég fura, bár inkább vicces :) egy kézzel fogott már dolgokat, fel tudott nagy nehezen venni apróbb tárgyakat is földről. Csörgőt rázta, tárgyakat asztalhoz ütötte. Ő a finommotorikus dolgokban nagyon ügyes, de a nagymozgassal le lett maradva kicsit később. De nem vészesen.


Evés

6 hónapos korig szopizott, utána a szokásos alma, sütőtök, krumpli stb. Jól fogadta az ízeket. 2 foga volt kint 5 hós korában.


Alvás

Nem aludta át az éjszakát, általában kétszer kelt. Vagy többször...

2017. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!