Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggodnom kene? 5 honapos baba

Aggodnom kene? 5 honapos baba

Figyelt kérdés
Nem fordult meg at hatrol hasra, es hasra hatra sem.. szerintetek ez gojd lehet?
2017. júl. 25. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem :-) Nem is feltétlen az időt érdemes nézni, hanem inkább azt, hogy előbb vagy utóbb, de megteszi-e. Vannak később érő babák, semmit nem szabad sürgetni. A védőnő vagy gyermekorvos úgyis rákérdez, hogy hogy áll ezekkel a nagymozgásokkal a baba és ha gondnak látja, javasolni fog tornáztatást, stb.
2017. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem gond még. Van egy hónapja a "tankönyv" szerint. Elméletileg 6 hós koráig kellene átforduljon valamerre, vagy hasról hátra, vagy fordítva, nem muszáj addig mind a kettőt. Szetintem 6 hós kora után ha pár nappal fordul át, az sem gond, de ha addig sem akkor el kellene vinni dévényeshez, lehet, hogy túl kötött az izomzata vagy túl laza. Repülőzni szokott? Ha igen mennyit és mennyi ideig? (A repülőzés az mikor a hasukon vannak a babák, hátracsapják a karjuk, nem támaszkodnak rá és a lábukat is femelik kicsit, arra sem támaszkodnnak és elkezdik mozvatni kissé görcsösen a lábaikat, kezeiket, mintha ejtőernyőznének) bocsi ha tudod, akkor nem szóltam. Úgy tudom a repülőzés feszes izomzatra utal amit ki kell vizsgálni. Nem fordult át egyszer túl hamar 1-2 hós kora körül? Az is feszes izomzatra utalhat. Szép napot.
2017. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az en lanyom 6 hos volt mikor elkezdett forgolozni
2017. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni.nem ugyanúgy fejlődnek a gyerekek.ezek csak saccperkábé vannak megadva
2017. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért,csak a feszes izomzat miatt kérdezem. Kislányom 3 hónapos volt 19.-én és már oda-vissza forog. Hasról hátra nem mindig sikerül elsőre,de legtöbbször igen. Ez gond lehet?
2017. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem hinném, hogy gond lenne. Ha semmi más egyéb nem utal feszes izomzatra akkor nem probléma. Látszik rajta, hogy tudatosan próbálja csinálni, erőlködik érte (mondjuk egy játék vagy más tetszik neki azért fordulna stb.)? Ha igen akkor semmi gond. Van egy közelebbi ismerősünk aki gyógytornász, babákkal foglalkozik, innen az info.
2017. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ,én úgy látom,hogy tudatos. Szinte ezzel tölti a napot,hogy erőlködik,gyakorol... Ha játékot rakok elé adig küzd még valahogy el nem éri,kúszásnak nem nevezném,de nagyon tud küzdeni érte,addig dobálja a popóját míg el nem éri valahogyan. 😁
2017. júl. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De atfordult egyszer mikor ker hos volt. Meg egyszer negy hosan. De ennyi. Fesziteni nagyon tudja a labait. Nekunk nincs olyan hogy vedono ahol elunk.. ezert is kerdezem hogy aggodjak e vagy vigyem el megnezetni ot. Szokott ritkan repulozni is. De azt minrha "tudatosan" csinalna ha lehet ilyesmit mondani.

Hjaj remelem nincs vele gond :(

2017. júl. 26. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!