Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "szoktassam le" anyósom...

Hogyan "szoktassam le" anyósomat arról, hogy át akarja nevelni a balkezes másfél évesemet jobb kezesre?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 10:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Mond neki, hogy hagyja abba, mert ma már van "lehetőség" a bal kezeseknek. Nincs szükség átszoktatásra. Ha nem tartja tiszteletben akkor sajnos a jelenléted nélkül nem lehet vele az unokája.
2017. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerűen: Mama, a gyerek bal kezes és ne akarja h jobb kezes legyen! Rendben Mama? Én így.
2017. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Franc se érti, a nagyszülők miért akarnak beleszólni az unoka nevelésébe. Nem az ő gyereke, pont.
2017. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan!!! Nekem is rengetegszer a bal kezét használta, most 2,5 éves és már látszik,hogy ugyan még használja a bal kezét,de jobb kezes lesz
2017. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

hát ha közreműködsz akár jóra is fordulhat a dolog, a gyereked javára.

nálunk is ez a helyzet. van egy 3 éves fiam, és elég hamar látszott hogy jobban használja a bal kezét. amikor ezt látta valaki /szomszéd, anyós...stb/ mindig mondta neki hogy ne a "csúnya kezeddel, az ügyessel"...hát ettől a falnak megyek. én is bal kezes vagyok és szépen írok, jó a kézügyességem stb...

a férjem is elkezdte erőltetni hogy jobb kezesként könnyebb lesz neki...stb. de látta hogy mennyire jobban használja a balt így nem akart túlzottan belerondítani így abban "állapodtunk" meg hogy próbáljuk két kezesre "tanítani". pl amikor rajzolt akkor mondtuk neki hogy a jobb kezével is rajzoljon hogy az is ügyes legyen... jelenleg 3 éves és mind a két kezével szépen tud enni, rajzolni...

és én azért is adtam be a derekam, mert okés hogy jól meg vagyok balkezesen, de sokszor csap orrba hogy mennyire nem "gondolnak" ránk, sokszor ütközök akadályba a hétköznapokon is.

2017. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából valami magyarázatot szeretnék neki adni, hogy miért nem kell átszoktatni, akkor szerintem nem mondaná többet. Ilyen tudományos szöveggel hiába jönnék, lehet azt mondom, hogy a védőnő mondta, hogy nem szabad, csak akkor is meg fogja kérdezni, hogy miért?
2017. júl. 1. 11:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Együtt laktok? Úgy nehezebb. Megmondhatod neki, hogy még nem alakult ki ennyi idősen, de ne is piszkálja, mert rosszabb lesz. Dadogásról nehezebb lesz "leszoktatni", amit kiválthat vele pl. Azt biztos mem szeretné.
2017. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy ha átszoktatják, nagyobb eséllyel lesz diszlexiás, nem véletlenül az iskolában sem kínozzák már őket az átszoktatással.
2017. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt, csak mikor ott van nála a kislányom, akkor utólag tudom meg, hogy ő már próbált kanalat adni neki, vagy jártatta, amikor még kúszni sem tudott, meg ilyenek. Csak csodálkoztam, hogy miért sír,ha nem kap kanalat az evéshez, mikor én még sosem adtam neki, hogy próbálkozzon. Nem akarok ilyen tudományos szövegeket, hogy diszlexia, mert nem értené. De majd akkor azt mondom, hogy a védőnő mondta, hogy nem szabad, mert akkor nehezebben tanul és ő sem tudna hirtelen bal kézzel írni, vagy bármit csinálni, ha most azt kérnék tőle! Köszi!
2017. júl. 1. 12:05
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok a buta, tudatlan ember.

( idosek kozott is vannak intelligensek es tanultak )

Genetikailag kodolt, hogy milyen kezesek leszunk, ez nem tanitas kerdese.

2017. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!