Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiú pelenkázása?

Kisfiú pelenkázása?

Figyelt kérdés
Hogyan kell pelust cserélni?A kukival mi legyen?Melyik pelenka a legjobb egy kisfiú bőrének?Szeretnék tudni mindent ezzel kapcsolatban.

2017. júl. 7. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=s5kukWF6jPY


Amúgy sokan a Pampers-t szeretik, én személy szerint a Tesco Baby színest.

2017. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A kukival mi legyen? Ne szedd le, hagyd ott ahol van!
2017. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam,hanem,hogy húzogatni vagy nem húzogatni?
2017. júl. 7. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell húzogatni. AKKOR SEM HA A VÉDŐNŐ MONDJA.

Idővel majd lazul és meg lesz a funkciója. Ha meg nem, akkor sem a szülő piszkálja, hanem orvos.

2017. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy időben használtam Auchanos Scutece pelust, nem rossz, de van jobb is. Én főleg a Rossmannos babydream-et használom, de kipróbáltam már a Pampers-t és a Libero-t is. Nekem a Pampers narancssárga nem jött be, a fiamat kiütötte, de a többivel meg vagyok elégedve.


Én úgy szoktam pelusozni, hogy megtisztítom a fenekét és a kukija körül, a here alatt. (Ha mondjuk szétkenődött a "termék" és a kuki vége is olyan, akkor azt is meg kell tisztítani, de nem szabad felhúzni.) Szóval törlőkendővel letisztítom mindenhol. Én mondjuk tiszta vizes törlőkendővel áttörlöm, mert nekem ezek a mindennel átitatott kendők nem szimpik, olyan ragacsos hatást, érzést keltenek. Ezek után áttörlöm száraz textilpelenkával, hogy ne legyen nedves a bőre, amikor rárakom a pelust (volt már ebből gond). Tisztítás után használhatsz krémet vagy hintőport. Végül feladod a pelust rá, de a kukinak lefelé kell állnia vagy lesimítod. (Gondolom, ez kényelmetlenséget okozhat neki.) A pelus úgy zárod össze, hogy ne legyen túl laza, de ne is túl szoros. A lábrészeinél eligazítod a gumírozást.


Csak megjegyzem, hogy én azért, törlöm át tiszta vizes törlővel, mert két alkalommal a fiam kukija is és körülötte lévő terület is tiszta pötty lett, és se canesten, se a sudocream, se doki által felírt szteroidos krém nem használt. Aztán elvittem magán bőrgyógyászhoz, és ő mondta, hogy ezek a törlőkendők se tesznek jót, marketing az egész, hogy ezt meg azt tartalmaz, meg nyugtat, meg ilyenek. Akkor pont Neogranormonost használtam, és mondta, hogy semmit nem ér, nem tud többet, ráadásul az ilyen kiütéseknek még árt is, inkább tiszta vízzel töröljem át. Írt krémet, az meggyógyította, de azóta csak vizes törlővel tisztítom le.

2017. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!