Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a név így röhejes?

Ez a név így röhejes?

Figyelt kérdés

Péter Bíbor


Nagyon idétlen, hogy egy férfi keresztnév a vezetéknév, a keresztnév pedig egy melléknév? Csúfolhatják majd amiatt, hogy "Peti bíborszínű"?

Sajnos nem nagyon találunk nekünk tetsző lánynevet, a Bíbor tetszene, de félünk, hogy milyen a vezetéknével együtt. :S


2017. júl. 10. 08:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre nem tűnt röhejesnek, de most, hogy így mondod, tényleg, hogyan, mintha egy mondat lenne. Röhejesnek nem mondanám, de kicsit tényleg fura.
2017. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Az. Sámomra az sem derül ki, hogy Péter Bíbor egy férfi vagy nő.
2017. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az ugrott be, hogy "Péter bíboros".


Nem illik össze.

És ha a te vezetéknevedet kapná? Ahhoz lehet, hogy menne a Bíbor. Nem?

2017. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sem tetszik így egyben. Mivel a Bíbor nem gyakori így mindenki csak a Pétert jegyzi meg mikor olvassa pl.

De lehet csak nekem van ilyen érzésem.

A Bíborka szerintem jobb lenne, vagy valami kimondottan „lányos” név.

2017. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Az.

A Bíbor tök idétlen. A Bíborka nem tetszik? Az szerintem jól hangzana, hogy Péter Bíborka.

2017. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Férjnél vagyok, Péterné XY vagyok, ilyen esetben úgy tudom, hogy nem kaphatja a baba az én nevemet, de ha kaphatná, akkor is az apja vezetéknevét szeretnénk, ha kapná, túl "konzervatívak" vagyunk ilyen tekintetben.


Tetszik a Bíborka is, csak abba meg mindenki azért köt bele, hogy mi lesz vele felnőttként...

2017. júl. 10. 08:57
 7/29 A kérdező kommentje:
Meg még a Rita tetszik, de ott meg az a gond, hogy r-betűt r-követ. :(
2017. júl. 10. 09:01
 8/29 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem is annyira a jelentrése, inkább a ritmusa nem tetszik. A magánhangzók és mássalhangzók ugyanolyan sorrendben követik egymást a Péter és a Bíbor szóban is, ráadásul mindkettőnek r hang a vége.


Valahogy meg kéne törni.

Pl.

Péter Emese Bíbor

Péter Kinga Bíbor

Péter Réka Bíbor


Ne adjátok fel egyből, próbálgassátok :)

2017. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
58%

Tragikus.

Miért nem lehet szerencsétlen gyereknek normális nevet adni?

2017. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%

El se tudnám dönteni, hogy ez most egy kislány vagy kisfiú neve. Elsőre azt hittem, angolosan felcserélve írtad, mint a fészbukon pl. és Bíbor Péter a név, és ez így teljesen rendben lenne.


De fordítva nagyon bizarr. fogadjátok el, hogy a vezetéknév adott és ahhoz ez a név nagyon nem passzol. A Bíborka szép, de felnőttnek bután hangzik. Annyi szép név van, nem hiszem el, h nem találtok mást.


Péter Blanka, Bianka, Bella, Boglárka, Bori.


Ha én a Bíbor nevet kaptam volna a szüleimtől (szerencsére nem), akkor Borinka hívatnám magam, mert legalább becézve hadd legyen már egy rendes hétköznapi nevem.

2017. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!