Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres 10-11 hós babátok...

Tápszeres 10-11 hós babátok étrendjét leírnátok?

Figyelt kérdés
Mit és mikor eszik? Étkezések kozott eszik e, mennyit iszik, ébred e éjjel stb
2017. júl. 10. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, nem lesz rövid.. most a hónap elején lett 11 hónapos a kislányunk.

Reggel 7-fél 8 körül ébred, peluscsere, miegymás, 8 fele reggelizik 250 ml tápszert. Milumil HA 2-t kap. Ebédig nem is kap semmi mást. Próbáltam még régebben a tízórai evésre is szoktatni, de nem fogadta el, sem 10-kor, sem később semmit, bármit is kínáltam, szóval egész délelőttre ennyi a kaja. Ebben a nagy melegben viszont elég sok vizet iszik játék közben.

Fél 1-kor ülünk le ebédelni, ő zöldségeket eszik husival, ez nagyon változatos. Ma például grillezett rozmaringos cukkinit és sárgarépát csináltam csirkemellel kis főtt krumplival. Nagyon rikán eszik üveges bébiételt, általában én főzök. A mennyiség nem kevés szerintem amit ebédre beburkol, egy közepes müzlistál olyan 3/4-ig van tele. Ebéd után alszik, aztán folytatja a játékot, pakolást, és 5 körül adok uzsonnát, szintén a variációk száma szinte végtelen. Ez mindig friss idénygyümölcs, néha egy kis keksszel sűrítve. Ma sárgabarackot evett, utána sárgadinnyét, meg egy fél banánt. A vacsi szintén tápszer, ugyanaz és ugyanannyi, mint reggelire, ezt 9 fele eszi meg.

Inni mindig vizet kap, szóval nem szörp vagy tea vagy ilyesmi, naponta összesen 4-5 decilitert több részletben. Étkezések között nagyon ritkán nasizik, mondjuk egy-másfél hetente egy fagyitölcsért ha délután elsétálunk fagyizni, hogy ő is kapjon valamit ha éppen nem aludt el a babakocsiban, vagy egy fél teljes kiörlésű kiflit vásárláskor.

Vacsi után elájul, 5 percen belül alszik a karjainkban, majd betesszük a kiságyba és alszik reggelig, nem ébred fel éjszaka.

Remélem mindent leírtam ami érdekelt. :)

2017. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 hos, atalussza az ejszakat (11 orat egyhuzamban.) A reggeli es utolso etkezes tapszer. 3 bébiételes étkezés van, az első gyümölcspüré és babapuding, a 2. egy üveges bébiétel, a 3. is, vagy én főzök neki. Nem eszik közte semmit, bar ha adok neki egy kis ragcsalnivalot azt elragcsalja. Tapszerbol eleg sokat meghagy mostanaban, kicsit lehet hogy sok neki a 3 kivaltott etkezes. Amig csak 2 volt kivaltva, mindig megette a tapszert.

Gyumolcslét iszik higitva napkozben.

2017. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reggel 9-fél10 körül kel (most például még alszik), ilyenkor 200ml tàpszert eszik. Ebédre vagy üveges, vagy én készítek, zöldség husival. 4-5 körül gyümölcs magába, vagy túróval, keksszel. Ez ilyenkor viszonylag sok, tegnap például két őszibarackot meg egy szilvát megevett. Szoktam neki babapiskótát adni az étkezések között, azt nagyon szereti rágcsálni, vagy ha mi eszünk valami olyat, amit ő is ehet, akkor abból is csipeget. Nagyon tetszik neki, ha ehet a mi kajánkból. 8 körül tápszert eszik, 250 ml-t. 9 körül alszik. Éjjel egyszer még felkel enni 1-kor, 150 ml körül eszik és alszik is vissza reggelig. Inni csak vizet iszik, egész nap összesen 4dl körül.
2017. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha. Hát akkor nem vagyok egyedul az enyém is eszik éjjel tápszert...

7kor kel, akkor max 150-200 milit iszik, meg pár falat zsomle. 9.00 korul egy muzlis tanyernyi zabkasa (gyumibol zabbol). Ebed 11.00kor, muzlistalnyi husos zoldsgepure sinlaccal suritve...14.00 gyumis zabkasa szinten muzlustalnyi..vacsit probalom mindig kitolni 18.00ra ezert az uzsi es vacsi kozott szokott kapni zsomlet ragsalni. Vacsi szinten husis zoldseges pure sinlaccal...20.00kor iazik 240 ml tapszert amit szinten sinlaccal suritek. Mindezek utan ejfelkor felkel még laza 250 milire....aztan jona reggel 6-7 amikor is az a bizonyos 150-200 mili lemegy

2017. júl. 11. 13:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Vizet alig iszik, max 30 milit egesz nap. Pedig sokat kinalom. Mondjuk a sok tapszer gyumi talan eleg neki??
2017. júl. 11. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!