Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a név így röhejes?

Ez a név így röhejes?

Figyelt kérdés

Péter Bíbor


Nagyon idétlen, hogy egy férfi keresztnév a vezetéknév, a keresztnév pedig egy melléknév? Csúfolhatják majd amiatt, hogy "Peti bíborszínű"?

Sajnos nem nagyon találunk nekünk tetsző lánynevet, a Bíbor tetszene, de félünk, hogy milyen a vezetéknével együtt. :S


2017. júl. 10. 08:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

Sőt, az egyik, akkor kb nyugdíjaskorú tanárom Angyalka volt. Miután kíváncsi gyerekként rákérdeztünk, megmutatta az igazolványát is.

Rajta se röhögött senki, mi is csak a bemutatkozásnál lepődtünk meg, aztán konstatáltuk, hogy ez a neve és így hívtuk onnantól.


Hiába találkoztam már rengeteg furcsának tűnő névvel, még sehol nem láttam emiatt akadályoztatva a viselőjét.

2017. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
80%

Péter Boglárka jobban hangzana. Azért nem tűnik annyira becézettnek amiért a Hajnalka sem. Régebb óta beivódott a köztudatba, az emberek már észre sem veszik a végén a kicsinyítő képzőt. De alapvetően tényleg ugyanaz a felépítése.


A Péter mellé jobban menne egy 3szótagos név a ritmus miatt.

A Bíbor az általad leírt problémán túl rárímel a vezetéknévre és ez teszi csak igazán röhejessé. Bíborka feloldja ez utóbbi kellemetlenséget. Úgyhogy az nem rossz, ha el tudjátok fogadni a kicsinyítő képzőt.


Hasonló nevek amik passzolnának:

Barbara

Bettina

Bianka

Borbála

Brigitta

2017. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Bíborka jobb lenne, vagy esetleg a Boglárka. Szerintem egyik se mondható kifejezetten gyerekesnek, szép nőies neveknek tartom őket.
2017. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Köszönjük a sok-sok választ, akkor maradunk a Bíborkánál, úgyis az volt az eredeti választás. :)

Fiú névből bezzeg van/volt 5-6 is, amit simán adnánk, mindkettőnknek tetszik, jól "meggyűlt a bajunk" a lánynévvel. :)

De akkor így a 37. hétre ez is "letudva". :D

2017. júl. 10. 10:28
 25/29 A kérdező kommentje:
Boglárka sajnos van a családban, pedig az is nagyon tetszik. De az unokatesóm kislányát hívják így, hetente-kéthetente eljön hozzánk, tehát tartjuk is a kapcsolatot.
2017. júl. 10. 10:29
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
én is a Bíborkát javaslom, szerintem szép név, és így a vezetéknévvel sem gázos :)
2017. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Bíborka felnőtt korban is abszolút vállalható női név. És a Péter Bíborka kifejezetten szép hangzású, egyedi név, biztosan nem fog még egy Péter Bíborka szembejönni az utcán!
2017. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondanám röhejesnek, de nagyon szokatlan. Elsőre azt gondoltam, hogy angolos sorrendben van a név és a Bíbor a vezetéknék.

Azt nem tudtam, hogy a Bíbor női név. Akkor inkább legyen Péter Bíborka.

2017. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem valami nagyon lányos név kell mellé, amiről süt, hogy kislányról van szó.


Péter Anna, Péter Kamilla, Péter Elizabet, Péter Dorottya.


Semmiképp se legyen 2 keresztneve, az zavaró.

2017. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!