Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a következménye, ha egész...

Mi a következménye, ha egész nap a babával vagyunk?

Figyelt kérdés
A barátnőm le sem teszi a babáját, pedig már fél éves. Egész nap vele van, a karjában alszik és egy percre sem hagyja magára, nem hangoskodhat senki a lakásban, még akkor sem, ha ébren vam, fényt pedig ritkán lát, mert szerinte az bántja a szemét. Ez rossz lehet később a kisfiúnak?

2017. júl. 17. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet anyás lesz, de ez sem biztos, személyiségtől is függ. Levegőzni viszi? Mert azt azért kellene rendszeresen. A napfény az én babám szemét is bántja, de a szobai lámpa fénye nem. A hangoskodás alatt mit értesz? Mert a kiabálás, őrjöngés, visítozás az rendben hogy nem engedi, de egy hangos nevetéssel vagy egy hangosabb felkiáltással szerintem semmi baj.
2017. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Azt elfelejtettem írni, hogy örüljön,hogy megteheti, hogy egész nap vele van, az ölében csüng. Én is folyamatosan szagolgatnám a babaillatot, ha tehetném.
2017. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hangoskodás mint hajszárítás, vécézés, zuhanyzás, ajtó becsukása már idegbaj neki, rásdásul egész nap csak ott van az ölében és nem csinál semmit. a férje mosogat főz mindent csinál..
2017. júl. 17. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Az hogy anyás lesz az a kisebbik baj.

Engem jobban aggasztana hogy az egész napos kézben lét a baba gerincének és izmainak sem tesz jót. (mellesleg pl az én lányom már nem is maradt volna meg ennyi idősen kézben, mert fél évesen már indult felfedezni a világot)

2017. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy féléves babának már minimum forognia kell, de sokan ilyenkor kezdenek el kúszni. Ezt pedig az édesanyja ölében nehezen teheti meg a baba. Úgyhogy jobb lenne, ha lenne egy jól kialakult napirendjük, amelyben mindennek megvan az ideje: lenne önálló játékidö, amikor a baba indulhat felfedezni (az én gyermekeim ilyenkor már forogva-gurulva bejárták a lakást), és lenne összebújás. Megértem, hogy folyton testközelben szeretne lenni a babájával, nincs is annál finomabb dolog a világon, sztem ez az élet értelme. Én a mai napig szívom magamba a 4 éves fiam és a 2 éves lányom illatát, örökre elraktározom a bőrük selymességét. Szval, megértem, hogy öleli a babáját, de ezzel hátráltatja a baba mozgásfejlődését.
2017. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Az én babám 8 hónapig lógott rajtam, mint egy kis majom:)

Szerintem a barátnőd csak reagál a kicsi igényeire. Mondjuk az én kislányomat sosem lehetett a földön tárolni. Nem viselte el. Mindig elképedek, amikor földön látok babákat a baba-mama klubban. Ha ez tetszik a babának, akkor oké, de az nekem nagyon furcsa, amikor a kicsi annyira rúgkapál, nyöszörög, tiltakozik, szegényke kérné, de hiába, hogy vegye karjába az anyja, akiben mintha nem lenne semmi abból az ösztönből, ami diktálja, hogy vegye kézbe a gyermekét. Mert okos emberek elmagyarázták neki, hogy azzal elkényezteti. Nekem ugyan mondhatott bárki bármit. Amíg a kislányom meg nem tanult mászni, 8 hónapos koráig nem tettem le. Utálta. Onnan nem olyan a kilátás. Minden érdekelte és a karomból nézelődött. Ha nem az én karomban volt, akkor valaki máséban. A gerincére vigyáztunk és mindig támasztottuk a hátát.

2017. júl. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
6-os, az ember nem azért teszi le a babáját amiért te gondolod, hanem mert az, mert az izmok és a gerinc fejlődése szempontjából fontos, hogy egy egyenes, stabil felületen legyen a baba pl.hasra fektetve, ez neki a "torna", ezáltal erősödnek az izmai, és ha köré teszel színes játékokat pl., akkor így fejlődik még egy csomó terület: megpróbálja elérni, utánanyúlni, nézegeti. Tényleg nem értem, hogy hogy kezd el pl.mászni egy állandóan kézben lévő baba.
2017. júl. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Hát majd meg fog lepődni ha elindul a kicsi :D

Akkor aztán nem anya lesz az érdekes hanem a világ. Lesznek ott veszekedések, hogy anya ölbe akarja venni, de a kisgyerek meg menne!

Amúgy igen, én is a stabil fekvését hiányolom a történetben, de bízzunk benne, hogy nem lesz gond. Az afrikaiak is viszik magukkal a gyerekeket dolgozni, mert nem tudják letenni. Igaz magukra kötik... De kitudja van-e párhuzam..

2017. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!